Niezidentyfikowany obiekt sfilmowany nad Wielką Brytanią z pokładu samolotu

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Kilka dni temu w sieci pojawiło się nagranie wykonane przez brytyjskiego turystę powracającego z wakacji w Grecji. Lot odbywał się po zmroku i na chwilę przed lądowaniem w Cardiff zaczął obserwować dziwne światła.

 

Wszystko działo się na jakiś czas przed lądowaniem czarterowego lotu na wakacyjnym kierunku. Światła były widoczne przez boczne okno. Było ich przynamniej siedem i wyglądały jak części składowe obiektu o kształcie spodka.

 

Światła poruszały się w znacznej odległości od samolotu, a czas obserwacji to mniej więcej 5 minut. Obiekty widziała również towarzysząca mężczyźnie towarzyszka, która siedziała na fotelu obok niego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Q...

Ujęcie zrobione nocą, w

Ujęcie zrobione nocą, w kierunku dolnej półsfery pola obserwacji. Brak numeru lotu, brak danych o ekspozycji.  Dwadzieścia do czterdziestu minut przed lądowaniem... pułap był już znacznie niższy od przelotowego. Jakieś dwa, trzy tysiące metrów. Prędkość też pewnie nie była większa jak około pięciuset kilometrów na godzinę. Może nieco mniej. To może być parę innych rzeczy niż  "podpszczenne ufo o napędzie  elektromagnetohydrodynamicznym".   Ścieżki podejścia do pasa na lotnisku w Cardiff (położonym około dziesięć kilometrów na zachód od miasta o tej nazwie, obok m. Rhoose) mają kursy 300 i 120 stopni. Ścieżka dla kursu 300 st. prowadzi nad wodą bo lotnisko leży nad Kanałem Bristolskim.   Może to zespół kutrów rybackich?.    Nie na pewno oczywiście ale pomarańczowa  barwa świateł sugeruje wykorzystanie palników sodowych a takie min.  lampy bywają w użyciu na trawlerach.

Portret użytkownika klaunator

Witam wszystkich z racji

[ibimage==22895==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null][ibimage==22894==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null][ibimage==22896==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]Witam wszystkich z racji mojego pierwszego posta. Zaglądam tutaj cyklicznie już prawie rok, ale dopiero teraz postanowiłem zabrać głos, gdyż zdjęcia, które zrobiłem wprawiają mnie w lekką konsternację. Wiem, że są tutaj mądrzejsze głowy ode mnie, ale też takie, które są bardziej szydercze i prześmiewcze :). Nie obawiam się krytyki, gdyż wrzucam 3 zdjęcia, żeby poznać Wasze zdanie, a nie szukać sensacji. Po krótce opiszę cały kontekst - mianowicie w zeszły weekend byłem w okolicach Twardogóry. Podczas upajania się swoim lenistwem postanowiłem cyknąć kilka fotek. Aparat, którego używałem to Samsung NX300 z obiektywem 18-55. Dzisiaj postanowiłem przeglądnąć owe zdjęcia i znalazłem kilka interesujących aspektów. Na każdym zdjęciu zaznaczyłem te "aspekty" strzałkami. Dodam, iż pomiędzy tymi zdjęciami było wykonanych mase innych fotek, na których nie ma w/w "aspektów" (tym samym odrzucam możliwość posiadania brudnego obiektywu). Czy ktoś może mi logicznie wytłumaczyć owe artefakty na zdjęciach?
 
Edit --> Dodam jeszcze jedną informację. Mianowicie w miejscu, w którym powstały te zdjęcia niebo widoczne jest praktycznie od horyzontu do horyzontu ( nie ma wysokich budynków, czy drzew przysłaniających pole widzenia). Nad tym szeroko widocznym niebiem od godziny 16 można zauważyć, szczególnie w piękne dni, wyjątkowo dużą aktywność samolotów pozostawiających chemtrails. Normalnie niebo jest poprzecinane, jak szachownica (albo dla fanatyków - krzyż na krzyżu widać Smile ). Zawsze mnie to interesowało, szczególnie że dużo z tych samolotów nie jestem w stanie zidentyfikować na stronie flightradar24.

Portret użytkownika Q...

Matryca twojego aparatu

Matryca twojego aparatu wykazuje błędy pikseli (te najwyraźniejsze "obiekty"). Po za tym "nabądź drogą kupna" odpowiedni pędzelek z miękkiego włosia i szmatkę do odkurzania/ polerowania obiektywu a dopiero wtedy to co zostanie na obrazie po tych czynnościach, będziesz mógł interpretować jako ufo.

Portret użytkownika photo_shop

po zmianie nasycenia

po zmianie nasycenia wyglądaja tak: jest więcej kropek,
ciekawe co to jest...
na 1 widać dobrze,
na 2 w białaych kółkach ptaszki, w czerwonych w/w kropki - zmniejszone - bo nie chciało się załadować wielkie.
moze balony meteorologiczne? Wink
[ibimage==22897==400naszerokosc==Oryginalny==self==null][ibimage==22898==400naszerokosc==Oryginalny==self==null]

Portret użytkownika pako1205

Kto pyta-nie błądzi.To

Kto pyta-nie błądzi.To oczywiście owady i jaskółka/ki.Zdjęcia 2 i 3 - są z zoom'em i te owady,które są blisko fotografującego-nie są czytelne,gdyż ostrość optyki skupia się na dalszych w tym momencie objektach,więc są tylko rozmytymi plamami,jakie zaznaczyłeś strzałkami.Natomiast pierwsze zdjęcie-jest bez użycia przybliżenia,lub z niewielkim przybliżeniem,stąd owady,ptaki "załapują" się jako czytelne przy tej niewielkiej ogniskowej.;)

Portret użytkownika klaunator

Dzięki za odpowiedź. Tak

Dzięki za odpowiedź. Tak myślałem, że mogą to być ptaki, bądź owady jedne, co mnie powstrzymywało przed jednoznacznym stwierdzeniem to owalny kształt, ale już teraz zrozumiałem ocb. Uczę się dopiero robienia zdjęć. Interesują mnie szczególnie zdjęcia gwiazd. Widzę, że masz wiedzę na temat fotografii może mógłbyś mi doradzić co mam zmienić w ustawieniach, żeby otrzymać najlepsze możliwe do wykonania zdjęcie na moim sprzęcie (Samsung NX300 - obiektyw 18-55 mm)? Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia - jestem pewny, że ustawienia nie są poprawne do uzyskania najlepszego rezultatu. 
 
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a6122ccb60b0aea.html - 18mm ; przysłona 3.5 ; ekspozycja 13 s ; ISO 3200
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c58e3e3267f7267c.html  - 55mm ; przysłona 5.6 ; ekspozycja 13 s ; ISO 3200
 

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika klaunator

No właśnie chciałbym osiągnąć

No właśnie chciałbym osiągnąć efekt widoczny na ostatnim linku. Przy braku chmur to gołym okiem widać drogę mleczną, dlatego wydaję mi się, że tym sprzętem dałoby radę coś fajnego zrobić. Planuję zakup obiektywu SAMSUNG NX 18-200 mm f/3.5-6.3, bądź tańszego Samsung NX 50-200 mm f/4-5.6, ale najpierw chciałbym się nauczyć wykorzystywać na maksa możliwości sprzętu, zanim zacznę dalej inwestować.

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj