Niezwykłe światła nagrane nad Helem

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Od kilku dni zrobiło się głośno na temat pewnego nagrania wykonanego 9 września w Polsce, na Helu. Zostało ono nagrane po zmroku i przedstawia dziwne jasne światła pojawiające się i znikające nad horyzontem.

 

Autor nagrania był przekonany, że widzi jakieś obiekty wchodzące w atmosferę ziemską i spalające się w niej, jednak zjawisko to trwało zdecydowanie zbyt długo aby być skutkiem deorbitacji jakiegoś satelity, lub wynikiem upadku meteorów.

 

Z pewnością nagranie nie prezentuje też chińskich lampionów. Świadek twierdzi, że obiekty pojawiały się dwa razy. Udało mu się nagrać wszystko, dzięki czemu możemy sami zobaczyć tę anomalię nad Morzem Bałtyckim.

Bardzo możliwe, że to, co obserwowano na Helu to nie UFO tylko flary sygnalizacyjne. Powolny, opadający ruch tych źródeł światła może wskazywać właśnie na takie wytłumaczenie.

Jednak komentatorzy z zagranicznych portali sugerują, że nagranie z Polski bardzo przypomina to, co niedawno nagrano w Sao Paulo w Brazylii. Może zatem rzeczywiście mamy tu do czynienia z jakimś niewyjaśnionym fenomenem.

 

Zobacz również: //innemedium.pl/wiadomosc/tajemnicze-swiatla-widziano-nad-sao-paulo

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Bebeto123

to są chinskie lampiony

to są chinskie lampiony związane sznurkiem.... 1 odpadł od reszsty i opadł w dół.. mieszkam na pomorzu i moge wam powiedziec ze teraz ludzie maja tripa na robienie takich jaj u mnie w gdyni raz w tygodniu widze takie swiatla...

Portret użytkownika luki

Ćwiczenia wojsk NATO napewno

Ćwiczenia wojsk NATO napewno Marynarka i Lotnictwo ćwiczą .Koniec Sierpnia i początek Września nasiliły sie loty samolotów myśliwskich i helikopterów ,mieszkam na półwyspie wiec słysze.Jestem Fanatykiem ufo ale bez przesady.
Pozdrawiam

Portret użytkownika Nieważny

 ... sprawa wyjaśniona

 ... sprawa wyjaśniona ...pako, ale co z naszym niebem w tym tygodniu od pn do czwartku północny wschód
    obserwowałem (robię na zewnątrz) taaaka ''geoinżynierja '' była widoczna ...a potem osobiscie drapanie
    w gardle (pytałem starszych od siebie, czy wcześniej widzieli takie smugi 20 ,30 ,lat temu ) no skąd     
    najszybsz odpowiedż to ''na ch...m paliwie latają.Nasz współczesny czas. pzd.

Portret użytkownika Q...

Czyli tzw. "bomby świetlne"

Czyli tzw. "bomby świetlne" jako cele dla artylerii okrętowej a te błyski to rozrywająca się amunicja wybuchowa. Samoloty wojskowe też strzelają rakietami i z działek do takich bomb. No to jeszcze lepsze wyjaśnienie niż moje i... ostatecznie prawdziwe. Ciekawe jest co innego. Jak łatwo ludzie poddają się uniesieniu i są zdolni do obarczania odpowiedzialnością rzeczy "tajemnicze". Bardzo łatwo w takich warunkach o podatność na manipulację. Jeśli ktoś będzie chciał to zrobić i będzie posiadał ku temu środki, nie będzie miał żadnego problemu z urobieniem mas.

Portret użytkownika Niesubordynowany

Filnik nakręcił Pan

Filnik nakręcił Pan .D.Kwiecień i wrzucił na swój kanał.
Osobiście uważam, iż Pan Dariusz jako zapalenieć militarno-wojskowy doskonale wiedział, że odybywać się będą nad morzem jakieś ćwiczenia z użyceim flar, nakręcił je....a dalej to już wiecie ;]

Portret użytkownika Angelus Maximus

Ten odszyfrowany "kod"

Ten odszyfrowany "kod" przypomina mi twarze Zibiego...
 Ciąg liczb jest układem zamkniętym i wszystkie kombinacje  dopasować można.
Nic to nie oznacza... pozdrówka...

Portret użytkownika Q...

Powtórzę bo widzę że

Powtórzę bo widzę że niektórzy mają niezły odjazd i to bez zioła czy alkoholu.  Na sto procent to były rakiety spadochronowe i tzw. "gwiazdy" w ramach ćwiczeń SAR, być może w ramach ćwiczeń wojskowych "Baltops" ew. ćwiczenia rosyjskie. Widziałem w swoim życiu IDENTYCZNE zjawiska na morzu i też miały miejsce w ramach tego co robi wojsko. Ocknijcie się. Przestańcie konfabulować i wymyślać bzdury bo to naprawdę zaczyna być żałosne. Sprawa jest  WYJAŚNIONA... no chyba że potrzebujecie numery burtowe jednostek z których dokonywano odpalenia środków pirotechnicznych i stopni oraz nazwisk żołnierzy którzy to robili. W takim wypadku nie pomogę.

Portret użytkownika benet

baca  ja z kolei jestem

baca  ja z kolei jestem uważnym widzem, więc tak po krótce. Film oskarowy raczej nie jest, jakieś sajensfikszon z wątkiem romantycznym, morze, plaża, dziewczyna u boku (Madzia) Smile Księżyc wyłaniający się znad horyzontu, chociaż później okazało się że jednak wylazł zza chmur, no i oczywiscie główny bohater "wielki obiekt który wszedł w atmosferę" jak określił to amant Madzi. Oczywiście dochodzi jeszcze podniecenie owej pary obiektem niewiadomego pochodzenia i nerwowe telefony do znajomych. I to by było na tyle i wszystko byłoby Ok. gdyby nie... Pako1205... który zburzył co niektórym ufo pogląd, zapodając wyjaśnienie owego fenomenu... słowem  wyszedł  melodramat. Pako1205 w podzięce zacytuję "lektora" owego filmiku " ale właśnie na takie chwile tu się czeka " Smile    

Portret użytkownika pako1205

Pierwszy raz miałem z

Pierwszy raz miałem z identyczną obserwacją do czynienia pod koniec lat '70,(78~80rok)pod koniec wakacji szkolnych.Po wejściu do domu z podróży,jak stałem-skierowałem się po rower na balkon,skierowany centralnie na część Zatoki Gdańskiej,gdzie widać jest niemal połowę "kosy" Półwyspu Helskiego i zobaczyłem dokładnie taką i w niemal,z mojego punktu obserwacji-idealnie taką formację,jak i miejsce,jakie jest na filmie D.Kwietnia.Silnie kontrastująca grupa jasno-żółtych,mieniących się,prawie nie opadających świateł na czystym niebie,z całą pewnością-już na pełnym morzu.Zawołałem starszego,żeby to zobaczył,a że był w tym czasie w czynnej służbie zawodowej w Marynarce Wojennej-nie zostawił cienia wątpliwości,że to ćwiczenia artylerii przeciwlotniczej floty MW. Wink

Portret użytkownika zibi1973

Była mowa że zaczną się

Była mowa że zaczną się pojawiać i u nas, w końcu przecież spadły perseidy efekty muszą być, widać tam na tym filmiku jak się pojawiają jeszcze inne i to żadna nowość,zauważyłem jak przez telefon dzwoni niedowiarek do niedowiarka,może przez te całe nagranie by coś wspomnieli może to ufo,ale milczeli to właśnie przez takich poważniaków świat zostanie przejęty przez obcych,może dopiero w nocy jak nie będzie mógł spać z wrażenia to wyszepce do ucha żonce,to jednak ufo,fajnie mówił że się to spala,a nagle się pojawiło,przez cały filmik się spalało,jak dla mnie ten gość to prawdziwy zdziwiony niedowiarek i kolega z rozmowy,chyba mi to zostanie w pamięci jak powiedział to chyba normalne !!!

Portret użytkownika TheOgoras

tam niedowiarki a tu

tam niedowiarki a tu paranoicy tak że widzisz zibi taki już jest świat w równowadze lub jak kto woli pełen dualizmów nic na to nie poradzisz im szybciej to zaakceptujesz tym sie lepiej poczujesz pozdrawiam i zdrówka życze

Portret użytkownika zibi1973

Wszystko ok ja już dawno

Wszystko ok ja już dawno pogodziłem się z losem jaki mnie czeka,ale dlaczego mają zginąć ludzie niewinni niczego,może nieidealni a  to przez władze chorą, myślę że mnie zrozumiesz,widzę jakie zło pazerne na władze grasuje po tej ziemi,są takie momenty że jak widzę poczynania człowieka to nie mam słów,i chciałbym aby zniknął ten nasz świat,chyba nie ma gorszych ssaków,gdyby chodziło teraz o urodzenie się to w życiu bym się nie zgodził,kiedyś myślałem jak bym mieszkał na innej ziemi takiej ładnej słonecznej jak na str innemedium była,bez chorej władzy i tej nierównowagi jaka jest na ziemi,jeden miliarder a drugi żebrze na jedzenie,to przez takie coś musi ziemia zniknąć

Portret użytkownika Q...

Curde... a miało być tak

Curde... a miało być tak pięknie. HAARP, UFO, manifestacja demoniczna!.  Pewnie już niektórzy zaczęli malować transparenty z napisem "Welcome Home" i spakowali plecaki żeby jechać nad młerze, na  Hel!. To, tak jak piszesz, typowe "pirotechniczne środki sygnałowe" czyli ratunkowe rakiety (race) spadochronowe (te z odrywającymi się i spadającymi fragmentami materiału palnego spod spadochronu) i race wybuchowe (zwane "gwiazadmi" dające "iskierki" czyli "wyładowania" jak to osoba na filmie  komentuje) stosowane na morzu dla sygnalizacji niebezpieczeństwa  oraz w czasie ćwiczeń  na ten temat.   Zapewne jakieś ćwiczenia typu SAR cywilne bądź wojskowe naszych albo ruskich. W najgorszym razie jakaś tonąca krypa wzywająca pomocy ale gdyby tak było już by o tym media głównego ścieku podały info na pierwszych stronach.  

Portret użytkownika TheOgoras

rozumiemy powinno sie twoim

rozumiemy powinno sie twoim zdaniem zrobić poligony w miastach , w sumie czemu nie ,wiecej nagrań byloby nie tylko z ufo ale też dziwne wybuchy budynków nie spotykane w innych odludnych miejscach, czy kladzenie sie przechodni od dziwnych dzwięków przypominających odgłosy  ak47 (z zaznaczeniem że to tylko podobny dzwięk)  to byłoby dopiero sensacyjne

Portret użytkownika m65

Oczywiście że to nie żadne

Oczywiście że to nie żadne flary. Ale już setki "ekspertów" zabiera głos, by obserwacje ośmieszyć lub z miejsca uznać za mało znaczącą. Tak działa system. Jak coś staje się niewygodne, to z miejsca trzeba zareagować wyśmianiem lub wymyśleniem jakiejś (często debilnej do bólu) teorii.
Ale niestety (a w sumie bardzo dobrze), czas tego systemu się kończy. Po mału na światło dzienne będą wychodzić te wszystkie kłamstwa, matactwa, przemilczane fakty i naginane do bólu historie. Ludzie wreszcie zobaczą, że ten system ocieka kłamstwem, błędnymi ideologiami i czystą hipokryzją.

Portret użytkownika Q...

Świat obecny oraz nasza

Świat obecny oraz nasza przeszłość są pełne tajemnic ale temat w ramach którego obecnie zabierasz głos jest ci zupełnie obcy. Uogólniasz w stopniu nieuzasadnionym. Opisujesz to co ci się wydaje a nie co miało miejsce naprawdę. To były ćwiczenia SAR a nie "UFO" jak już wspomniałem powyżej. A po za tym... "Baltops". Mówi ci coś ta nazwa?.

Portret użytkownika m65

Ćwiczenia służb ratownictwa

Ćwiczenia służb ratownictwa morskiego? Zaczynasz przemiawiać językiem hipokrytów porównujących każde światło na niebie do...planety Wenus. Odsyłam do koryfeusza polskiej ufologii- Lucjana Znicza- Sawickiego. Naświetlił wiele podobnych historii, w których to zdrowy rozsądek ustępuje pod naporem na siłę wymyślanych teorii po to tylko, by ośmieszyć i zdyskwalfikować każdą niewygodną obserwację.
"Baltops" zakończył się pod koniec czerwca, a filmik jest z września. Zresztą jak to..."Baltops" też miał miejsce niedawno nad Sao Paulo?

Portret użytkownika Q...

Marynarka Wojenna ćwiczy i po

Marynarka Wojenna ćwiczy i po za manewrami międzynarodowymi jak "Baltops". Mają dużo  poligonów morskich na których mogą to robić. Szukaj niezwykłości tam gdzie one naprawdę są a nie ubarwiaj rzeczy zwykłe. Ponadto... Pako podał już ostateczne wyjaśnienie sytuacji udowodnione filmem a ja dodałem tam swój krótki komentarz dla podsumowania sprawy. Zapoznaj się z nim i włącz myślenie logiczne a nie życzeniowe.

Portret użytkownika Outlaw

No tak sie sklada ze tez

No tak sie sklada ze tez widzialem na zywo to cos... Widac bylo te dziwne swiatelka, ale... Tak precyzyjnie to nalezaloby sie zapytac raczj ruskich. Miejsce w ktorym to zjawisko wystapilo to dokladnie w poblizu Kaliningradu. Poza tym chwile pozniej pojawil sie tez "super" ksiezyc... A wszystko w otoczeniu okretow wojennych. Po mojemu moze testowali cos nowego. Czas pokaze.

Portret użytkownika pako1205

Pasjonat,film D.Kwietnia nie

Pasjonat,film D.Kwietnia nie był kręcony w kierunku,jaki podajesz.Gdyby tak było,widziałbyś Gdynię,wzgórza morenowe,zabudowania,a nic takiego nie widać,jedynie pełne morze.Dołączam Twoje namiary i widok z Helu w kierunku,jaki zapodałeś,na Gdynię.Ta obserwacja była nad otwartym morzem,a nie nad zatoką.

Portret użytkownika pasjonat

Tylko nie piszcie mi prosze o

Tylko nie piszcie mi prosze o flarach lotniczych bo te dymia jak "czacha zibiego" i nie utrzymuja sie tylko, wyraznie opadaja ok 10 m/s. Poza tym w pewnym momencie filmu w lewej stronie kadru na ulamek sekundy pokazuje sie nastepne swiatlo...

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Q...

Pierwsze trzy filmy mogą być

Pierwsze trzy filmy mogą być z powodzeniem skutkiem efektów graficznych z komputera. Nie muszą ale doskonale pasują do tego co znam w tej materii.  Ostatni film może być całkiem prawdziwym przypadkiem "haarp'owego" hologramu bądź manifestacji np. "obcego" demona.

Skomentuj