Sztucznie stworzone obiekty wystają z powierzchni Marsa

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Poszukiwacze marsjańskich anomalii mają kolejny powód do zadowolenia. Oto na zdjęciach wykonanych przez niedziałający już łazik Spirit wypatrzono dziwnie regularne kształty.

 

Jak wiadomo natura raczej nie tworzy struktur, których kształty są pełne linii prostych. Dotyczy to zwłaszcza kamieni, których powstanie powinno być raczej efektem przypadkowego działania. Dlatego gdy znajduje się na Marsie coś, co ewidentnie wygląda na twór sztuczny powoduje to szereg pytań o sposób powstania takich struktur.

 

Ten konkretny przypadek odkryto dzięki zdjęciom wykonanym za pomocą łazika Spirit. Fotografie przesłano w ciągu dwóch marsjańskich dób, Sol 1401 i Sol 1402. Ich prawdziwość potwierdzają poniższe linki. Nie wiadomo, co przedstawiają te obrazy. Z punktu widzenia naukowców są to zapewne jakieś nietypowe kamienie, ale badacze marsjańskich anomalii widzą w tym pozostałości po technologii istniejącej niegdyś na czerwonej planecie.

 

 

 

Źródła:

http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/spirit_p1401.html

http://marsrovers.jpl.nasa.gov/gallery/all/spirit_p1402.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika heddon

Niestety, to tylko Księżyc.

Niestety, to tylko Księżyc. Satelita SDO, który robił te zdjęcia, znajduje się na orbicie wokółziemskiej, tak zaprojektowanej, żeby Ziemia nie przysłaniała widoku, ale Księżyc co jakiś czas wchodzi w obiektyw (2 razy w roku). Co innego satelity STEREO A i B - te krążą na orbitach wokół Słońca, zbliżonych do orbity Ziemi, ale to akurat nie jest obraz z żadnego z tych urzadzeń.

Portret użytkownika andy V

Jak dla mnie to są kawałki

Jak dla mnie to są kawałki ziemskich rakiet - nosicieli, które przyniosły na Marsa ziemskie sondy lub któreś z łazików. Zastosujcie brzytwę Ockhama. Jeżeli na orbitach wokół Ziemi krąży tyle wszelakigo kosmicznego złomu, dlaczego i na Marsie nie może trochę go się znajdować?

Strony

Skomentuj