Naukowcy stwierdzili, że teleportowanie człowieka jest możliwe

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wszyscy chyba znają sceny teleportowania z popularnego serialu Star Trek. Mogłoby się wydawać, że taka technologia jest niemożliwa, ale rzeczywistość często jest dziwniejsza od fikcji. Holenderscy naukowcy twierdzą, że teleportowanie człowieka jest możliwe.

 

W opracowaniu, które zostało opublikowane w magazynie Science, fizycy z Kavli Intitute na Delft University of Technology dowodzą, że teleportacja jest wykonalna. Co więcej twierdzą ni, że zdołali przenieść pojedynczy atom o 3 metry.

 

Innymi słowy uczeni są coraz bliżej udowodnienia, że Einstein mylił się wątpiąc w to, że istnieje coś takiego jak splątanie kwantowe, które odpowiada podobno za upływ czasu, grawitację i zupełnie zdumiewające oddziaływanie cząstek jakby były ze sobą połączone, mimo, że fizycznie oddalone są o lata świetlne. To właśnie dzięki tej właściwości udało się dokonać tej teleportacji.

 

Takie przesyłanie informacji kwantowej na krótkich dystansach jest już wykonalne w ograniczonym zakresie. Teraz uczeni próbują dokonać tego samego na odległość większą niż kilometr. Jeśli uda im się tego dokonać będzie to ostateczny dowód, że splątanie działa również na takim dystansie.

 

Jeśli chodzi o prawa fizyki to nie ma żadnych przeciwwskazań, aby nie dało się teleportować nawet dużych obiektów, włączając w to ludzi. Specjaliści z Holandii dowodzą, że jeśli wierzymy w to, że jesteśmy zbieraniną atomów połączonych w określony sposób, to z samej tej zasady wynika, że da się je teleportować dzięki splątaniu kwantowemu.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Strony

Skomentuj