Archeolodzy odkryli w kościele szkielety trzech mężczyzn i ciężarnej kobiety

Kategorie: 

Fot. Dailymail.co.uk

Podczas wykopalisk archeologicznych, które miały miejsce w kościele Wszystkich Świętych w angielskim York, odkryto 700 - letni szkielety trzech mężczyzn i kobiety w ciąży.

 

Podczas wykopalisk archeologicznych w kaplicy Panny, która znajduje się w Kościele Wszystkich Świętych, archeolodzy natknęli się na szokujące odkrycie - grób ze szczątkami trzech mężczyzn i ciężarnej kobiety. Po tym jak badacze wydobyli kości z gleby, chemicy pobrali próbki i okazało się, że ludzie zostali pochowani w trzynastym wieku.

Według archeologów, zakopani pod posadzką mężczyźni w południowej części kościoła, byli jak gdyby niedbale wrzuceni do grobu. Spoczywali  jeden na drugim być może po to, aby zrobić miejsce dla kolejnych pochówków. Kobietę znaleziono z kośćmi martwego płodu. Pochowano ją oddzielnie w północnej części świątyni.

„Rozpoczęliśmy prace wykopaliskowe w celu przywrócenia blasku kaplicy Panny, aby lepiej zrozumieć, jak wyglądała i funkcjonowała wiele wieków temu” - powiedział w rozmowie z Mail Online dr Robert Richards. „Oczywiście, odkrycie szczątków ludzkich było dla nas wielką niespodzianką. Nie spodziewaliśmy się tego, że natkniemy się podczas wykopalisk na duży grób. Po analizie chemicznej i przebadania szkieletów, zwróciliśmy szczątki na miejsce, tak aby mogli je zobaczyć zainteresowani naszym znaleziskiem goście."

Oprócz kości, archeolodzy znaleźli też fragmenty ceramiki i osadzony na nagrobku rysunek w kształcie płatków. Naukowcy uważają, że takie oznakowanie było rodzajem talizmanu, przynoszącego szczęście i odpędzającego złe duchy.

„Tak, mamy pewne przypuszczenia. Tak więc uważamy, że na nagrobku wyryto symbol solarny, który jest znakiem regeneracji i odrodzenia. Pochowani w kościele ludzie byli niedaleko od najbardziej prestiżowej lokalizacji tj. ołtarza, więc może mieli bardzo wysoki status społeczny" – powiedział dr Melanie Giles, archeolog na Uniwersytecie w Manchesterze.

„Grób prawdopodobnie oznaczał koniec rodu” – powiedział z kolei dr Robert Richards. „Pomimo wszystkich wysnutych teorii, dokładne okoliczności śmierci i pochówku ciężarnej kobiety i trzech mężczyzn, prawdopodobnie pozostaną tajemnicą" - dodał.

Dziennikarzy poinformowano, że wszyscy zainteresowani znaleziskiem archeologów mogą odwiedzać kościół Wszystkich Świętych w Yorku 19 lipca 2014.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika trzcina_1

kapelusz da radę załatwić a

kapelusz da radę załatwić a co ???
w nibylandi wszyscy jesteśmy bo to wirtual tylko, że jeszcze niedawno był lepszy, a teraz to zamuła i flaki z olejem co leprzy koment jest ciachany, zastanawiam się nad odejściem bo nibylandia zamieniła się w ciachlandię... szkoda ;-(

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika ben

Ze mną nie ! ponoć była

Ze mną nie ! ponoć była wiatropylna tak gadają,
szczerze nie pamiętam była niezła impreza miodzik się lał strumieniami 
a zresztą to było tak dawno nie pamietam.
A tych dwóch to wpadło tak przez przypadek
I zaraz takie halo i do gazet i internetu miej waść litość żonaty jestem.

Strony

Skomentuj