Niezwykle zaawansowana technologia zaginionej starożytnej cywilizacji !

Kategorie: 

http://popotopie.blogspot.com/

W poniższym tekście przedstawię państwu, moim skromnym zdaniem, niezwykle wiarygodne fakty wskazujące na użycie w zamierzchłych czasach maszyn zdolnych zdzierać skałę w sposób niedostępny nawet dzisiejszej technice. W mojej ocenie są to szokujące odkrycia, oczywiście wiele osób jest już z tematem obeznana, lecz dla licznych stać się mogą one niecodziennym odkryciem, a i dla wtajemniczonych może będzie to ciągle ekscytujące doznanie.

W związku z tym, że granit jest skałą o budowie jawnokrystalicznej, zbudowaną w dużej części z kwarcu, którego ilość dochodzi czasami aż do 60%, był on cenny dla starożytnych pod względem nieznanych nam, często tajemniczych właściwości.

Starożytni kamieniarze, w tym i egipscy, najbardziej cenili kamień szlachetny, który obecnie nazywamy czerwonym lub różowym granitem, był wydobywany z kamieniołomu w Aswan znajdującego się w południowym Egipcie, starożytni kamieniarze bardzo cenili ten materiał, z którego wyrabiali rzezby, obeliski, płyty zdobnicze, kolumny, ołtarze itp...

Jak wspomniałem granit zawiera bardzo duże ilości kwarcu, co czyni go niezwykle twardym marteriałem gdybyśmy chcieli zacząć go obrabiać. Pojawić się musi pytanie jakim sposobem i jakimi narzędziami starożytne cywilizacje kształtowały tą skałę, na skalę która nawet dzisiaj w wielu odkrytych miejscach i artefaktach wydaje się zadziwiać ?! Jak dynastyczni Egipcjanie mogli stworzyć te wszystkie kamienne dzieła za pomocą dłut wykonanych z brązu lub kamiennych młotków ?!

Poniższe zdjęcie przedstawia dolerytowe kamienie wystawione w kamieniołomie, by stały się naukowym dowodem, mającym nas zmylić co do historii dawnych cywilizacji. Wielu archeologów WIERZY, że były one użyte jako "narzędzia" do drążenia głębokich kanałów w granitowej skale, nawet do głębokość 3 i więcej metrów ! Te "narzędzia" starożytnych kamieniarzy miały według ewolucjonistów posłużyć do zdzierania twardej skały granitowej, by następnie można było tak ukształtowane masywne bloki skalne wydobyć i zastosować podczas wznoszenia budowli.

 
Inżynier Christopher Dunn wraz z ekspertem egiptologiem Stephenem Mehlerem oraz innym znanym egiptologiem Markiem Lehnerem, przeprowadzili eksperyment z użyciem tych tzw. kamiennych "narzędzi", starali się tak nimi "pracować" by wydobyć część skały granitowej z podłoża, jednak spełzło to na niczym.

Kolejne zdjęcie to miejsce gdzie według egiptologów Rzymianie, Grecy i prawdopodobnie Egipcjanie drążyli specjalne nacięcia w skale, by następnie wkładać w nie namoczone drewniane kliny, a te rozsadzały skałę w określonym miejscu, co jeszcze nie jest niczym niezwykłym.

 
Następna fotografia pokazuje coś co wykracza moim zdaniem daleko poza możliwości dynastycznej cywilizacji Egipcjan, coś co nawet wykracza poza możliwości technologiczne obecnej cywilizacji ! Zielone strzałki pokazują miejsca zastosowania "zdzieracza energetycznego", oraz krawędzie powstałe po jego stosowaniu:
 
Na prawo, na ścianie gdzie są zielone strzałki, możecie zobaczyć ślady żłobień w granitowej skale. Inżynier Dunn zakłada, że są to ślady jakiegoś rodzaju maszyn, czegoś w rodzaju "taśmowego ścieracza", zamocowanego do dzwigowego ramienia, na przykład starożytnej koparki.
 
Brien Foerster wysnuł jeszcze inną teorię na temat sposobu zdzierania skały przez tajemniczą cywilizację (Noego?). Według niego była to "technologia wibracyjna", jakiś rodzaj urządzenia energetycznego naruszał krystaliczną powierzchnię skały, tworząc mikro-eksplozje kwarcowego lub innego materiału skalnego.
 
Dalszą część tego artykułu mogą państwo przeczytać na moim blogu, pod tym adresem, zapraszam:
 
 
 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika SALOMONf

i nie tylko tam, ciekawe jak

i nie tylko tam, ciekawe jak nasz fachowiec wytłumaczy nam obok tego obelisku jest taka studnia, poczatkowo miała tylko 27m.
 ja nie musze się posiłkować internetem, mam bogatą kolekcję własnych zdjęć, przez dwa lata bycia tam można było zrobić wiele ciekawych fotek.

 

Strony

Skomentuj