W USA urodziło się dwugłowe dziecko

Kategorie: 

Źródło: Internet

Lekarze mówią, że dziecko, które urodziło się w Egleston to przypadek jeden na milion. Dziecko miało jeden tułów i dwie niezależnie działające głowy. W ich organizmie  biło jednak tylko jedno serce.

 

Asa i Eli Hamby i zaraz po urodzeniu płakali. W języku medycyny, zjawisko to nazywa się dicephalic Parapagus. Jest to stan powstający w ciążach bliźniaczych, gdy wszystkie organy, z wyjątkiem głowy, są wspólne. Takie dzieci zwykle długo nie żyją. Tylko jedno na dwa miliony takich dzieci przeżywa.

[ibimage==23413==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Asa i Eli mieli trzy płuca, i poważne zaburzenia pracy serca, które ostatecznie doprowadziły do zgonu dzisiaj w godzinach popołudniowych. Rodzice, Michael i Robin Hamby mimo deformacji swoich dzieci cieszyli się z ich narodzin i miel nawet dla nich plany na przyszłość. Niesamowite bliźniaki chcąc nie chcąc stały się częścią ich życia.

[ibimage==23414==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jedyna znana para ludzkich dicephalic Parapagus to Abigail i Brittany Hensel. Dziewczynki urodziły się w 1990 roku. Teraz mają dwadzieścia cztery lata i są zdrowe i zadowolone z życia. Abigail i Brittany urodziły się w rodzinie wielodzietnej. Wiodły żywot zwykłych dzieci, chodziły do szkoły, a nawet dbały o młodsze rodzeństwo. Nauczyły się nawet jeździć na rowerze.

[ibimage==23415==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wiadomo też o podobnym przypadku z Indii, z marca tego roku. Wtedy jednak dziecko również zmarło jak w przypadku porodu z Egleston.

 

 

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Dżolka

Bliźniaczki twierdzą, że są

Bliźniaczki twierdzą, że są totalnie różniącymi się osobowościami. Jednak mają jedno ciało. Ciekawa jestem jak się mają do tego teorie o psychosomatyce, wpływie charakteru i myśli na zdrowie człowieka.

Portret użytkownika pasjonat

Oglądałem o nich kilka

Oglądałem o nich kilka filmów, ciekawi mnie wlasnie ta somatyka. Jesli jedna chce gdzies pojsc a druga nie ma ochoty ? ktora ma wieksza wole sterowania impulsami ? cos jak master slave ? czy organizm posiada cos w rodzaju #table ( tablica rozstrzygnięć) jak w ukladach logicznych kiedy XOR 1 i 1 daje 1.
Czy niechęć do danej garderoby, stosunku płciowego, jedzenia u jednej skutkuje u drugiej tym samym ?

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj