Inskrypcje sprzed pół miliona lat odkryto w Indonezji

Kategorie: 

Źródło: Wim Lustenhouwer, Vrije Universiteit

Na wyspie Jawa, odnaleziono skamieniałą muszlę posiadającą prostą inskrypcję, zygzak wydrapany przez środek. Biorąc pod uwagę wiek znaleziska, 430 do 500 tysięcy lat, oznacza to, że historię człowieka trzeba napisać na nowo.

 

Zygzak z muszli z Indonezji uważany jest za najstarszy tego typu przykład grawerowania. Sugeruje to, że nasi przodkowie posiadali znaczną sprawność manualną, zupełnie niedocenianą przez naszych naukowców.

 

Logiczną konkluzją jest stwierdzenie, że w takim razie Homo erectus mieli znaczną sprawność i większe zdolności poznawcze niż u pozostałych zwierząt. Innymi słowy mógł być bardziej "ludzki" niż nam się to wydawało biorąc pod uwagę zachowane szkielety.

[ibimage==23474==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Sensacyjna muszla została odkryta niemal sto lat temu przez holenderskiego uczonego Eugene Dubois'a, ale nie wzbudziła wtedy zainteresowania i spoczęła w pudłach.

[ibimage==23476==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Miejsce wykopalisk w 1900 roku, Trinil, Jawa - źródło: Dubois Collection Naturalis

Dzięki determinacji australijskiego naukowca, Stephena Munro z eiden University, udało się sfotografować całą kolekcję i słabą inskrypcję zauważono właśnie dzięki zdobyczom fotografii cyfrowej.

 

Grawerowanie musiało zostać wykonane zanim muszla została poddana fosylizacji, której wiek szacuje się właśnie na 430 do 500 tysięcy lat. Znalezisko zostało opisane w ostatnim czasopiśmie Nature. Muszla z Jawy to dowód, że pierwsze inskrypcje pojawiały się 300 tysięcy lat wcześniej niż uważała nowoczesna nauka.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ben

no proszę jak

no proszę jak łatwo segregować ludzi po miejscu zamieszkania, jak widać dla ciebie Toruń = rydzyk i każdy w Toruniu leży plackiem w kościele haha!  może jeszcze powiesz, że masz otwarty umył?

Portret użytkownika kurde

A wiesz czym jest Energia,

A wiesz czym jest Energia, Kolektyw Świadomości i czy Ty masz otwarty umysł ? Toruń stał się miejscem schadzek tej ciemnoty co za boga ma właśnie radio Maryja i przykro mi, ale okoliczna ludność na pewno zmaga się i z myślami tej, że grupy ludzi i ich wypowiedzianymi słowami, które są właśnie wykreowaną energią w tym konkretnym miejscu. Takie fałszywe miejsce kultu, gdzie księdza się chce całować po dłoniach i wciska na siłę ciężko zarobione pieniądze, gdzie główny "guru" inwestuje i tworzy sobie finansową mekke. Nie uważam, że każdy leży plackiem w kościele, lecz, np. Ty przez te ciemne energie możesz być ograniczony i ogólnie negatywnie nastawiony do życia Smile

Portret użytkownika ben

niech pomyślę, tak.. zapewne

niech pomyślę, tak.. zapewne jestem strasznie ograniczony przez kolektyw czarnej energii Smile a chodzę po świecie niesamowicie negatywnie nastawiony Smile dawno tak się nie uśmiałem!   Kolego Kurde, Twoją oceną "psycholżki", lub oceną po miejscu zamieszkania, trafiłeś jak kulą w płot, jestem słowiańskim Poganinem i rydzyk ze swoją sektą jakoś na mnie kompletnie nie działa, ale dziękuję za poprawę humoru.

Portret użytkownika Terenia z Torunia

Kurde - skarbie, do roku 2020

Kurde - skarbie, do roku 2020 ma zostać zakończona cała praca propagandowa związana ze zmianą paradygmatu myślenia zachodniej cywilizacji. Całość tego procesu opisana jest w książkach Teozofów tj. Bławatska, Bailey i krokami odbywa się już od dawna. Nawet podana jest ostateczna data do której muszą wyrobić się  - 2025. Pisałam już o tym więc nie będe powtarzała. Do do YT to dla mnie 90% zawartości to zwykły śmietnik - dziwie się, że opłaca im się utrzymywanie tych serwerów. Takie teksty jakie czytam powyżej świadczą tylko o jednym - ich praca powoli przynosi owoce (niestety zgniłe owoce). Cały bajer w tym wszystkim polega na tym, żeby ludzie widzieli świat takim jakim oni chcą żeby widzieli...

Strony

Skomentuj