Trzy niezidentyfikowane obiekty poruszające się na marsjańskim niebie

Kategorie: 

Źródło: NASA

Analizy udostępnionych publicznie zdjęć wykonanych na powierzchni Marsa przez amerykański łazik Curiosity, znowu przyniosły rezultaty. Tym razem jednak są one unikalne, bo przedstawiają trzy obiekty przelatujące na niebie.

 

Obserwacja ta jest niezwykła, ponieważ została wykonana dwoma kamerami typu Hazcam, zamontowanymi z tyłu łazika. Oba zdjęcia mają prawie tą samą datę i godzinę. Rear Hazcam: Right B 2014-12-12 03:16:20 oraz Rear Hazcam: Left B 2014-12-12 03:16:20 UTC. Jednak fakt, że są to dwie kamery powoduje, że jedno ze zdjęć zostało wykonane ułamek sekundy później.

To jednak wystarczyło, aby udało się uchwycić ruch tych trzech obiektów na marsjańskim widnokręgu. Mamy zatem nie jedno, a dwa zdjęcia i przedstawiają coś, czego na Marsie po prostu nie powinno być. Z pewnością nie są to ziemskie orbitery. Jak zatem można wytłumaczyć coś takiego?

 

 

Źródła:

http://mars.jpl.nasa.gov/msl/multimedia/raw/?s=50#/?slide=835

http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images/proj/msl/redops/ods/surface/sol/...

http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images/proj/msl/redops/ods/surface/sol/...

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika stop idiotom

Umieszczenie mojego

Umieszczenie mojego ostatniego wpisu na tym żałosnym "forum",to chyba "wesoły": żart ponurego cenzora tej żałosnej stronki.Po kilku wpisach bez zamieszczenia i wyjaśnienia zgody na publikację,cenzor wyemitował mój wpis chyba tylko po to by zamanifestofwać "wolność słowa i wypowiedzi",w odpowiedzi na słowa krytyki.Posty niecenzurowane dotyczyły Bacy.Głupka wioskowego,zawsze mającego 'żartobliwe" wyjaśnienie problemu dotyczącego zamieszconego artykułuu.Tak czy owak,żegnam się ze stroną CENZURUJĄCĄmimo prawnego ZAKAZU CENZURY,część postów.Mój Poprzedni post był treści"mnie mama uczyła,że jeśli nie mam nic mądrego do powiedzenia,to trzymam ryj na kłódkę,Bacy widocznie nie miał kto uczyć".Cenzor nie przepuścił,stronka do kasacji.

Portret użytkownika Hathor

Nie trzy a cztery, czwarty

Nie trzy a cztery, czwarty znajduje się niedaleko łazika, jego trajektoria lotu znajduje się w najminiejszym polu ( trójkąta ) po przecięciu lini horyzontalnie w połowie zdjęcia i przekątnej tego obrazu - wykreślonej z lewego górnego rogu. Szukajcie w przeciwległym kącie do kąta prostego na pierwszym ujęciu. Na drugim ujęciu znajduje się prawie na przekątnej zdjęcia - czyli na przeciwprostokątnej naszego wyciętego trójkąta.
Nie wstawiałem grafiki, wysilcie trochę mózgownice. Smile

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Czesław i Lordzie komery na

Czesław i Lordzie komery na łazikach mają różne filtry i oczywiście w różnych porach dnia są robione zdjęcia dlatego nie można jednosnacznie powiedzieć jaki kolor ma światło widzialne na marsie. 
Ale... jak wiemy na marsie ponad 95% w atmosferze jest CO2 a CO2 rozczepia światło (białe) na fioletowo-niebiesko-białe (ale namieszałem Smile ) bardziej fiolet i biały (tak wyczytałem) i w środku dnia właśnie taki kolor powinien dominować na niebie.

Portret użytkownika czesław

Juszka  zgadzam sięco do tych

Juszka  zgadzam sięco do tych filtrów.ale kliknij na podany link nad twoim wpisem obejrzyj dokładnie i prośba
o komentarz. dziwne ale mało kto chce się konkretnie odnieśc do poruszanych tu tematów. Na tych zdjęciach
NASA jest sporo ciekawych artefaktów aż się prosi o komentarz.

Portret użytkownika TiqsiW.

My jestesmy caly czas

My jestesmy caly czas obserwowani,jestesmy przedluzeniem bytu jakiejs rasy x za miliony lat bedziemy tak jak oni wygladac,gdzies widzialem symulacje graficzną jak bedzie czlowiek wygladal za jakies xx.lat i wyszlo dokladnie podlużna duza glowa wielkie oczy,waskie usta..etc zreszta wystarczy spojrzec na zdjecia ludzii 100lat wczesniej a teraz,roznice widac gołym okiem,oni wiedza o nas wszystko a my o nich nic i taka prawda,Reksio czy Bolek i lolek tez nie wie kto to czlowiek bo został napisany tak samo i my jestesmy napisani kodem,zycie na Ziemi  to jedna wielka gra komputerowa tak to wyglada.

Portret użytkownika klaunator

Ale pieprzysz, jak potłuczony

Ale pieprzysz, jak potłuczony !!!
Czemu istniały wielkie dinozaury - bo była mniejsza grawitacja, stąd ich wielkość. Wraz ze zmianą wielu czynników (nie jestem specjalistą, więc nie będę się rozpisywać na temat moich dywagacji) siła grawitacji na ziemi wzrosła przez co ludzie żyjący kilka tysięcy lat temu faktycznie mogli być "ciuteczkę" wyżsi. Jednak skalę porównawczą trzeba ustawić na tysiące, a nie dziesiątki lat.
 
To, że na każdym kroku jest gówniane chemiczne jedzenie to jest to jeden z masy czynników wpływających negatywnie na nasze geny, przez co powielane geny są coraz słabsze. 

Portret użytkownika js

Tematy może i ciekawe.

Tematy może i ciekawe. Komentarze, no cóż ich poziom świadczy o ich autorach. Prym wiedzie Baca, który wszystko ośmiesza i neguje. To takie typowe dla chłopka roztropka, który udaje, że wszystko wie, a w sumie jest totalnym prostakiem. Co gorsz inni usiłują Go naśladować lub być lepsi co nigdy im się nie uda bo Baca jest jedyny w swoim rodzaju i próby naśladowania Go to po prostu wielka porażka. Dlatego chyba ta stronka zaczyna upadać.

Portret użytkownika inny fan Bacy

hehehej  "...zaczyna upadać"

hehehej 
"...zaczyna upadać" tego typu smęty czytam tu już od roku i jak widać nic z tego zrzędzenia nie wynika. Stronka ma się dobrze a nawet jeszcze lepiej.
A Twoje lamenty na temat Bacy absolutnie nic nie wnosżą do powyższej dyskusji. 
Ps. Czy na Marsie w ogóle jest coś takiego jak niebo (czyt sklepienie niebieskie) żeby można było cokolwiek na nim zaobserować... ?

Portret użytkownika Pszemson

Łazik dysponuje butelkami z

Łazik dysponuje butelkami z benzyną aby się poruszać. Ta już była pusta, więc aby nie dźwigać niepotrzebnego balastu łazik się jej pozbył (tak jak startująca rakieta po kolei pozbywa się poszczególnych modułów).

Skomentuj