Naukowiec przekonuje, że Mars został zniszczony na skutek wojny jądrowej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Przyczyny zagłady Marsa podzieliły naukowców. Jedna z hipotez zakłada, że Czerwoną Planetę zdewastowała naturalna eksplozja jądrowa, ale są przedstawiciele nauki, którzy wierzą raczej w to, że Mars został zdewastowany przez wojnę jądrową, która rozegrała się tam przed milionów lat.

 

Według obecnego poziomu wiedzy, cokolwiek zniszczyło powierzchnię tej planety, miało to miejsce 180 milionów lat temu. Jakaś eksplozja spowodowała, że dookoła Marsa przeszła fala uderzeniowa, która zniszczyła powierzchnię. Pierwotnie przyjęto, że miało się to stać siłami natury, w miejscu gdzie uformował się naturalny reaktor jądrowy, taki jak te znane na Ziemi z Gabonu w Afryce.

 

Jeden z głównych naukowców pracujących do korporacji Orbital Technologies Corp. , Dr John Brandenburg, zasugerował niedawno, że Marsa zniszczyli jego poprzedni mieszkańcy. Zdaniem uczonego powierzchnia planety jest dowodem na to, co się tam stało, a obecność substancji radioaktywnych włącznie z xenonem-129, uranem, torem i radioaktywnym fosforem, to argumenty popierające jego śmiałą hipotezę.

 

Według specjalisty miejsce potężnej eksplozji nuklearnej, która dokonała dzieła zniszczenia, jest do ustalenia. Mapa promieniowania gamma na Marsie wskazuje wyraźnie, że istnieją pewne punkty jego koncentracji. Jeden z nich znajduje się w obszarze zwanym Cydonia Mensa, a w miejscu Galaxias Chaos.
[ibimage==23303==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Brandenburg uznaje, że Mars był kiedyś planetą z podobnym do Ziemi klimatem. Jego zdaniem duża ilość ruin i niewyjaśnionych artefaktów obserwowanych na powierzchni Czerwonej Planety przez orbitery i łaziki to dowód na to, że nuklearny holokaust Marsa mogli spowodować jego wcześniejsi mieszkańcy.

 

W swojej nowej książce Śmierć na Marsie: Odkrycie Planetarnej Nuklearnej Masakry (Death on Mars: The Discovery of a Planetary Nuclear Massacre), Brandenburg zawarł również hipotezę, że marsjańska cywilizacja nie tyle sama się zniszczyła, co została zniszczona przez jakąś rasę z kosmosu. Autor zastanawia się czy podobny los grozi również Ziemi.

 

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika mitpio

Mars byl tak jak dzis ziemia

Mars byl tak jak dzis ziemia , a ziemia byla w czasie rozkwitu ( po co wiec falszowac fakty, choc wiadomo ze amerykanie klamia na kazdym kroku ) , byla jeszcze inna planeta z cywilizacja po ktorej zostal pas asteroidow miedzy marsem a jowiszem zostala zniszczona w skutek wojny z obecnymi wtedy mieszkancami a obcymi ktorzy chcieli zawladnac naszym ukladem slonecznym naszej ziemi rowniez sie oberwalo , swiadcza o tym legendy o atlantydzie kontynecie mu lemurii oraz w eposach indyjskich . Taka pozostaloscia po tamtej wojnie jest np. obecny do dzis obmywania sie w gangesie , wiadomo ze po eksplozji nuklearnej trzeba sie oczyscic z pylu po wybuchu a gdzie to zrobic no najlepiej pod bierzaca woda , ktora byla pod reka . Cywilizacja ktora u nas wtedy kwitla rowniez ulegla cofnieciu w czasie o dekady jak nie tysiaclecia byc moze i uzyto naturalne pociski typu meteoryty lub planetoidy , czesc cywilizacji schronila sie pod ziemie do akharty , gdzie zyje do dzis.To tak po krotce , dzilao sie to mniej wiecej 15 tysiecy lat temu , ale nam teraz wciska sie zdrowy kit o innej historii...  

Portret użytkownika Matmartifer

Same kamienie więc wniosek

Same kamienie więc wniosek była to cywilizacja budujaca z kamienia więc bomba atomowa???? Promieniowanie wzielo sie raczej z naszej gwiazdy w Marsa perdyknoł meteor o dobiło go promieniowanie Tak zwani obcy zrobili nam przeprowacke     Marsjanie to my Wink Tylko  poco wracamy na te planete????

Portret użytkownika Korba102

kłamstwa w tym

kłamstwa w tym artykule 
Astrofizycy są zgodni z tym, iż Mars napotkał na potężny proces wyładowań energetycznych 
będący zwykłym zjawiskiem w tych czasach, to znaczy ostatni potop biblijny około 6 tyś lub starszy okres około 40 do max 50 tyś lat p.n.e.
zjawiska te były opisane w przekazach mitach Greckich io nie tylko 
Starożytne kultury zapisały owe zjawiska na skałach w postaci prostych ikon zrozumiałych przez fizyków lub astrofizyków 
 

Nie wierzę ponieważ BOGA niema, jestem słowianinem, a nie feudalnym niewolnikiem

Portret użytkownika Xsanadoo

Obok Marsa przelatywała

Obok Marsa przelatywała zabłąkana planeta(Nibiru?) lub wielka kometa i nastąpił ogromny przeskok plazmy, co spowodowało zanik atmosfery. Stąd na Marsie są bruzdy jak po spawaniu.

Portret użytkownika Ernest

Kometa Siding Springs bardzo

Kometa Siding Springs bardzo blisko przeleciała 19 października 2014 r.Może ona być pozostałością większego obiektu,który zrobił bruzde a w tym falę uderzeniową na Marsie.Dwa punktowe źródła promieniowania to jednocześnie źródła ciepła w gruncie na chwile obecną.Szkoda że w atmosferze nie ma dużo azotu bo przy promieniowaniu gamma zasiałoby chmury wraz z jądrami kondensacji z pyłu.Efekt nie byłby jednak trwały bo bez pola magnetycznego wiatr słoneczny cały czas porywa atomy z szczątkowej atmosfery pomimo uzupełniania od warstw przygruntowych.Zresztą woda na Marsie jak już to kwestia głębokich warstw geologicznych a nikt tam wiercić nie będzie bo szybciej metan zagrozi pod ciśnieniem wiertłu choć jest lepszy przy efekcie cieplarnianym niż CO2.

Portret użytkownika Korba102

właśnie podobnie ja

właśnie podobnie ja uważam 
Problem kilka tyś lat temu był z mozliwościa obserwacji zjawisk i zapisem ich w ramach dokumenu 
Kto wie moze ostatni potop był powiązany z kataklizmem wielkiego wyładowania galaktycznego lub mikro skali wyłącznie w naszym układzie słonecznym 
Astrofizycy podkreślają, że mogło dojść doi takiego zjawiska, gdzie ciała niebieskie znalazły zastosowanie w rodzaju maszyny statycznej i układ Jowisz lub Saturn  wraz z Marsem mogło doporowadzić do potęznego wyładowania energetycznego gdzie ujście znalazło swe w roli uziemienia Mars ten krater jest tego dowodem [ibimage==22962==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Nie wierzę ponieważ BOGA niema, jestem słowianinem, a nie feudalnym niewolnikiem

Strony

Skomentuj