Naukowcy zbadają gigantyczny krater na Syberii, który może być wynikiem upadku meteorytu

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Niezwykły krater znajduje się w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, na Syberii. Został odkryty przypadkiem 10 lipca, z pokładu śmigłowca jednej z firm, które zajmują się eksploatacją jamalskich bogactw naturalnych. Teraz jego dokładnym zbadaniem mają się zająć specjaliści z Rosyjskiej Akademii Nauk.

 

O zaangażowanie się naukowców w badanie tej anomalii poprosił gubernator okręgu. Struktura znajduje się 30 km od miejscowości Bowanenkowo (Бованенковского). Średnica krateru wynosi około 100 metrów. Członkowie ekspedycji naukowej udadzą się na miejsce wystąpienia anomalii celem pobrania próbek i dokładnego zwymiarowania zjawiska.

 

Pojawiły się sugestie, że może to być efekt upadku meteorytu, albo fragmentów rakiet wystrzeliwanych z rosyjskich kosmodromów, ale specjaliści sądzą, że to zjawisko naturalne, niezwiązane z kosmosem, a raczej z eksploatacją miejscowych złóż paliw kopalnych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pasjonat

ja juz mam tak monitor do

ja juz mam tak monitor do tylu ze w pracy mysla ze cos im ciagle pokazuje
 
pytam z 4 raz mozesz wyjasnic w jakim celu te japy sie tam pokazuja ? dla kogo? dla smiglowca ?
...do kolekcji...

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika pasjonat

Sam sie osmieszasz

Sam sie osmieszasz wystarczajaco mocno, nie wiem jaka jest tego przyczyna ze z kazdej głupoty wytwarzasz "gmochomazy" i jeszcze probujesz innym wmawiac ( bo nie przychodzi mi inna przyczyna) ze to normalne - chlopie masz objawy jakiejs psychozy i to juz smieszne nie jest.

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj