Puma Punku dowodem na istnienie nieznanej obecnie technologii obróbki kamienia

Kategorie: 

Źródło: wikipedia commons

Na temat Puma Punku pisaliśmy już wielokrotnie, ale miejsce to jest tak zadziwiające, że warto o nim mówić. Jest to część kompleksu Tiahuanaco w Boliwii i w przeszłości musiało być to bardzo ważne miejsce, ale nie wiadomo, do czego służyło.

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że obecny stan wskazuje na to, iż musiało tam kiedyś dojść do katastrofy. Ale co mogło rozrzucić na wszystkie strony wielotonowe bloki? To tylko kolejna z wielu zagadek, jakie skrywa Puma Punku.

Oficjalna nauka próbuje nam wmówić, że jest to obiekt kultu cywilizacji Inków stworzony mniej więcej 2500 lat temu, ale wiadomo to tylko na podstawie datowania radiowęglowego, które jest bardzo zawodne. Może to oznaczać, że jest to dużo starsza budowla.

To, co szokuje to dokładność obróbki kamienia, którą rzekomo osiągnęli prymitywni ludzie posługujący się rylcami metalowymi z miękkich materiałów. Wiele kamiennych bloków wygląda tak, jakby zostały wykonane maszynowo za pomocą technologii, jakie w czasach dzisiejszych wymagałyby sprzężenia mocy obliczeniowej komputera i maszyny zdolnej do wycinania tak finezyjnych kształtów. Nawet w czasach dzisiejszych stworzenie takich bloków wymagałoby wielkiego wysiłku a niektórzy twierdzą, że z taką precyzją i trwałością byłoby to niemożliwe.

Szokujące jest też to, że bloki skalne Puma Punku to nie są miękkie piaskowce tylko dioryty, a to jedne z najtrwalszych, ale i najtwardszych skał. Ten fakt powoduje, że wmawianie nam, iż zostało to wykonanie miedzianymi rylcami jest po prostu obrazą dla inteligencji.

Tutaj pojawia się kolejna tajemnica, bo dioryty występują jedynie w odległości 15 kilometrów od kompleksu, w pobliżu jeziora Titicaca, więc tajemnicą pozostaje to jak lud, który nie znał koła zdołał przetransportować wielkie bloki skalne na tak znaczną odległość.

Na dodatek, gdy popatrzy się na wycięcia bloków można uznać, że są one ze sobą skorelowane tak, że cały kompleks był wykonany bez zaprawy, niczym z klocków. To taki poziom dokładności, że musi budzić kolejne pytania o to jak prymitywni ludzie z miedzianymi rylcami zdołali to wszystko wyrzeźbić i umieścić na miejscu.

Oczywista staje się zatem konkluzja, że to nie Inkowie stworzyli ten kompleks. Mogli oni korzystać z jego fragmentów w celach rytualnych, ale zapewne już za ich czasów Puma Punku było zniszczone. Musimy zatem uznać, że jest to relikt innej, zapomnianej obecnie, cywilizacji technicznej w naszej historii, która posiadała zdolność zaawansowanej obróbki kamienia i mogła zostać zniszczona we wspominanym w tak wielu źródłach potopie. Tylko cóż to był za potop, który zniszczył niemal doszczętnie kilkusettonowy kompleks znajdujący się 3800 metrów nad poziomem morza?

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika benet

Swoją drogą załosne jest

Swoją drogą załosne jest to,że historycy czy  archeolodzy często swoją wiedzę do opracowań swoich prac naukowych czerpią ze starożytnych  zapisków czy podań, a zaprzeczają faktom o wysokim poziomie i rozwoju prehistorycznych cywilizacji. Jeszcze gorsze jest to,że mając na to żywe,dowody  (chociażby hinduskie teksty ) gdzie jak podają żródła jest tam np.mowa o budowie atomu,to grzechem naszej cywilizacji jest to,że nie korzystamy z ich mądrości i ich przekazów .Świadczy to tylko o jednym,że starożytne cywilizacje wcale nie były prymitywne ,to my jesteśmy prymitywni 

Portret użytkownika ad

Weź przestań baron, bo

Weź przestań baron, bo jeszcze ktoś pomyśli że jesteś ineligentny.
Baco, poziomicę można trzymać jedną ręką a sznurek raczej nie. Może właśnie dlatego wziął poziomicę.

Portret użytkownika pulsar

Dziwne, ale mnie

Dziwne, ale mnie zainteresowało to co admin pokazał na tym zdjęciu:

 
Podobne wgłębienia na pląby (a nawet i z samymi plombami) są na kamiennych blokach, z których zbudowany był grecki Partenon.
Oto jedna z takich pląb:

http://www.racjonalista.pl/kk.php/t,8467
 
Mimio, iż oba artefakty znajdują się na innch kontynentach rozdzielonego przez ocean, to sposób łączenia kamienia podobny.
Czyż to nie dziwne ?
Czyżby starożytni mieli wspólne pochodzenie ?
Tylko teoria ewolucji naucza, że człowek ewolułował od kamienia łupanego po kamień techniczny. A tak naprawdę, historycy zachodzą w głowę skąd wzioł się nagle człowek starożytny, wyskakujący z nikąd i pojawiający się na arenie dziejów.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex2

T wyłacznie proste

T wyłacznie proste inżynierskie mylenie i proste rozwiązanie połącznia konstrukcyjnego dwóch bloków, by sie nie mogły wzajmnie przemieścić.

...Angelus Maximus Rex

Portret użytkownika b@ron

pulsar "A tak naprawdę,

pulsar "A tak naprawdę, historycy zachodzą w głowę skąd wzioł się nagle człowek starożytny, wyskakujący z nikąd i pojawiający się na arenie dziejów."
jedyne logiczne wyjaśnienie jest takie że człowiek ,pojawił się od razu jako człowiek...jednak z pustą pamięcią , jeśli istoty inteligentne potrzebują nas do produkcji energi/dusz ...zaludnili nami ziemię ,wpuszczając jak króliki do klatki , ale wpuścili od razu jako ludzi (żadnej ewolucji ) obdarzyli nas intuicją ,wolną wolą, możliwością zapamiętywania zdarzeń itp ...koniecznymi do naszego rozwoju i "produkcji" energi/dusz dla siebie...
 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika eljasz

co w opisywanej przestrzeni

co w opisywanej przestrzeni jest olbrzymie w innej widać tylko pod mikroskopem, i tam też obrabiane.
prymitywny jest intelekt w przestrzeni gdzie masz oczy, bo tam gdzie przebywa świadomość  jeszcze się nie dobudziłeś..
 
W DYSKUSJI WYRAŻAM PRAWDZIWE POGLĄDY KTÓRE  MAJĄ NA CELU  OBRAZIĆ  I OBUDZIć , TYM NIEMNIEJ NIE OBRAŻALSKIM WSTĘP SUROWO ZABRONIONY !!I

Strony

Skomentuj