Gigantyczna krewetka nieznanego gatunku została złowiona w okolicy Florydy

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wędkarz z Florydy przeżył szok. Na haczyk, zamiast ryby, zaczepił się półmetrowy potwór. Steve Bargeron wędkował na molo w Fort Pierce, kiedy wyciągnął z wody dziwną istotę. Mężczyzna opisał ją, jako „gigantyczne stworzenie morza, o długości około 50 centymetrów."

 

Przedstawiciele Komisji Ochrony Ryb i Przyrody na Florydzie są również zaskoczeni i nie potrafią powiedzieć dokładnie, co to za gatunek. Być może jest to krewetka modliszkowa? W przeszłości wyławiano podobne, ale ich długość nie przekraczała 30 centymetrów.

W ogóle nie wiele o nich wiadomo. Stworzenia te żyją w szczelinach lub norach na rafie, które same budują i słyną ze swoich dużych oczu, umożliwiających im prawdopodobnie niesamowicie kompleksową wizję. Inną charakterystyczną cechą tych krewetek są potężne pazury, używane do atakowania i zabijania ofiar. Zwierzęta, hodowane w niewoli, potrafią rzekomo rozbić szybę akwarium.

Naukowcy uważają, że istnieje ponad 400 gatunków tych „modliszek”, różniących się przede wszystkim kolorem. Niektóre z gatunków posiadają wzory fluorescencyjne, używane do komunikacji z sąsiadami. Zwierzęta te mają doskonale rozwiniętą pamięć (skorupiaki rozpoznają swoich sąsiadów). Potrafią też skutecznie bronić swojego terytorium przed konkurencją - pisze Mail Online.

 

 

Wiadomość pochodzi z serwisu poświęconego ciekawostkom przyrodniczym:

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Taaa w 3 lata po niewielkim

Taaa w 3 lata po niewielkim jak na wprowadzone i wprowadzane co roku cząsteczki jonizujące krewetka zmutowała i urosła jak buldog. HMMMMMM to chyba następny i niepodważalny dowód na ewolucję.

Głosuj przeciw
-26
Portret użytkownika Q...

Albo dowód istnienia boskiej

Albo dowód istnienia boskiej matrycy i mechanizmu jej działania.
Niestety nie dysponuję w tej chwili lepszym żródłem:  http://ripsonar.wordpress.com/2013/10/23/transformacja-dna-jest-faktem/
"Władimir Poponin- przeprowadził kolejny eksperyment. Wewnątrz próżniowej próbki umieścił grupę cząstek światła zwanych fotonami (...)
Badania Tszyan Kanchzhen  -chiński naukowiec zajmujący się genetyką. Przeprowadzał eksperymenty. Ustawił kaczkę koło kurczaka (w oddzielnych pojemnikach przedzielonych miedzianymi rurkami) (...)
Dr. Peter Gariaev - rosyjski naukowiec, ojciec „genetyki falowej” odkrył kilka interesujących rzeczy dotyczących struktury i powstawania DNA (...) "
 

Portret użytkownika H.R.

"Gigantyczne stworzenie",

"Gigantyczne stworzenie", które ma pół metra, nieznany potwór, o którym wszyscy wiedzą, a nawet znają jego zwyczaje, co to za sensacje ??? Po prostu duży osobnik jednego z rozajów krewetek. Dodam, że na pewno nie największy osobnik, bo te największe są zbyt inteligentne, aby człowiek mógł je znaleźć, dla tego są największe, podobnie jak z kałamarnicami. Poza tym, ocean jest tak wielki, że w zasadzie, nikt nie wie co w nim mieszka i znamy jedynie malutki procent stworzeń, które w nim żyją. Aby było śmieszniej, co pewien czas w oceanie znajduje się stwory, które jawnie przeczą wizji dziejów życia, stworzonych przez tzw. "świat nauki" i nijak nie da się ich tradycyjnie zamieść pod dywan. Morskie stworzenia są niebywale wredne i złośliwe, bo nie chciały powymierać w wyznaczonym im przez "świat nauki" historycznych czasach.

Portret użytkownika norberts

Wspaniałe zwierzątko,

Wspaniałe zwierzątko, oczywiście aparat był żeby zdjęcie zrobić, ale kamery nie było żeby nakręcić jak się porusza. Pewnie od razu do gara i szama. 

Głosuj przeciw
-25
Portret użytkownika Łukasz_inny

"Gigantyczna krewetka

"Gigantyczna krewetka nieznanego gatunku została złowiona w okolicy Florydy" - tak brzi tytuł
następnie jesteśmy informowani że :
 
 Zwierzęta, hodowane w niewoli, potrafią rzekomo rozbić szybę akwarium.
 
więc czy to nie przeczhy tutułowi artykułu
poza tym fajna krewetka, ale czemu tutaj na innemydło
 

Skomentuj