Księżyc może być sztucznie stworzonym ciałem niebieskim

Kategorie: 

Źródło: własne

Ziemski Księżyc, nazywany naturalnym satelitą, może być sztuczny. Świadczy o tym wiele jego intrygujących właściwości. Naukowcy nie wiedzą jak powstał ten glob, a spekulacje odnośnie sposobu jego powstania były dotychczas nieweryfikowalne.

 

Jedna z hipotez odnośnie srebrnego globu zakłada, że ciało to jest puste w środku. Istnieją precedensy astronomiczne takie jak w przypadku innego tajemniczego księżyca, Fobosa, które wskazują na to, że wnętrze takich obiektów może być częściowo puste. W przypadku Fobosa wskazują na to analizy dokonane dzięki bliskiemu przelotowi w jego okolicy europejskiej sondy kosmicznej Mars Express. Jeśli chodzi o nasz księżyc kluczowe w tym kontekście są eksperymenty amerykańskie przeprowadzone przy okazji misji księżycowych.

 

Astronauci biorący udział w misji kosmicznej Apollo 12 już w 1969 roku dokonali pierwszego z serii uderzeń w powierzchnię Księżyca niepotrzebnym już lądownikiem. Wcześniej rozmieszczono na jego powierzchni sejsmografy. Celem było oczywiście poszerzenie stanu wiedzy na temat geologii naszego satelity. Jakież było zaskoczenie naukowców, gdy dane wskazały na to, że mała fala sejsmiczna stopniowo nabierała tempa a wibracje trwały przez godzinę. To zupełnie niespotykane, bo Księżyc zachował się jak dzwon.

 

Niektórzy specjaliści próbują to tłumaczyć brakiem wilgoci na powierzchni srebrnego globu. Poza tym wskazuje się na to, że nie jest możliwe, aby Księżyc był pusty, ponieważ biorąc pod uwagę jego wielkość nie byłby wystarczająco gęsty, aby zapewnić, odpowiednią wielkość grawitacji, której wpływ na naszą planetę obserwujemy.

 

Włoski fizyk Lorenzo Iorio już w 2011 roku opublikował artykuł poświęcony "anomalnemu zachowaniu" orbity Księżyca. Według niego, małych trwałych zmian w orbicie księżycowej nie można wyjaśnić w ramach istniejącego paradygmatu astrofizycznego.  Mimośród (miara odchylenia orbity od idealnego okręgu) orbity księżycowej wciąż rośnie.  Wnioski z publikacji Iorio wskazują na to, że konieczne jest znalezienie zadowalającego wyjaśnienia dla anomalnego zachowania ekscentryczności orbity Księżyca.

 

Ale nie tylko to wskazuje na to, że Księżyc skrywa jakąś tajemnicę. Nauka nie potrafi wyjaśnić, dlaczego niektóre księżycowe kratery są wypukłe. Ich powierzchnia jest zakrzywiona na zewnątrz, a nie wklęsła, czego należałoby się spodziewać po impaktach. Według niektórych badaczy oznacza to, że pod warstwą pyłu i gleby księżycowej może się znajdować sztuczna powłoka. Specjaliści głównego nurtu nauki oczywiście i na to znajdują rozwiązanie sugerując, że wypukłe kratery to w istocie pozostałości po aktywności wulkanicznej. Jest to jednak hipoteza, na którą nie ma żadnych dowodów.

[ibimage==19922==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Poza tymi faktami przytoczonymi powyżej warto wspomnieć o tym, jaką funkcję pełni Księżyc dla stabilizacji naszej planety. Przede wszystkim dzięki naszemu satelicie stabilizuje się zjawisko kołysania się naszej planety. Dzieje się tak dzięki dodatkowemu oporowi, jaki stawiają pływy oceaniczne. Ma to zbawienny wpływ na stabilizację rotacji Ziemi. Wpływa to też na jej delikatne spowolnienie, co z kolei nieznacznie zwiększa długość dnia. Można by było założyć, że glob ten został umieszczony intencjonalnie, aby wywoływać takie efekty.

 

Ostatnim szczegółem są pozostałe parametry Księżyca. Gdy popatrzymy na cały układ Ziemi, Słońca i naszego satelity okazuje się, że średnica naszej gwiazdy wynosi 400 razy więcej od średnicy Księżyca ( odpowiednio  1 391 000 km i 3400 km). Poza tym nasz satelita znajduje się 400 razy bliżej Ziemi niż Słońce (odpowiednio 360 000 km i 149 600 000 km).  Reasumując są to dziwactwa i przypadek na przypadku, albo dowody na czyjeś intencjonalne działanie. Czy powyższe fakty wskazują na to, że nasz rzekomo naturalny satelita jest sztucznym tworem? Niech każdy sam to oceni.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Juszka

Pisz pod swoim nickiem, po co

Pisz pod swoim nickiem, po co udajesz kogoś innego? Schizofremia!?
Próbujesz pisać coś o jakiś koczownikach a dodatkowo w tym samym zdaniu pouczasz mnie o kulturze, cóż za hipokryzja. Kto mi zabroni wyrażać opinie o innych? ty przeciez wolność mamy. Szkoda że ty czy inni spiskowcy wychwalający ponad wszystko i wszystkich Żydów, jako tych którzy zbudowali świat dzieki nim mamy całą oficjalną naukę na czele z Einsteinem i Teslą a reszta ludzi to bydło. Jak dla mnie to za bardzo prostolinijne. Boli Cię jak przypuszczam bogactwo (nie tylko materialne) innych stąd ta zawiść i małostkowość.
ps Tak Bacy vel pastuchowi baranów to na pewno nie dorównuje w chlaniu i pierdzieleniu bzdetów o Żydach pustej Ziemi i wychwalaniu hitlera. Pseudo wiedzę?? Jak rozumiem ty masz wizje entropii a wiedzę czerpiesz z korzonków osiki, wyciągów soku z gumijagód i filmików yt.

Portret użytkownika cogito 9

Wiedzę można czerpać z

Wiedzę można czerpać z różnych zrodeł ,ważne aby oddzielić ziarno od plew lub ujmując to inaczej ,jeżeli w stercie śmieci znajduje się jedna perła to warto się po nia schylić. A tak na marginesie ,to osika ma działania lecznicze,między innymi obniza poziom szkodliwych metabolitów.Nie zaszkodzi więc a pomoże.Spróbować warto ,może to właśnie te metabolity ograniczaja twoj sposob myślenia.

Portret użytkownika łowca idiotów

 Po twojej odpowiedzi wnosze

 Po twojej odpowiedzi wnosze ze masz problemy ze zrozumieniem tresci ''Juz K''. Masz jakis problem w zyciu prywatnym badz zyjesz trauma z dziecinstwa badz po prostu Natura obeszla sie z Toba w taki a nie inny sposob. Moglbys wziac jeszcze z miesiac bezplatnego? Zrob nam przysluge i zaloz wlasny portal ''Juz K''. Proponowane nazwy: ''Loza idiotow'', ''Dywagacje Naukofe'', ''Już K Szoł'', ''Schizy Już Ki'', ''Ja i moj Kosmos''. Buźka.

Portret użytkownika janczar

● 13 000 lat temu na orbicie

● 13 000 lat temu na orbicie Ziemi pojawia się Księżyc.
● Na skutek tego Ziemia, wraz z Księżycem oddala się od Słońca, osiągając obecną orbitę.
● Przedpotopowa para wodna, unosząca się w atmosferze, zostaje schłodzona i opada na Ziemię w postaci gigantycznego deszczu.
● Następuje początek ostatniego zlodowacenia, które trwa do dziś. W strefach okołobiegunowych, gigantyczny deszcz zostaje zamieniony w grad, tworząc olbrzymie lądolody. Następuje masowe wymieranie wielkiej fauny plejstoceńskiej.
● Na skutek dramatycznych zmian klimatycznych potopu – następuje transformacja kromaniończyka w człowieka rozumnego. Człowiek rozumny pojawia się wraz z jednoczesnym nastaniem epoki lodowej w początkach młodszego dryasu. Od 13 000 lat temu zaczyna się historia człowieka.
● 13 000 lat temu kończy się plejstocen i nastaje nowa epoka lodowa, która trwa do dziś.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

Prawie się zgadza za

Prawie się zgadza za wyjątkiem przemiany człowieka... Niestety tem przedpotopowy był ideałem... obecny wadą genetyczną wskutek narażenia się na promienie UV, X i takie tam inne...

...Angelus Maximus Rex

Strony

Skomentuj