Odkrycie fal grawitacyjnych potwierdza teorię multiwersu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Podczas konferencji naukowej w Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, która odbyła się w poniedziałek 17 marca, naukowcy ogłosili, że po raz pierwszy udało im się zarejestrować słabe fale grawitacyjne, które musiały się pojawić prawie równocześnie z narodzinami wszechświata. Dzięki temu udowodniono, że jego ekspansja, która miała miejsce 13,8 mld lat temu, wydarzyła się szybciej niż prędkość światła.

 

Według naukowców, wszystkie modele kosmologicznej inflacji wszechświata prowadzą nieuchronnie do uznania idei wieloświata. Pierwszy bezpośredni dowód inflacji, czyli okresu bardzo szybkiego rozwoju wszechświata, który wydarzył się w ułamku sekundy po Wielkim Wybuchu, również wspiera pomysł, że nasz własny wszechświat jest tylko jednym z wielu.

 

Nowe odkrycie prowadzi zatem do uznania za prawdziwą idei multiwersu lub jak kto woli, wieloświata. Według naukowców, którzy na początku zaproponowali teorię piorunującej ekspansji Wszechświata, część czasoprzestrzeni mogła rozwinąć się szybciej i stała się całkowicie oddzielnymi, niezależnymi wszechświatami.

 

Specjaliści z dziedziny fizyki kwantowej przyznają, że po uznaniu odkrycia fal grawitacyjnych jest już bardzo trudno zbudować jakikolwiek model wszechświata niezakładający istnienia światów równoległych.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sylwia2666

Lubię tą stronę, lubię zawsze

Lubię tą stronę, lubię zawsze przejżeć komentarze - miejscami powjawiają się cieawe linki, bądź informację. Neznoszę natomiast czytać komentarzy jakiś 2 łbów, którzy uważają się za dzieci nauki a jednoczęsnie wykłucają się W KOMENTARZACH który jest bardziej inteligentnt, błskotliwy. Osoba postronna żadnego nie uzna za mądrego, czytając Wasze komicznie wyglądające obelgi jeden na drugiego.

Portret użytkownika NEUTRINO

Po pierwsze jakim trzeba byc

Po pierwsze jakim trzeba byc glupcem by osobliwość początkową umieszczać w nicości i nazywać ją przestrzenią. Nie ma czegoś takiego jak nicość w której można by umieścić ową osobliwość. Jeśli by iść tym prymitywnym tokiem rozumowania ,jaką przyjeli naukowcy czyli odwrucona przyśpiezająca inflacja to juz mikro skala w rozmiarach wszechświata czyli czarne dziury negują ten tok myślenia, bo w czarnych materia pod wpływem pozaskrajnego zagęszczenia materi po prostu znika całkowicie. Jest to możliwe ponieważ nasz wszechświat na poziomie składników atomu ma ograniczony zakres czestotliwości. Po drugie . Nauka zaprzecza istnieniu perprtum mobile a ich teoria o wielkim wybuchu to perpetum i cudowne rozmnożenie w jednym. Jeśli według Alberta masa jest istotna to gdzie jest napęd ruchu planet , galaktyk a przedewszystkim  elektronów w ogromie atomów w uniwersum. A co do tematu to jak mogli wykryć fale grawitacyjną skoronie wiedzą co to grawitacja. Byćmoże wszechświat jest prosty w swej konstrukcji ale musi to odkryć nasze świadome rozumowanie . To zrozumienie narazie wygląda tak ze szpece w lhc interpretują podobnie jak nieszłyszący który odzyskał słuch interpretował by instrumenty muzyczne. Pozdrawiam

Portret użytkownika NEUTRINO

Juszka. Zagadka dla Ciebie.

Juszka. Zagadka dla Ciebie. Polskie odkrycie. Szybki rozbłysk na słońcu zmienia nieznacznie wartość grawitacji na Ziemi. Oczywiście chwilowo. Pomyśl a nie powtarzaj myśli innych ludzi. Mam prawo być zwolennikiem teori strun. A poza tym/. Wypił Juszka parę piw i po pijaku wylądował gdzieś na czeskim padole. Wysikał sie lecz niestety zapomniał zapiąć rozporek. Po jakiejś chwili pijackiej tułaczki napotkał czeszke. Kobita patrząc na Juszke mówi; pane konszczek panu styrczy. Na to Juszka spoglądając w okolice rozporka odpowiada; to ne ni konszczek to je wszechno. Wytłumacz szpecu. Atom to elektron bez masy neutron to elektron bez masy plus proton i kapke energi. Zostaje proton. Niby ma masę ale po rozbiciu w lhc wszystkie niby składniki protonu wypromieniowują. Gdzie jest masa i prawo zachowania masy co ciciki spapały. Kapke logiki.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

OOO a to ciekawe mozesz podać

OOO a to ciekawe mozesz podać źródło tej informacji?? Jak to zmienia się grawitacja Ziemi pod wpływem cząstek wysyłanych ze Słońca bo z tego co ja wiem czytając felietony badań GRECE i GOCE to jedynie następuje niewielkie zakrzywienie i to w odległości conajmniej 100 tyś km od powierzchni Ziemi.
Materia to szczególny przypadek energii. 
ps nie myl masy z materią bo mase może posiadać niematerialna cząsteczka.
Cząsteczki któe podałeś należą do grupy bradionów, one dziela się na luksony i w końcu na tachiony cząsteczki szybsze od światła.

Portret użytkownika GROTTESCA

WITAM Juszku/o  ja mam pyt. 

WITAM
Juszku/o  ja mam pyt.  ale w pierwszej kolejności to cyt. : " Jakim trzeba być głubcem by nie wiedzieć że osobowość początkowa była nicością "   - skopiowałem te słowa przyznaję  ... Smile
tak tylko zapytam  jeśli  ta nicość była osobowością początkową ,  to co zadało jej początek ?
moje odp :
a)  nie ma początku - po prostu istniejemy
b)  jest wielowymiarowość która się mnoży - to wynika z artykułu admina  tzn. z tego co skopiował Smile
c)  wszyscy to wiedzą jesteśmy  k...wa , w jakimś  zoo kosmicznym , a ... oni nas gwałcą , eksperymentują , gnębią , robią wzięcia  itp.
 
co wybierasz - bo ja własny tok  rozumowania co oznacza że każdy z nas ma własy dość mocny pogląd na skopiowany - chyba art. admina , i nic ale , to nic  k....wa tego nie zmieni ..... czy ja się mylę co myślisz ?

Pisarz nigdy nie powinien tak wyczerpywać przedmiotu, aby czytelnikowi nie pozostało nic do myślenia ...
 
Charles Montesquieu     Smile

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Witam to co było przed nikt

Witam to co było przed nikt tego nigdy nie będzie wiedział, taką mam nadzieję bo po co istnieć jeżeli będzie się wszystko wiedzieć - bez sensu.
ad a -- nie wierzę w takie rozwiązanie a to ze względu na to co widzimy w naszym bliższym jak i dalszym swiecie, WSZYSTKO ma początek i koniec dlatego uważam że wszechświat też miał początek.
ad b -- nie mogę znaleźć tego w źródle
ad c -- tak było jest i będzie, a oni to .... (może my sami)
co wybierasz a myślisz że my w "zoo kosmicznym" coś wybieramy :), własny tok rozumowania tak ale gdybyś każdy z nas miał tylko własny poglad nie opierając się na doświadczeniach i naukach naszych poprzednich pokoleń to dzić z pewnością dalej skakalibyśmy po drzewach.

Strony

Skomentuj