Naukowcy zbadają gigantyczny krater na Syberii, który może być wynikiem upadku meteorytu

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Niezwykły krater znajduje się w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, na Syberii. Został odkryty przypadkiem 10 lipca, z pokładu śmigłowca jednej z firm, które zajmują się eksploatacją jamalskich bogactw naturalnych. Teraz jego dokładnym zbadaniem mają się zająć specjaliści z Rosyjskiej Akademii Nauk.

 

O zaangażowanie się naukowców w badanie tej anomalii poprosił gubernator okręgu. Struktura znajduje się 30 km od miejscowości Bowanenkowo (Бованенковского). Średnica krateru wynosi około 100 metrów. Członkowie ekspedycji naukowej udadzą się na miejsce wystąpienia anomalii celem pobrania próbek i dokładnego zwymiarowania zjawiska.

 

Pojawiły się sugestie, że może to być efekt upadku meteorytu, albo fragmentów rakiet wystrzeliwanych z rosyjskich kosmodromów, ale specjaliści sądzą, że to zjawisko naturalne, niezwiązane z kosmosem, a raczej z eksploatacją miejscowych złóż paliw kopalnych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika barra barra

po czym wnosisz swoją tezę?

po czym wnosisz swoją tezę? Masz foto, abym przejrzał na oczy i przybił "piątkę" Twemu twierdzeniu. Ja fotki nie posiadam dla własnej tezy ale wiele widziałem podziemnych wybuchów i to co dzieje sięz glebą. Różne głebokości detonacji albo otwirają "kalderę" (depresja terenu) albo spulchniają glebę (wyniesienie gleby).
To tak na logikę oraz naoczne "dowody";)

Portret użytkownika pasjonat

o wszystkim decyduje

o wszystkim decyduje mieszanka w tej bombie oraz typ podloza sa faktycznie takie detonacje ze ziemia poprostu tanczy przesuwajac wielki emasy gruntu o 5-10 m w lewo i wprawy i teren niekiedy podnosi sie np o 3-5 m ( sa filmy na YT) inny typ eksplozji (słupowa) pozostawia krater o kształcie stozka zeszklenie nastepuje w koncowej fazie rozszczepienia dlatego krater nigdy nie bedzie wygladal jak kula z odpilowana góra
 zdjecie krateru ok 150 m glebokosci Sedan crater
 

 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Amgelus Rex

Nie rozśmieszajcie mnie...

Nie rozśmieszajcie mnie... Nigdy w Ziemię nie uderzył "wielki meteoryt", a ten tutaj to najwyraźniej jest pogejzerowy albo po wytrysku wód podziemnych, lub sztucznie wydrążony wodą w celu poszukiwania poewnych kopalin w przeszłości...

Portret użytkownika pasjonat

skad ty rewelacje czrpiesz

skad ty rewelacje czrpiesz ?
 
The Pingualuit Crater was created about 1.4 million years ago by a meteorite impact that had the force of 8500 Hiroshima-sized atomic bombs. The 3.44 km (2.14 miles) diameter crater rises 160 meters (520 feet) above the surrounding tundra and is 400 meter (1,300 feet) deep. The lake at the bottom of the crater has a depth of 270 meter (890 feet) and contains some of the purest water in the world. The lake has no inlets or apparent outlets, so the water accumulates from rain and snow and is only lost through evaporation. The crater was discovered in 1943, by a US Air Force plane on a meteorological flight. Pingualuit means “where the land rises” in the local Inuit language.
 

 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika El Koto

Te ''leje krasowe'' to są

Te ''leje krasowe'' to są wentylatory dla Uterlandu coby świerze powietrze czasem naplywalo. Ale szybko zasypują i robią nowy coby pomiot Kainowy nie wpuścił wąglika eboli hiva itp. Jak masz latadło anty-grawitacyjne to możesz polecieć do nich na wycieczkę i pogadać (niemiecki obowiązkowy)

Portret użytkownika Badacz Zjawisk

Wygląda to na dość świeżą

Wygląda to na dość świeżą dziurę w ziemi, może słabo widzę ale brzegi tej dziury jakieś nie porośnięte roślinami a w około zieleń - bo krateru raczej to to nie przypomina. W dodatku ściany tego otworu są jakby gładkie, zupełnie jakby coś z niego wlatywało i wylatywało. Z resztą co ja tu będę opisywał - każdy widzi że nie jest to byle jaki krater. Krater nie ma takiej głębokiej, wyszlifowanej okrągłej dziury. No chyba że krater u Wurstowej - ale nie wiem.

Być może też jakiś kawałek gwiazdy neutronowej wpadł i zrobił taką dziurę, było małe ale ciężkie hehe:) Dobrze że zbadaja to rosyjscy naukowcy - wkrótce wszystkiego się dowiemy Smile

Strony

Skomentuj