Codex Gigas czyli Biblia diabła

Kategorie: 

Źródło: www.xonei.com

Codex Gigas to jedna z najbardziej tajemniczych ksiąg na naszej planecie. Istnieje legenda, wedle której za jej powstanie jest odpowiedzialny sam szatan. Dzieło to zostało zapisane w formie ważącego 75 kg manuskryptu. Mierzy on 91 cm wysokości i 50 cm szerokości. Księga zawierałą pierwotnie 320 kart, ale ośmiu z nich brakuje i nikt niewie co się z nimi stało, ani co było tam napisane. Aby stworzyć tę księgę zabito podobno 160 zwierząt.

Codex Gigas jest jednym z najbardzie niewiarygodnych manuskryptów świata. Istnieje legenda, z której wynika, że został on napisany w XIII wieku i to w ciągu zaledwie jednej nocy przez pojedynczego skrybę w czeskim zakonie benedyktyńskim. Na przestrzeni wieków księga ta często zmieniała swoje miejsce pobytu. Została zagrabiona przez Szwedów w XVII wieku i do dnia dzisiejszego jest w ich posiadaniu. Codex Gigas zawiera przekłady Starego, jak i Nowego Testamentu, Encyklopedie, opisy leczenia miksturami, oraz dziwaczne traktaty.

 

Diabeł jest w niej opisany jako pełnomocnik Boga uczestniczący w osądzaniu ludzi po śmierci. Z treści wynika, że Bóg obdarzył diabła zaufaniem by dać mu wolną rękę w byciu adwokatem, prokuratorem oraz sędzią w jednym. Oczywiście, nie musicie mi wierzyć na słowo, a skany księgi są dostępne w wielu europejskich bibliotekach cyfrowych. W opisie znajdziecie link do Europeany, pod którym sami będziecie mieć okazje do obserwacji tego manuskryptu. Gwarantuje, że nie pożałujecie

 

Źródło:

en.wikipedia.org/wiki/Codex_Gigas

www.kb.se/codex-gigas/eng/Browse-the-Manuscript/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Homo sapiens

Tematy związane z Wiarą są

Tematy związane z Wiarą są trudne i wymagają wiele przygotowania, więc skromnie napiszę pewną rzecz o ciekawym urywku z Ewangelii:
"...Wtedy rzekł do nich: "Z pewnością powiecie Mi to przysłowie: Lekarzu, ulecz samego siebie; dokonajże i tu w swojej ojczyźnie tego, co wydarzyło się, jak słyszeliśmy, w Kafarnaum". 24 I dodał: "Zaprawdę, powiadam wam: żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie. 25 Naprawdę, mówię wam: Wiele wdów było w Izraelu za czasów Eliasza, kiedy niebo pozostawało zamknięte przez trzy lata i sześć miesięcy, tak że wielki głód panował w całym kraju; 26 a Eliasz do żadnej z nich nie został posłany, tylko do owej wdowy w Sarepcie Sydońskiej. 27 I wielu trędowatych było w Izraelu za proroka Elizeusza, a żaden z nich nie został oczyszczony, tylko Syryjczyk Naaman". 28 Na te słowa wszyscy w synagodze DOSTALI SZAŁU. 29 Porwali Go z miejsca, wyrzucili Go z miasta i wyprowadzili aż na stok góry, na której ich miasto było zbudowane, aby Go strącić. 30 On jednak przeszedłszy pośród nich oddalił się...."
http://popotopie.blogspot.co.uk/2013_09_01_archive.html
 
Musiało się zdarzyć coś nadprzyrodzonego w momencie gdy chcieli go zrzucić w przepaść ! Jakaś nadnaaturalna interwencja bo przeszedł koło nich bez szwanku !
Wiecie jak Żydzi są wściekli to potfafią zabić, a on po prostu poszedł. Badacze sądzą, że jako Stwórca świata  Jezus Pan coś zrobił, że go nie zabili...! Coś ich zatkało w momencie szału !
http://popotopie.blogspot.co.uk/2014/02/swiat-materialny-kosmosu-galaktyk-jako.html

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Sajgoniarz

Brawo Juszka,z kazdym

Brawo Juszka,z kazdym komentarzem przrchodzisz samego siebie. Nie znam nikogo kto by tyle minosów kolekcjonował. Można być szlachetnym i nie uznawać wiary w jakąkolwiek z narzuconych, jal o tym nie wiesz, to przykry Twój świat.

Głosuj przeciw
-29
Portret użytkownika axell69

jestem     zawsze jestem

jestem Smile     zawsze jestem sobą  , kiedyś deklarowałeś się że  masz   wysokie  IQ    i nalezysz   do mensy  , to jeden z twoich pierwszych postów tu  ..a wyszło jak  zawsze Smile   de en  o  (dno)  

Głosuj za
27

 

Portret użytkownika b@ron

toż drako , rzuciłem juszce

toż drako , rzuciłem juszce dawno temu rękawicę, z propozycją napisania super artykułu i ośmieszenia tych wszystkich które tutaj dla niego są głupie...ale juszek uciekł ...by bawić się w "superrecenzenta" ;)...on felietonu nie napisze...bo wie że było by wesolo...nam...ale nie jemu Wink

Głosuj przeciw
-25

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj