Figurki reptalian z Al Ubaid dowodem na obecność na Ziemi gadziej rasy?

Kategorie: 

Źródło: Muzeum w Bagdadzie

Przywykliśmy sądzić, że to ssaki są najbardziej wyrafinowanymi stworzeniami na planecie Ziemia. Gdy jednak popatrzy się na historię może się okazać, że na tym globie znacznie dłużej panowały inteligentne gady. Figurki odnalezione w starosumeryjskim wykopalisku Al Ubaid mogą wskazywać na to, że reptalianie mieli jakiś wkład w funkcjonowanie Starożytnego Sumeru.

 

Al Ubaid znajduje się obecnie na terenie Iraku. To stanowisko archeologiczne datowane jest na niemal 7 tysięcy lat, innymi słowy 5900 do 4000 lat p.n.e. Jest to zatem jedno z najstarszych wykopalisk cywilizacji w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Zaskakujące jest to co odkryto.

[ibimage==21175==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wśród licznych artefaktów odnaleziono figurki przedstawiające istoty wyglądające na humanoidalne. Jednak ich rysy ciała są inne od ludzi. W oczy rzucają się szerokie ramiona, wąskie talie i wydłużone czaszki. Ich głowy do złudzenia przypominają te jakie mają niektóre jaszczurki.

[ibimage==21176==Oryginalny==Oryginalny==self==null][ibimage==21177==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

Według jednej z teorii są to wizerunki istot z rasy, która prawdopodobnie wyewoluowała z tak zwanych dinozaurów. Musiała być to zatem rasa, która miała kontakt z Sumerami. Wiele figurek znaleziono w starożytnym mieście Ur znajdującym się obecnie między Bagdadem a Zatoką Perską, 16 km na zachód od obecnego koryta rzeki Eufrat.

[ibimage==21178==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Oczywiście historycy interpretują te znaleziska raczej w formie pewnej symboliki, tak samo jak podchodzą też do reliefów z Ameryki Południowej z okresu prekolumbijskiego. Łatwiej jest zaszufladkować takie wizerunki jako przenośnie związane z cechami charakteru danych ludzi niż jako dowody na relacje ludzkości z inną ziemską rasą.

[ibimage==21179==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Można nawet podejrzewać, że na siłę poszukuje się "poetyckich" wytłumaczeń, alegorii i temu podobnych, byle tylko nie przyznać, że coś takiego jak gadzia rasa rzeczywiście istnieje.

[ibimage==21180==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==21181==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==21182==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

[ibimage==21183==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pstar

Widać, że figurki są rodzaju

Widać, że figurki są rodzaju męskiego i żeńskiego. Te żeńskie karmią młode mlekiem z piersi. A od kiedy to gady mają piersi i karmią mlekiem? Coś tu jest nie tak, tylko co?  Starożytni ogłupieli? Gdyby nawet faktycznie gady ewoluowały do form humanoidalnych, mając chociażby ok. 65 mln lat od czasu, gdy podobno wyginęły, to nie sądzę, żeby zmieniły się w ssaki. Chyba tylko jakieś starożytne opisy mogłyby coś jeszcze wyjaśnić. 

Portret użytkownika H.R.

Jak dla mnie, to naprawdę

Jak dla mnie, to naprawdę ciekawy wygląd ma to młode któr jest karmione. Same figurki przypominaja mi raczej przedstawicieli gatunku(?), czy rasy(?) , których czaszki znajduje sie w Ameryce Płd.. Chodzi mi o te mocno wydłuzone czaszki, posiadajace mocną, masywną żuchwę, które wcale nie były "efektem" sztucznego wydłużania czaszek u niemowląt, ponieważ ta teza została już naukowo obalona. U tych figurek widać właśnie te dwa elementy: wmocno wydłużoną czaszkę i szeroką, mocną szczękę. Co do wąskich bioder, talii i bardzo szerokich ramion, to może to być odwzorowanie rzeczywistego wyglądu, ale nie należy też zapominać, że istnieje coś takiego, jak kanon w sztuce, który jest włóaściwy danej epoce. Dla przykładu przytoczę gotyckie malarstwo sakralne. Na podstawie tych obrazów możnaby również twierdzić, że np. kobiety w okresie gotyckim żyjące w Europie Zach.  miały nienaturalnie długie dłonie i palce, dużo dłuższe od Homo Sapiens. Teraz się zastanówmy, czy była to jakaś inna rasa, lub nawet inny gatunek stworzeń, czy też taki obowiązywał kanon w ówczesnym malarstwie?

Portret użytkownika mlodyrob

Z gadzich genów to nam

Z gadzich genów to nam została nienawisc do wlasnego gatunku i gadzie zachowania szczególnie jak ktos nie nauczy sie podstawowch zasad które posiadaj ludzie najgorsze jest to ze sie z nimi nie rodzimy my je nabywamy od naszych opiekunów.

Portret użytkownika janczar

Na początku były dwa duchy:

Na początku były dwa duchy: Ormuzd (Ahura Mazda) i Aryman (Angra Mainju). Ormuzd przebywał w górze, w nieskończonym blasku. Aryman w dole, w mroku nieprzeniknionym. Wszystko co dobre – mądrość, prawość, jasność, piękno – zawarte było w Ormuździe, wszystko co złe w Arymanie. I tak było od nieskończoności. Aż wydarzyło się, że promień blasku przeniknął mrok i Aryman poznał, że nie jest sam, że jest jeszcze coś innego. Przyciągnięty blaskiem podążył w górę i chciał ową jasność pochwycić. Ormuzd jednak przemądry rzucił w niego słowem modlitwy, które odebrało siły władcy ciemności, tak że spadł w przepaść i przebywał tam przez trzy tysiące lat. Potem znaleźli go kovzowniczy i mamy to co mamy.

Portret użytkownika Homo sapiens

Ciekawe jest założenie, że to

Ciekawe jest założenie, że to są istoty z innej rzeczywistości niż te z UFO, albo inaczej ufo może przybywać z różnych rzeczywistości do tej materialnej posługując się podobną technologią.
http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html
Jednak ludzkość starożytna poznawała jakieś istoty innowymiarowe bardziej bezpośrednio. Na przykład w przypadku
Rendlesham porwani wojskowi opisują bezcielesne ufo istoty jako ludzi z przyszłości, następnie przekazana wiadomość binarna opowiada co innego, a mianowicie iż ludzkość jest "explorowana" dla leprzego kosmicznego zdobywania wiedzy. Za każdym razem przekaz jest dwuznaczny. Cel ich wizyt jest ukrywany !
Sami porwani wojskowi mają problemy zdrowotne od momentu porwania do innej rzeczywistości, coś złego stało się z ich zdrowiem, co kolejny raz wyklucza "dobrą" stronę tego zjawiska. Bezcielesność ufo istot potwierdza ich możliwości błyskawicznego startu i błyskawicznej zmiany kierunków lotu z niewyobrażalną prędkością  !
Tutaj film o tym przypadku, jest to najbardziej ciekawy film o
RENDLESHAM FOREST INCIDENT
Published on Mar 24, 2014
https://www.youtube.com/watch?v=PWDFdtoeXG0
 
O podróżach w czasie można przeczytać tutaj:
http://popotopie.blogspot.com/2013/07/podroze-w-czasie-dowody.html
 
Najciekawsze złożenie wszystkich elementów może wskazywać że ludzkość w przyszłości została ASYMILOWANA do ufo kosmicznej cywilizacji co dla wielu może być czymś "wspaniałym" ! Jednak nie koniecznie, możliwe są inne scenariusze przyszłości ludzkości gdzie natura została tak zmieniona, że muszą nas-siebie badać w celu jakiegoś ratunku dla ich zmienionej natury..., lub co gorsza braku natury.
tu kolejne filmy o
Shocking UFO Invasion at Rendlesham
https://www.youtube.com/watch?v=Gl4Z-axJSTI
The Rendlesham Forest UFO Incident
https://www.youtube.com/watch?v=8dY5OlljKvw

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika Sylwia87222

Nie przyszło Wam do głowy, że

Nie przyszło Wam do głowy, że ten jasnowidź być możejest podstawiony? Może podbija komentarze, albo jest samotnikiem masohistą, może lubi sobie zasiąść wieczorem przed biurkiem z  flaszeczką i oddawać się wyobraźni? Może to stary kawaler  po 40 z zerową perspektywą na przyszłość i wkręcił sobie jest wyjątkowy? Może jest chory psychicz
nie? bądź też ma niezłą frajdę i niecodzienną radochę bo w końcu dzięki swoim komentarzom został zauważyny i chcąc niechcąć wprosił się do dyskusji. Czuje się ważny....
Spoko się uczyłam o takich ludziach na studiach, skryty śir. Bardzo prawdopodobne, że być może na codzień wiedzie normalne życie - żona, dziecko, dom, praca a swoje psychozy przelewa klikając w klawiaturę.
 
 
Podrowienia dla b@rona Smile

Strony

Skomentuj