Kościół katolicki zwiększa liczbę kapłanów wypędzających demony

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak wynika z doniesień brytyjskiej prasy, Kościół katolicki pilnie zwiększa liczbę kapłanów zdolnych do wykonania aktów egzorcyzmów, czyli wypędzania demona z pomocą modlitwy.  Według The Independent , rosnąca liczba praktyk okultystycznych doprowadziła do konieczności zwiększenia liczby księży wyszkolonych do egzorcyzmowania.

 

Sama tylko Diecezja Mediolanu powołania siedmiu kapłanów egzorcystów. Katolicy na Sardynii mają do dyspozycji trzech kapłanów, a do Madrytu przybyło ośmiu księży wyszkolonych w Rzymie do egzorcyzmowania.  Według hierarchów działania te podejmowane są w odpowiedzi na rosnącą liczbę osób biorących udział w rytuałach pogańskich i satanistycznych. 

 

Powodem jest też przede wszystkim "bezprecedensowy wzrost przypadków opętania". Według księdza, Francesco Bamonte, przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów, obecnie księża dedykowani do tej pracy nie są w stanie poradzić sobie z ogromną liczbą proszących o pomoc.

Papież Franciszek podczas rzekomego publicznego egzorcyzmu - źródło: YouTube

Kościół Katolicki szkoli egzorcystów w Papieskim Uniwersytecie Regina Apostolorum Athenaeum.  Oczywiście nowoczesna medycyna uważa tak zwane opętania za szczególny rodzaj obsesji i przypadek zaburzenia psychicznego lub próba zwrócenia na siebie uwagi. Przypadki wyzdrowienia poprzez egzorcyzmy interpretuje się jako efekt placebo lub autosugestii.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Fanka1

Niektórym by się przydało,

Niektórym by się przydało, ale to "marzenie ściętej głowy". Egzorcyzmów nikt nie wykonuje pod przymusem. Obejrzyj na YT świadectwa ludzi, którzy przez to przeszli (np. program pytanie na śniadanie). W kolejce do egzorcysty w Polsce czeka się średnio 2 tygodnie.

Portret użytkownika Sylar

O ile mi wiadomo czlowiek

O ile mi wiadomo czlowiek opetany nie chce byc egzorcyzmowany a tym bardziej to cos co opetalo czlowieka dobrowolnie nie chce wylezc i jakby nie patrzec to sa egzorcyzmy robione sa wbrew woli. Tak przy okazji odradzam sie zaglebiac w te temty czy ogladac swiadectwa, egzorcyzmy bo jak sie patrzy w ciemnosc to ciemnosc zaczyna patrzyc na czlowieka cos sie moze przypatoczyc. Mowie to tylko co mi znajomy ksiadz egzorcysta powiedzial, a juz wogole nie powinno sie sluchac egzorcyzmow nawet jak sie nie rozumie jezyka w jakim mowi. Wiec przestrzegam, z politykami to oczywiscie zart, bo widzac jak dzialaja przeciwko narodowi to krew zalewa.

Portret użytkownika Israfel

Aby utrzymać populację

Aby utrzymać populację wiernych w ryzach wymyślamo kiedyś czarownice, przypisywano im złe uczynki i dla przykładu palono na stosach. Wystarczyło zwykłe pomówienie i zbieg okoliczności.
Teraz jesteśmy bardziej cywilizowania. Nie możemy zabijać,więc musiały powstać egzorcyzmy.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj