Naukowcy zbadają gigantyczny krater na Syberii, który może być wynikiem upadku meteorytu

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Niezwykły krater znajduje się w Jamalsko-Nienieckim Okręgu Autonomicznym, na Syberii. Został odkryty przypadkiem 10 lipca, z pokładu śmigłowca jednej z firm, które zajmują się eksploatacją jamalskich bogactw naturalnych. Teraz jego dokładnym zbadaniem mają się zająć specjaliści z Rosyjskiej Akademii Nauk.

 

O zaangażowanie się naukowców w badanie tej anomalii poprosił gubernator okręgu. Struktura znajduje się 30 km od miejscowości Bowanenkowo (Бованенковского). Średnica krateru wynosi około 100 metrów. Członkowie ekspedycji naukowej udadzą się na miejsce wystąpienia anomalii celem pobrania próbek i dokładnego zwymiarowania zjawiska.

 

Pojawiły się sugestie, że może to być efekt upadku meteorytu, albo fragmentów rakiet wystrzeliwanych z rosyjskich kosmodromów, ale specjaliści sądzą, że to zjawisko naturalne, niezwiązane z kosmosem, a raczej z eksploatacją miejscowych złóż paliw kopalnych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pasjonat

Napisałem wiele roznych

Napisałem wiele roznych opinii bez grama zartu, ale tak jak widzisz co chcesz to i masz prawo twierdzic o ufo co chcesz, Ty zyjesz w swiecie iluzji i falszywych filmow ja zyje w swiecie wielkosci mierzalnych i logicznego myslenia popartego nauka.
Dla kogo te twarze w kraterze zibi ? Wychodzisz do ludzi z garstka skojarzen i na tym Twoja rola sie tu konczy jak jakis szyfr oko ucho oko oko ufok twarze oko oko. Wyjasniej po co to, dla kogo te twarze ?
A i jeszcze jedno pytanie kto placi i komu za oglupianie ?
Odpowiedz bo smialo glosisz dziwne teorie a spytany ani be ani me...
 
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika zibi1973

Czyli pasionat wie lepiej niż

Czyli pasionat wie lepiej niż naukowcy którzy twierdzili że to meteory,i po co nam naukowcy lepiej by ich zwolnili szkoda naszych pieniędzy,jestem za pasionatem na naukowca a tamtych darmozjadów zwolnić,widać że już się czuje wyższy i zakończył  zbędny temat z zibim,ach ta wyższość tych naukowców nie dadzą dojść do słowa

Portret użytkownika szary

po samej budowie dziury można

po samej budowie dziury można wykluczyc zapadlisko
związane z wydobywaniem paliw.
do okola krateru jest rozbryzg gruntu.. wyglada na wiercenie lub ude
rzenie..po samej budowie dziury można wykluczyc zapadlisko
związane z wydobywaniem paliw.

.
zastanawialem sie nawet czy cos nie wyleciało ze srodka..? (bo oceniając pobieżnie brakuje duzej ilosci gruntu)

Strony

Skomentuj