Podróże w czasie są możliwe, brakuje tylko odpowiedniej technologii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wszelkie dane wskazują na to, że podróże w czasie to nie wymysł pisarzy powieści fantasy, mimo, że większość ludzi z pewnością stwierdzi inaczej. Nowoczesna fizyka wskazuje na to, że podróże w czasie zarówno w przyszłość jak i w przeszłość są jak najbardziej możliwe.

 

Według teorii Einsteina z pewnością możliwa jest podróż w przyszłość. Wystarczy podróżować z odpowiednio dużą prędkością i zdołać wrócić do punktu startu i z pewnością upływ czasu na pokładzie takiego pojazdu będzie zupełnie inny niż na Ziemi. Można sobie zatem wyobrazić kogoś kto wyrusza w taką podróż i z jego punktu widzenia trwa ona kilka lat a z punktu widzenia Ziemi kilkaset.

 

Jednak okazuje się, że możliwe jest również wysłanie człowieka w przeszłość. Astrofizyk z instytutu EarthTech, Eric Davis uważa, że cofnięcie się w czasie też jest wykonalne, ale do tego potrzebny jest dalszy rozwój technologiczny, który pozwoli na stworzenie tak silnych źródeł energii, że będzie możliwe stworzenie tak zwanego horyzontu zdarzeń i przejście z naszego wszechświata do takiego, który będzie zbliżony do naszego z przeszłości.

Według teorii strun nie jest możliwe cofnięcie się do naszego wszechświata, tylko do podobnego, który rozwidlił się poprzez kolejną superpozycję kwantową. Można sobie wyobrazić urządzenie zdolne do stworzenia tunelu podprzestrzennego, który przeniesie nas do zupełnie innego, ale jednak podobnego do naszego wszechświata.

 

Zdaniem fizyków takie potraktowanie podróży w przeszłość pozwala rozwiązanie problemu znanego jako "paradoks dziadka". Każdy kto oglądał hit lat 80-tych, "Powrót do Przeszłości" wie, że tam wpłynięcie na zdarzenia spowodowało niemal zniknięcie głównego bohatera.

Zabicie własnego dziadka powinno zatem spowodować zniknięcie nas samych. Natura radzi sobie z tym w taki sposób, że zabicie naszego dziadka w danej rzeczywistości spowoduje zmiany tylko w niej dzięki czemu nie grozi nam zniknięcie.

 

Technologia umożliwiająca rozwijanie wielkich prędkości w kosmosie, oraz tworzenie tuneli podprzestrzennych jest obecnie w powijakach. NASA planuje cały czas budowę nowych statków kosmicznych o napędach, które będą w stanie rozpędzać nasze statki kosmiczne do znacznych prędkości, ale osiągnięcie szybkości relatywistycznej jest obecnie niemożliwe.

To samo, jeśli chodzi o tworzenie tuneli podprzestrzennych. Niektórzy twierdzą, że ukrytym celem budowy Wielkiego Zderzacza Hadronów LHC jest właśnie stworzenie stabilnego tunelu, który może umożliwiać podróżowanie w czasie. Są to jednak tylko pogłoski i oficjalnie nikt nie chce mówić na takie tematy.

 

Prawdopodobnie ludzkość zdoła okiełznać podróże w czasie w ciągu nadchodzącego stulecia. Wydaje się, że jest to naturalna konsekwencja teorii względności i tylko kwestią czasu jest zdobycie zdolności do podróżowania w przyszłość i przeszłość. Być może nasze wizyty w innych rzeczywistościach będą odbierane za manifestacje UFO.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika MASAKRA

Nie chodzi tutaj o zwiazek

Nie chodzi tutaj o zwiazek malzenski.  A tak calkiem na powaznie :
 
Jestem pewien ze rozwiazalem zagadke podrozowania do innych, niewidzialnych dla naszego oka SWIATOW , ale takze, jak to sie mowi, w CZASIE !
Jestem tez pewien, ze po smierci okaze sie, ze zyjemy nadal !!!
Wszystko jest oparte na fizyce kwantowej !
 
Pozdrowienia Smile

Portret użytkownika a ktos tam

Ja mam w domu maszyny do

Ja mam w domu maszyny do przenoszenia w czasie,jedną z nich jest lodówka w której żywnosć nie psuje się po terminie przydatności.Druga maszyna to telewizor pozwala przenieść się w dowolny czas.

Portret użytkownika jez

Nie za bardzo ogarniam temat

Nie za bardzo ogarniam temat - skoro podróżując w przeszłość i dokonując zmian mają one efekt na inny świat niż ten z którego przybył podróźnik to po co cofać się w czasie? To nie jest tak, że już sama obecność obserwatora w nie swoim czasie wpłynie na rozczepienie się światów?
.. no chyba, że cofać sie w czasie po konkretne artefakty...

Portret użytkownika Badacz zjawisk

Najpierw trzeba sobie zadać

Najpierw trzeba sobie zadać pytanie czym właściwie jest czas? Co oznacza upływ czasu? Pleśniejący chleb, psujący się ząb, piwo z którego ucieka gaz, siwiejący włos i wiele innych ciekawych zjawisk - to jest własnie tzw. czas. Czy maszyna czasu to jest ta maszyna, która się przeniesie do momentu jak chleb był świeży, ząb zdrowy, piwo nie otwarte, włos brunatny? A maszyna to sobie pewnie leżała w tym momencie w ziemi jako ruda żelaza, niklu, uranu i czego tam jeszcze, albo w częściach w wielu magazynach - więc nie mogła się przenieść do tego momentu bo by się rozleciała, czyli wróciła by do postaci rudy metalu - kolejny paradoks i to ekologiczny, z tym że dość sensowny paradox:

Mianowicie, każda maszyna jest ekologiczna, nawet bomba atomowa i gaz musztyardowy jest ekologiczny. Czołg jest ekologiczny i naturalny, bo powstał w 100% z surowców wykopanych w ziemi. Maszyna czasu po prostu zwróciła by te surowce na miejsce. Więc maszyna czasu, to marzenie eko-faszystów, ekologia doskonała:)

Portret użytkownika przechdzień

"Zabicie własnego dziadka

"Zabicie własnego dziadka powinno zatem spowodować zniknięcie nas samych. Natura radzi sobie z tym w taki sposób, że zabicie naszego dziadka w danej rzeczywistości spowoduje zmiany tylko w niej dzięki czemu nie grozi nam zniknięcie"- a jeśli to my będziemy "w niej", czyli w tej rzeczywistości o której mowa, to jak sobie natura z tym poradzi...?

Strony

Skomentuj