Odkrycie fal grawitacyjnych potwierdza teorię multiwersu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Podczas konferencji naukowej w Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, która odbyła się w poniedziałek 17 marca, naukowcy ogłosili, że po raz pierwszy udało im się zarejestrować słabe fale grawitacyjne, które musiały się pojawić prawie równocześnie z narodzinami wszechświata. Dzięki temu udowodniono, że jego ekspansja, która miała miejsce 13,8 mld lat temu, wydarzyła się szybciej niż prędkość światła.

 

Według naukowców, wszystkie modele kosmologicznej inflacji wszechświata prowadzą nieuchronnie do uznania idei wieloświata. Pierwszy bezpośredni dowód inflacji, czyli okresu bardzo szybkiego rozwoju wszechświata, który wydarzył się w ułamku sekundy po Wielkim Wybuchu, również wspiera pomysł, że nasz własny wszechświat jest tylko jednym z wielu.

 

Nowe odkrycie prowadzi zatem do uznania za prawdziwą idei multiwersu lub jak kto woli, wieloświata. Według naukowców, którzy na początku zaproponowali teorię piorunującej ekspansji Wszechświata, część czasoprzestrzeni mogła rozwinąć się szybciej i stała się całkowicie oddzielnymi, niezależnymi wszechświatami.

 

Specjaliści z dziedziny fizyki kwantowej przyznają, że po uznaniu odkrycia fal grawitacyjnych jest już bardzo trudno zbudować jakikolwiek model wszechświata niezakładający istnienia światów równoległych.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika benet

 Skoro powołałaś się na

 Skoro powołałaś się na "Paradoks Einsteina-Podolskiego-Rosena" to wiec o tym ,że ten "eksperyment myślowy" został obalony przez J.Bella  ."Szczególna teoria względności zabrania przekazywania informacji i oddziaływań z prędkością większą od prędkości światła. Używając analogicznego doświadczenia myślowego EPR wywnioskowali, że zmienne kwantowe muszą mieć ustaloną wartość przed pomiarem, co z kolei prowadzi do wniosku, że mechanika kwantowa jest teorią niepełną (niezupełną), bo nie określa tych ustalonych wartości, a jedynie ich prawdopodobieństwa."  Próbujesz coś udowodnić, a później sama sobie przeczysz i nie ucz się podjuszka z głupich pytań ,bo dajesz głupie odpowiedzi !!  bez odbioru Smile

Portret użytkownika Juszka1980OGL

beret powołujesz się na

beret powołujesz się na formułki z jakiejś wikipedii a nie używasz własnego mózgu. Ograniczenia związane z przekroczeniem prędkości światładotyczą tylko materialnych cząstek, każda cząsteczka niematerialna w teorii może spokojnie pokonać tą prędkość, co też udowodniono eksperymentem EPR.
Jak nie posiadasz wiedzy to się nie odzywaj.
Każda teoria z fizyki jest teorią niepełną i nie tyczo to się tylko mechaniki kwantowej ale też klasycznej a związane to jest z tym że nauka nie poznała do końca żadnego zjawiska.
Beznadziejny jesteś i co z tym co pisałeś ze 3 tygodnie temu że już nigdy mi nie odpiszesz miernoto?? Kłamiesz jak każdy z waszego stadka. 
bez odbioru a co ty ormowiec-policjant czy trep chyba wszystko na raz bo wiedzy zero.
A ofiaro poczytaj też sobie o tachionach które próbuje analizować się na podstawie praw Einsteina.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Dobry trop, otóż chodzi o

Dobry trop, otóż chodzi o "Paradoks Einsteina-Podolskiego-Rosena" w którym opierali się na prawach Maxwella.
ps. Teorie względności, jak i cała fizyka kwantowa nie zabrania przekraczania prędkosci światła ale tylko ..... podpowiesz tym wszystkim pieniaczom dla których nauka to niedostępne Himalaje.
Pozdrawiam

Strony

Skomentuj