Na asteroidzie 1999 RQ36 odnaleziono tajemniczą piramidę niewiadomego pochodzenia

Kategorie: 

Źródło: Internet

Od kilku dni pojawiają się informacje wskazujące na to, że NASA zarejestrowała coś niezwykłego na asteroidzie 1999 RQ36. Zdjęcia z kanadyjskiego satelity NEOSSat wskazują na to, że na obłym kształcie tego ciała niebieskiego znajduje się coś w kształcie piramidy. Prawdopodobnie nie jest to część tego ciała niebieskiego.

 

Zdjęcia przedstawiające obracającą się asteroidę podczas przelotu w okolicy Ziemi wskazują na to, że obiekt ma kształt ostrosłupa przypominającego ziemską Wielką Piramidę z Gizy. Ma on wyraźnie inną kompozycję, gdyż widać go w kolorze czarnym, zdecydowanie odróżniającym się na tle szarej asteroidy. Po raz pierwszy informacja o tym pojawiła się na stronach internetowych hinduskiej agencji kosmicznej ISRO, ale potem wiadomość została usunięta.

Sama piramida ma około 139 metrów wysokości, a jej podstawa ma 162 metry w porównaniu do 230 w Egipcie. Na dodatek zaobserwowano na niej regularnie ułożone światła. Wygląda to bardzo przekonująco i naprawdę trudno uwierzyć, że to spontaniczna struktura naturalna. Przypomina to raczej sondę kosmiczną, która wylądowała na tym ciele niebieskim, czy to w celu eksploracji, czy pozyskania zasobów.

Asteroida 1999 RQ36 została odkryta w 1999 roku. Ma ona około 600 metrów szerokości i masę 60 milionów ton. Jest ona uważana za niegroźną, czyli ryzyko kolizji z Ziemią jest minimalne. Na najmniejszą odległość od naszej planety zbliży się ona w 2182 roku i wtedy będzie okazja do kolejnych badań tego niezwykłego ciała niebieskiego.

Warto jednak pamiętać, że orbity takich ciał niebieskich są często zmienne i nie można wyrokować gdzie znajdzie się ta skała na skutek rozmaitych korekt kursu wywołanych oddziaływaniami obecnymi w kosmosie. Niektórzy zwracają też uwagę, że światła widziane na tej rzekomej piramidzie mogą być wykorzystywane do osiągnięcia tak zwanego efektu Jarkowskiego, który polega na tym, że wpływ Słońca jest inny gdy ciało jest ciemne a inny gdy jest jasne. Może zatem ta piramida jest jedną z wielu, które mają na celu neutralizację ciał niebieskich, które mogłyby zagrozić naszej cywilizacji.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ghgffg

fajne jest to Ufo chciałbym

fajne jest to Ufo chciałbym żeby bylo wiele Ufoludków.  gorzej jakby Ufo przylecialo w zlej intencji.  ufo niszczy zboża ponieważ nie wie co to jest. ale niektóre Ufo może specjalnie krzywdzic ludzi. ciekawe kiedy UFO pojawi sie w Polsce. światła Ufo są bardzo mocne. dzięki Ufo nauczymy się wielu rzeczy.

Strony

Skomentuj