Papież Franciszek przyznał, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Podczas przemówienia papieża na Placu Świętego Piotra, do którego doszło po mszy 13 kwietnia 2014 roku, padły intrygujące słowa. Do zgromadzonych wiernych odezwał się papież Franciszek, który ni stąd ni zowąd oznajmił, że nie jesteśmy sami we Wszechświecie.

 

Postawa Watykanu względem nauki i postępu bardzo ewoluuje, a papież Jezuita, to tak jak kolejny Mason na czele Komisji Europejskiej. Należy się zatem spodziewać kolejnych przełomów w zakresie tego w co wierzymy. Papież wygłosił kilka ciekawych sentencji, które brzmią tak, jakby wiedział  o czymś co wkrótce zostanie ujawnione i przygotowuje na to swoich wiernych, którzy mogą z tego powodu czuć dysonans poznawczy.

"Drodzy bracia, chciałem powiedzieć wam wszystkim, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. Nauka poczyniła już tak duże postępy, że najprawdopodobniej wkrótce poznamy naszych nowych braci i siostry, z którymi będziemy wymieniać znak pokoju. W tym dniu nie będziemy się dziwić, i pamiętajmy, że Bóg jest jeden i czuwa nad nami wszystkimi. " - powiedział papież Franciszek

Dziwna deklaracja papieża wzbudziła powszechną konsternację. Tysiące osób zadawało sobie pytanie co miał na myśli zwierzchnik Kościoła Katolickiego. Zostało to odebrane jako ostrzeżenie przed czymś co nastąpi niedługo, a które z pewnością zmieni nasze pojmowanie.

[ibimage==21187==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jak wcześniej pojawiały się informacje, że astronomowie watykańscy twierdzą, że obcy wkrótce przybędą na Ziemię. Będzie to wymagało redefinicji naszej wiedzy, nowego podejścia teologicznego i nowego zrozumienia Ewangelii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pies ..//

 Jesli by tak stwierdzil to

 Jesli by tak stwierdzil to czemu nikt nie podjol sie spytano go o szczeguly ...a ogolnie 13 chyba sporo ludzi uwaza za zla wrozbe wiec  co to oznacza   

Franciscus
Jorge Mario Bergoglio
13.III.2013

Wyborów, 13 marca 2013...                                                                                               .nie bede bawic sie w wrozke  ,dziwna data    pozdrawiam  

Portret użytkownika pawelcius

Też przejrzałem całość

Też przejrzałem całość (przynajmniej jestem teraz trochę uduchowiony Smile ) nic tam takiego niema. Poza tym jak by coś takiego powiedział Papież to by się to odbiło dużym echem w mediach.
Przykre,ze takie informacje (niesprawdzone) trafiaja na ten portal. Kiedyś bardziej go ceniłem.  
Niedługo będziemy czytać teksty z "FAKTu" jak to szafa chciała zabić Pana Stefana Smile

Portret użytkownika Fanka1

Można prosić Pana ADMINA o

Można prosić Pana ADMINA o źródło? W internecie nic na ten temat nie znalazłam. Gdyby Papież miał na myśli istoty niematerialne (tj. materializujące się jedynie gdy one tego chcą), to moim zdaniem nie prognozowałby spotkania z nimi w związku z ... coraz wyższym stanem naszej wiedzy. Do niematerialnego świata ludzka nauka nie potrafi jeszcze zaglądać. W treści arta pisze bowiem "Nauka poczyniła już tak duże postępy, że najprawdopodobniej wkrótce poznamy naszych nowych braci i siostry, z którymi będziemy wymieniać znak pokoju.

Portret użytkownika Fanka1

Po przeczytaniu tekstu w

Po przeczytaniu tekstu w podanym linku, wnioskuję z powodu, który podałam w moim poprzednim poście powyżej, że Papież musiał mieć na myśli istoty jak najbardziej materialne. Bo obecna rozwujająca się nauka tylko z takimi mogłaby umożliwić ludziom kontakt. To Szaraki odpadają.. he he. 

Strony

Skomentuj