Czy Księżyc może być hologramem?

Image

Źródło: własne

Od kilku tygodni po sieci krąży nagranie sugerujące, że to, co uważamy za namacalne ciało niebieskie zwane Księżycem jest w istocie wielkim hologramem. Dowodzić mają tego nietypowe falowe anomalie.

 

Pojawiały się już różne, najbardziej fantastyczne teorie, z Księżycem w roli głównej, ale ta, które bryluje ostatnio przebija je wszystkie. Według niej Księżyc jest tylko hologramem.

 

Dowodzić mają tego liczne zdjęcia dokonywane za pomocą wielu teleskopów i przyczepionych do nich aparatów fotograficznych. Jako koronny dowód traktowane jest tak zwane falowanie powierzchni zaobserwowane wielokrotnie. Zwolennicy tej teorii spiskowej twierdza, że to wskazuje na to, że Księżyc nie jest rzeczywistym tworem tylko hologramem.

 

Według tej teorii fakt, że widzimy ciągle tylko jedną stronę Księżyca jest dowodem na to, że starano się uprościć całe przedsięwzięcie. Traktowane jest to jak oszczędność zasobów. Druga teoria zakłada, że na orbicie rzeczywiście znajduje się obiekt odpowiadający wymiarami Księżycowi, ale to, co widzimy to tylko skrywający go hologram.

 

Jako dodatkowy dowód przedstawia się też kilka ogólnie znanych faktów, jak ten, że ludzkość rezygnuje od dawna z wysyłania jakichkolwiek sond na Księżyc i skupia się na Marsie. Wydaje się to przecież nielogiczne, ale przy założenie, że znajduje się tam rzeczywiście cos innego niż widzimy, może skłonić do innego spojrzenia na to zagadnienie.

 

 

 

Ocena:
Brak ocen

Dodane przez trzcina_1 w odpowiedzi na

trzcina_1...poruszasz ciekawy temat :) otóż te latające skały, są dowodem na próżnię w kosmosie (nie eksplodują przy ogromnych prędkościach) oczywiście przy założeniu że kosmos nie jest wirtualny.

ps. naprowadzanie rakiet w pobliże tych skał byłoby jednak nielogiczne, odrzut mógłby zostać uzyskany przy bardzo trudnych do wykonania i niebezpiecznych manewrach :)

0
0

Dodane przez trzcina_1 w odpowiedzi na

 w wodzie jest tlen (dlatego ryby zyjo)  a alektroda i jej oslona posiada pierwiastki takie same jak paliwo rakietowe np F3 czy inne z 9 odmian dlatego da sie spawac i dlatego beton wiaze pod woda...

1 m3 tlenu spalany w kosmosie po spaleniu i rozprezeniu zajmuje 40-90 razy wiecej objetosci niz ciekly odpowiednik...ile zabiera prom?

od ch..a ...

0
0

Dodane przez trzcina_1 w odpowiedzi na

skad Ty bierzesz takie teorie Trzcinko ?

Jak w kosmosie nie ma tarcia ? tarcie powstaje w okreslonych warunkach - lozysku pracujacym w kosmosie nadal wystepuje tarcie.

ps silnik na prad nigdy nie bedzie niczego napedzal w kosmosie (pojazdy transportowe)- poniewaz fizyka na to nie pozwala.

 

Łodz porusza sie w wodzie dokladnie na tej samej zasadzie co prom w kosmosie decyduje o tym ta sama zasada o ktorej ucza w szkole podstawowej  (chyba w 7klasie) czynnikiem kluczowym jest wektor ciągu o zwrocie przeciwnym do kierunku poruszania sie silnika (Dynamika Newtona)

 

Spaliny odbijaja sie od dysz a nie od powietrza !!

0
0

Dodane przez pasjonat w odpowiedzi na

pasjonat...piszesz...

"Spaliny odbijaja sie od dysz a nie od powietrza !!" ...pomijasz drobny fakt że spaliny wyrzucane z silnika napotykają opór powietrza i dlatego mają siłę odepchnąć samolot ...a w kosmosie przy rzekomej próżni po wylocie z silnika zostałyby wessane wręcz przez próżnię ...no pomyśl

0
0

Dodane przez b@ron w odpowiedzi na

Siłą nośną samolotu są skrzydła a nie silnik, który jedynie nadaje wektor ruchu.

Prędkość jak ty to nazyważ próżni wysysającej powietrze to chyba F=m*a*S(chyba taki był wzór na siłę samoczynną wylotu gazów) co dla np. tlenu (w zbionikach ciśnieniowych ariane) daje 0,1km/s (nie pamiętam dokładnie musiałbym poszukać) a maksymalna prędkość spalanych gazów to około 5,5km/s

ps. próżnia nie wysysa, rozumiesz?? Atmosfera ziemi nie wysysa z balonu powietrza tylko balon oddaje namiar powietrza tak by wyrównać ciśnienia.

0
0

Dodane przez Juszka1980OGL w odpowiedzi na

juszka...

"Siłą nośną samolotu są skrzydła a nie silnik, który jedynie nadaje wektor ruchu."

...połowicznie tak, jednak nie stuprocentowo...inaczej samolot byłby w stanie zatrzymać się w powietrzu...

"próżnia nie wysysa, rozumiesz?? Atmosfera ziemi nie wysysa z balonu powietrza tylko balon oddaje namiar powietrza tak by wyrównać ciśnienia."

...a o czym ja pisałem...czy nie na jedno wychodzi ?...powietrze z balonu rozpręża się w atmosferze do wyrównania ciśnień...wyrzut powietrza z balonu powoduje odrzut od powietrza i odrzut maleje im bliżej do wyrównia tych ciśnień ...w kosmosie rozprężenie nastąpiło by bez odrzutu, gdyż próżnia pochłoneła by spaliny w każdej ilości...

0
0

Dodane przez b@ron w odpowiedzi na

Pomijam drobny fakt ze nawet dzis mozesz ta wiedze przyswoic - jak dziala silnik odrzutowy. F16 prod 1994 ma ciag 24 kN co w skrocie oznacza ze na rowerze musial bys miec min 200 KM by pokonac ten sam opor powietrza od ktorego odbija sie startujacy prom kosmiczny.

Juszka skwitowal to niemal kompletnie....

no pomyslalem - astronauta pracujacy w przestrzeni kosmicznej ma na wyposazeniu skafandra kolo 10 dysz pozycjonujacych go w pionie (tzw poziomowanie zyroskopowe) kiedy chce zmienic nachylenie poprostu uzywa joya i jak pamietam azot steruje jego polozeniem i dziwne ze nawet to male cisnienie 110 psi wyglada w prozni jak para z czajnika (strumien zanika po 28 cm) widac to od 16 sek filmu https://www.youtube.com/watch?v=0-eP-W0DNmY

 

[ibimage==22346==400naszerokoscbeztxt==400naszerokoscbeztxt==self==null]

 

baron chyba przekombinowales probujac negowac sprawnosc silnika w przestrzeni kosmicznej...

0
0

Dodaj komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
loading...