Dziwny obiekt w bryle węgla ujawniony we Władywostoku

Kategorie: 

Źródło: Valery Briera

Zapewne większość z nas, którzy mieli do czynienia z węglem kamiennym wiedza o tym, że czasami w rozłupanych bryłach daje się znaleźć ślady po roślinach sprzed kilkudziesięciu milionów lat. Nie ma w tym nic dziwnego, gdy znajdzie się takie skamieniałe skrzypy czy paprocie. Problem pojawia się wtedy, gdy w węglu odnajduje się coś, czego nie ma prawa tam być, na przykład fragment stopu metalu.

 

O odkrywcy tego zadziwiającego artefaktu z przeszłości wiadomo tylko tyle, że ma na imię Dymitrij i mieszka we Władywostoku. Dziwna bryła węgla zwróciła jego uwagę przed wrzuceniem jej do pieca i powstrzymał się z tym, bo z węgla wystawało coś, co przypominało pręt. Jego uwagę zwróciło to, że ten obiekt wyglada jakby był poddany obróbce.

 

Aby ustalić ponad wszelką wątpliwość, z czym ma on do czynienia zabrał bryłę do słynnego lokalnego biologa, Valerego Briera, który jest też badaczem rozmaitych zjawisk podchodzących pod anomalie. Ustalono, że węgiel, w którym znajdował się ten obiekt został przywieziony z Chakasji a wiek pokładów, z których go wydobyto szacuje się na około 300 milionów lat. Może to oznaczać, że ten stop znalazł się tam właśnie wtedy. Nie trzeba dodawać, że nie było wtedy na ziemi żadnego stworzenia, o którym wiemy, że byłoby zdolne do stworzenia takiego stopu.

Badania laboratoryjne wykazały, że fragment powstał po połączeniu najczystszego aluminium z mikro domieszkami magnezu. Powoduje to, że fragment jest bardzo trwały i odporny na zniszczenia. Głównie właściwości tego materiału powodują, że podnoszone są hipotezy wedle, których to, co znaleziono w węglu jest efektem jakiejś katastrofy, na przykład pieca hutniczego lub jakiegoś pojazdu latającego. Oczywiście tego typu wyjaśnienia nie mogą być przyjęte przez nowoczesną naukę, a skoro nie ma lepszych hipotez to nacieszmy się tym znaleziskiem zanim z powodu braku dobrego wyjaśnienia zostanie on schowany na dno najgłębszej szuflady w muzeum.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika sawant

"[...]wiek pokładów, z

"[...]wiek pokładów, z których go wydobyto szacuje się na około 300 milionów lat. Może to oznaczać, że ten stop znalazł się tam właśnie wtedy."
Porażka na poziomie podstawowej logiki.
Stop dostał się tam podczas wydobycia, rozdrabniania lub transportu.

Portret użytkownika Deus

Ten kawałek metalu, to

Ten kawałek metalu, to pryszcz!
Jeżeli wierzyć tej historii, to w miejscowości Londyn w Teksasie (USA) znaleziono młot górniczy wewnątrz kamienia.

W czerwcu 1936 roku (lub 1934, wg innej wersji tego zdarzenia) Max Hahn (1897-1989) i jego żona Emma podczas spaceru w Red Creek, niedaleko swego domu w miejscowości London (Teksas, USA), znaleźli kamień (skałę) z wystającym kawałkiem skamieniałego drewna. Kilka lat później (prawdopodobnie 1946 lub 1947 roku) ich syn George rozbił tą skałę i we wnętrzu ukazał się metalowy młot górniczy z drewnianym trzonkiem wystającym poza skałę. Ponoć drewniany trzonek zamienił się w węgiel.
Sam podchodze do tego znaleziska sceptycznie, niemniej w cytowanej tutaj, "Zakazanej archeologii" jest więcej podobnych przypadków. Więc jest coś na rzeczy...
 
Więcej informacji możecie znaleźć szukając w google pod hasłem - London Artifact

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Stanisław Lem
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Proponowałbym poważną

Proponowałbym poważną dyskusję na temat zarówno wieku Wszechświata, Zemi a zwłaszcza procesu zwęglania materii organicznej. Miliony lat temu nie istniał nawet Plan Stworzenia...
i są na to dowody...

Portret użytkownika WiemZeNic...

Jak cos/ktos takiego jak

Jak cos/ktos takiego jak czlowiek moze wiedziec i miec niezbite dowody o planie stworzenia - jesli takowy istnial/istnieje Smile Albo smiesza mnie naukowcy ktorzy mowia z przekonaniem o tym co bylo miliardy lat temu. Za 200 lat ktos to obali ,wiec nauka jest taka sama jak wiara w boga czy cos podobnego. Wierzy sie w to co sie mowi, chociaz niekoniecznie tak musi byc :P. Podkresle MY zwieczeta (czyt. ludzie) - mozemy sobie fantazjowac do woli, a mrowka i tak nie zrozumie schematu silnika odczutowego.

Portret użytkownika fakir

węgiel jest zapewne stary i

węgiel jest zapewne stary i autentyczny ale ten kawałek metalu to jakiś fragment wyposażenia górniczego lub innego sprzętu używanego podczas wydobycia i po sprawie... lub zwykły falsyfikat spreparowany przez jakiegoś zboczeńca...

Portret użytkownika taurus

Ten artefakt byl zatopiony w

Ten artefakt byl zatopiony w bryle węgla a nie leżal sobie swobodnie pod nogami górników..to primo a sekudno...to przeczytaj sobie książkę napisana przez NAUKOWCÓW! pt " zakazana archeologia" tam jest opisanych duzowięcej podobnych przypadków z całego świata..a na marginesie czy zboczeniem umysłowym można nazwac natrętne i maniackie odrzucanie wszystkiego co pozornie obce i niemozliwe??/

Portret użytkownika Scripto

Jest to kolejny dowód na

Jest to kolejny dowód na świecie na to, że wiele milionów lat temu przed nami mogły istnieć jakieś wysoko rozwinięte cywilizacji lub odwiedzały one ziemię z innych układów. Takich artefaktów można znaleźć dużo na całym świecie, np. w Indiach zabytkowe kolumny znajdujące się w niektórych miastach są wykonane prawie z 99% czystego żelaza i bardzo dobrze trzymają się do dziś, choć już ich tam nie powinno być, bo klimat monsunowy sprzyja szybszemu rozwojowi rdzy. W ogóle uzyskanie takiego stopu wymaga całkowitej próżni, która jest najlepsza w kosmosie. Na świecie jest wiele ciekawych artefaktów podważających poglądy obecnej nauki, lecz dalej głupoty wciskają ludziom w szkołach.
 
Pozdrawiam, Scripto
Zapraszam www.globalityk.pl
Inaczej analizowany świat

Portret użytkownika BezdomnyBlogger

"Naukowe" (czyt. brane za

"Naukowe" (czyt. brane za pewne, bo wszyscy bez zastanowienia i zadawania trudnych pytań tak powtarzają) hipotezy zakładają, że węgiel i inne paliwa tzw. nieodnawialne, tworzyły się kilkaset milionów lat temu z tego i tamtego, są niepełne, by nie powiedzieć celowo niedomówione. Węgiel, ropa i gaz, tworzą się cały czas wtedy, w zamierzchłej przeszłości jak i teraz i wcale nie trzeba na to milionów lat.
Dobrymi, acz niewygodnymi dla propagandy i stąd mało nagłaśnianymi potwierdzeniami są przypadki powrotu do eksploatacji złóż ropy uznanych niegdyś za wyczerpane na terenie Rosji.
 
Więc może to "świeży" węgiel? Smile
 
Ciekawy artykuł w temacie: https://prawda2.info/viewtopic.php?t=10363

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. Stanisław Lem
 

Portret użytkownika Lord_J

"Badania laboratoryjne

"Badania laboratoryjne wykazały, że fragment powstał po połączeniu najczystszego aluminium z mikro domieszkami magnezu". Akcent proszę położyć na słowo "najczystszego" . Otóż najczystsze aluminium, miedź, złoto, srebro itd można uzyskać tylko metodą elektrolityczną. Czystość tak uzyskiwanego metalu wynosi nie mniej niż 99,95 % . Więc jeśli ta próbka zawiera tylko śladowe ilości innego metalu lub zanieczyszczeń to znaczy że ci starożytni goście znali elektrolizę :-)))).

Portret użytkownika Yar

To naprawdę jest ciekawy

To naprawdę jest ciekawy przypadek!
Wyraźnie widać, że ten element był odlewany lub obrabiany! To musiała stworzyć jakaś zaawansowana cywilizacja, albo ziemska (Atlanci na przykład), albo spoza tej planety.
 
Mamy piekny przykład, jak oficjalna nauka i media nie chcą podjąć tematu!  Mimo że to standard, powiem: to jest SKANDAL!
Jeśli komuś ton tego postu wyda się przesadzony, proponowałbym zastanowić się i nie być ignorantem. 

Portret użytkownika Tina

Yar... to jest naprawdę

Yar... to jest naprawdę skandal! "Mamy piekny przykład, jak oficjalna nauka i media nie chcą podjąć tematu!  Mimo że to standard, powiem: to jest SKANDAL!
Jeśli komuś ton tego postu wyda się przesadzony, proponowałbym zastanowić się i nie być ignorantem." 
No własnie, a gdy ja piszę że w kamiennych kręgach są zatopione impanty elektroniczne wysyłajace sygnały co zresztą nagralismy za pomoca zwykłego MP3.... to co piszą wszelkiej maści ignoranci? Kim byli i dlaczego to zrobili? Małpy ani Goci nam tego nie zrobiły! Płyte z nagraniem sygnałów przekazałam fizykom w Akademii Morskiej w Gdyni ( i innym), ale nie są tym zainteresowani! Dlaczego? Napisałam kiedys baję dla nich... może ją poszukam.

Portret użytkownika pasjonat

Zastanawiaja niektore rzeczy,

Zastanawiaja niektore rzeczy, w bryle pokazano dosc spory jakby kawalek preta, a ponizej odlamek wygladajacy jak zupelnie niezwiazany z pretem widocznym w bryle. Nastepna sprawa na wyspie Java u podnozy wulkanu znaleziono wytopione metale ( prawdopodobnie podczas jednej z erupcji) metal wyplywal po pylach wulkanicznych i juz czesciowo zastygnietej magmie tworzac jakby nitki o identycznej porowatosci, jak pret na zdjeciu. Porowatosci te powstawaly po styku z pylami. Skład: głownie żelazo magnez i sladowe ilosci niklu
 
az mi sie artefakt z Coso przypomniał https://www.youtube.com/watch?v=edZzcUg0gpw tylko tu nie ma zadnych watpliwosci ze natura tego nie wykonala. 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Ata

Dokładnie -

Dokładnie - zastanawiające.
Pręt ze zdjęcia - proszę się uwaznie przyjżeć - jest jakby obsypany drobniutkim miałem u podstawy, czyli w miejscu styku z węglem. Nie widać dokładnie, że dalsza część pręta "siedzi" w bryłce.

Portret użytkownika Qbek10

Zastanawiam się z kiedy jest

Zastanawiam się z kiedy jest ten art. ? Fragment: "Co ciekawe, w USA trwają właśnie prace nad trójwymiarową mapą świata. Mają się zakończyć w 2010 r." świadczy że ma conajmniej 3 lata... A może to tylko literówka autora?

Portret użytkownika Homo sapiens

Wielkie dzięki adminie za to

Wielkie dzięki adminie za to wspaniałe odkrycie z rosji bo to kolejny dowód że zaawansowana cywilizacja ludzi istniała tysiące lat temu ! Ludzie ci mieli większe czaszki o około 30% co sie musiało wiązać z większą inteligencją oraz mądrością, jednak coś się stało że ludzkość musiała przejść chrzest wodą potopu Biblijnego jak to powiedział Papież Benedykt XVI, który jest przedstawicielem wysoko zaawansowanek kultury europejskiej, tej najwspanialszej na całym świecie czyli chrześcijaństwa ! Smile Pozdrawiam admina i czekam na kolejne newsy z dziedziny starodawnych cywilizacji.

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika khemit

Sprawa obcej interwencji w

Sprawa obcej interwencji w ludzkie DNA nie jest dla naukowców tematem tabu. Ostatnio zagadnienie to poruszył brytyjski fizyk Paul Davies, który zasugerował, że powinniśmy baczniej przyjrzeć się śladom, które przed tysiącami lat mogli zostawić po sobie odwiedzający Ziemię obcy.
Według Genesis owocem związku „Synów Boga” z ziemskimi kobietami było pokolenie gigantów – mocarzy zwanych „Nephilim”. Mitologia babilońska mówiła z kolei o Adapie – boskim synu i prekursorze cywilizacji. Kosmiczni bogowie, nim zniknęli, nauczyli swe dzieci podstaw przetrwania i nauki. Czy możliwe, że nadal nosimy w sobie ich geny?
Mity wielu ludów podają, że człowiek został obdarzony przez boga (lub bogów) jakąś cząstką ich samych.
Anunnaki, Annunaki lub Anunaki (sum. z królewskiej krwi albo ci co przybyli z nieba na ziemię) - w mitologii sumeryjskiej grupa najwyższych w panteonie bóstw, będących dziećmi boga niebios, Anu oraz bogini ziemi Ki, m.in. bóg mądrości Enki oraz bóg-władca świata Enlil. Zgodnie z mitem Enlil dokonał później rozdzielenia ziemi od nieba i objął władzę nad ziemią, niebo pozostawiając królestwem Anu. Mimo iż nie zachował się pierwotny, sumeryjski mit o stworzeniu świata, opowieść ta zrekonstruowana została na podstawie pośrednich przekazów oraz babilońskiego poematu kosmo- i teogonicznego Enuma Elisz (Gdy na wysokościach).
Najbardziej szokująca jest ich znajomość astronomii. Okazuje się, że sześć tysięcy lat temu Sumerowie wiedzieli, że Ziemia obraca się wokół Słońca i znali budowę Układu Słonecznego. Podzielili niebo na 12 znaków zodiaku. Wiedzieli jak rozmieszczone są wszystkie planety i znali historię ich powstania. A przecież Uran został odkryty w 1782, Neptun w 1846, a Pluton zaledwie w 1930 roku.

Hr aHA

Portret użytkownika kuzYn

  Coś mi się wydaje Homo,  że

 
Coś mi się wydaje Homo,  że niedokładnie przeczytałeś artykuł admina. To odkrycie jest nie z przed kilku tysięcy lat, ale kilkudziesięciu milionów lat. Fakt że osobniki które wtedy żyły na ziemi mogły mieć czaszki większe o 30% od ludzi obecnie żyjących,  ( a nawet 300%),  to jednak wcale nie musiało wiązać się z większą inteligencją oraz mądrością. Dinozaury ponoć były gapciowate.  Papież Benedykt XVI ma dość dużą głowę, jak to widać na zdjęciach, ale wielkość jego mózg raczej mieści się w normie.   Smile

 

Portret użytkownika dąb

podpowiem ci coś. Największą

podpowiem ci coś. Największą manipulacją  ludzi przez "uczonych" jest określanie wieku artefaktów. To jest jedna wielka ściema . Zastanów się nad takimi słowami: metoda węglowa jest poprawna wtedy gdy zna się wiek artefaktu - dobre, co!. Ile razy podawano że artefakt wg badań ma pomiędzy np. 3tys a 1 tys lat - czyli jaki jest błąd pomiaru? Do tego rozpad połowiczny C14 kończy się na okresie 50 tys lat temu - kto podaje że określił wiek kości np człowieka metodą węglową sprzed 3 milionów to kłamie.  Przeprowdzono badania oraz próby laboratoryjne i uzyskanie węgla kamiennego nie wymaga milionów a tysięcy lat. Warto poszukać alternatywnych informacji odnośnie określania wieku -to jest naprawdę bardzo ciekawe. Ale na tej stronie nie przeczytasz takich rzeczy gdyż dowody biblijne nie są tu mile widziane.

Portret użytkownika promień

Nawiązując do szklanej kuli o

Nawiązując do szklanej kuli o której pisałam to szukałam w interenecie jakiś informacji i doszukałam się, że bywają znajdywane kulki szkła lub kule o różnej wielkości. Wspomnę o jdnym fakcie, który mnie zainteresował. Mianowicie gruz z kosmosu dociera do nas w różnej formie czasami w formie szklanych kulek. Wytłumaczenie: materiał z którego się składa jakiś meteor topi się pod wpływem wysokiej temperatury przechodząc naszą atmosferę zamieniając się w szkło i czasami są to szklane kule.
Nawiasem mówiąc znowu zauważyłam, że niektóre moje informacje są wstrzymywane. 

Portret użytkownika promień

Nie wiem czy znacie ten

Nie wiem czy znacie ten temat, ale napewno to i owo słyszeliście np. o UFO na biegunach. W każdym razie temat, który polecam do przeczytania brzmi prawdopodobnie i aż niewiarygodnie: Wewnętrzna ziemia1 - treborok. wordpress.com.  Miłego czytania.

Portret użytkownika SEBA

dzień pierwszy – stworzenie

  • dzień pierwszy – stworzenie światła i oddzielenie go od ciemności,
  • dzień drugi – stworzenie sklepienia niebieskiego oddzielającego wody górne od dolnych,
  • dzień trzeci – stworzenie lądu i roślinności,
  • dzień czwarty – stworzenie Słońca, Księżyca i gwiazd,
  • dzień piąty – stworzenie zwierząt wodnych i latających,
  • dzień szósty – stworzenie zwierząt lądowych i człowieka,
  • dzień siódmy – liczenie tego dnia do aktu stworzenia uzależnione jest od używanych tekstów biblijnych. Tłumaczenia opierające się na Septuagincie (zwłaszcza katolickie) ten dzień traktują wyłącznie jako dzień odpoczynku uznając Dzień szósty jako ostatni. W pozostałych tłumaczeniach opartych na tekstach masoreckich Dzień siódmy jest dniem ukończenia dzieła stworzenia przez Boga[4].
Portret użytkownika KOMAR

Kolego przeczytaj DOKŁADNIE

Kolego przeczytaj DOKŁADNIE stary testament... Dowiesz się wówczas, że bóg stworzył LUDZI dnia szóstego, natomiastAdama i Białą głowę w kolejnym 'dniu'... Polecam lekturę najstarszych tłumaczeń Jakuba Wujka, książkową, nie online. Zmienia radykalnie pogląd na 'słowo boże'.

Strony

Skomentuj