Idealna kula na Marsie - formacja naturalna czy pozostałość po wymarłej cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: NASA

Praktycznie każdy dzień przynosi nowe rewelacje z Marsa. Nie dalej jak wczoraj donosiliśmy o dziwacznej anomalii, która wyglądała zupełnie inaczej niż typowe marsjańskie skały. Dzisiaj trzeba donieść o kolejnej tego typu obserwacji. Na jednym ze zdjęć widać kulę.

 

Kula zdająca się mieć ślady po obróbce, pojawiła się na zdjęciach z Marsa wykonanych przez łazik Curiosity w dniach SOL 746 i SOL 753. Amerykański pojazd co chwilę natyka się na jakieś dziwne skały, ale teraz z kulą jest to już szczyt wszystkiego.

[ibimage==22924==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Niektórzy zwracają uwagę, że sferyczny obiekt to nie jedyna dziwna rzecz na tym konkretnym zdjęciu i wskazują na niezwykły wystający z gruntu obiekt. Jednak jakkolwiek da się w tym wypadku zasugerować jakieś niezwykłe sploty okoliczności, które doprowadziły do powstania takiej długiej wystającej skały, to z idealnie sferyczną kulą jest już problem. Bo jak niby miała powstać taka skała na jałowej planecie, bez technologii obróbki kamienia, ani istot do tego zdolnych?

[ibimage==22925==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sasza Półlitrov

Bardzo ciekawa kulka,

Bardzo ciekawa kulka, niestety trochę zakurzona, a szkoda bo ten cudowny łazik ma wszystkie dostępne aparaty badawcze, takie jak laser do rozbijania kamieni nerkowych, testy ciażowe, obrabiarka do zdjęć i centylion innych przyrządów - no normalnie full serwis, full wypas tylko, tylko nie ma ta sonda jednego przyrządu - zupełnie niepotrzebnego na Marsie. Mianowicie brak jej dmuchawy ze sprężonym powietrzem, no coś czym można by było podmuchać (tak tak podteksty rządzą) no i niestety, nie wyjaśni się jak bardzo ta kulka jest obrobiona, może tak bardzo jak kalafior - niewiadomo. No ale jest to wyjątek, bo po za tą kulką na Marsie nie ma żadnych zapylonych rzeczy, ani kamieni, więc NASA uznało że taki przyrząd się nie przyda i za dużo by ważył (powietrze jest przecież ciężkie)

A obok po prawej stronie, Sasza obstawia jak pewnie sporo człowieków tak obstawi, że jest to tzw. łopata właściwa, ktoś zajarzył co się może stać i zaczął kopać okop. No ale niestety fala uderzeniowa go zdmuchnęła zanim porządnie zabrał się do roboty no i przywiała tę kulkę...

Portret użytkownika MI)(ER

No to czekamy na wypowiedzi

No to czekamy na wypowiedzi że to puszka po żubrze albo meteor  lampionowy będą i tacy co stwierdzą ze Rysiek z klanu ja tam zostawił......... Ludzie to że życie na marsie istniało jest tak oczywiste że aż razi w oczy!!!! Nasa i ich retusze śmieszne albo wymówki że na zdjęciu jest artefakt obrazu gdzie ewidentnie widać słup światła czy wiele innych przypadków. Wciska się ludziom ciemnotę i mydli oczy...... Nawet gdyby łazik uchwycił jakieś stworzenie które stawiało by klocka za potrzebą to i tak by było to ściema fotomontaż grafika komputerowa albo ARTEFAKT OBRAZU!!!!!! hahahah dobre pozdrawiam

Strony

Skomentuj