Trzy niezidentyfikowane obiekty poruszające się na marsjańskim niebie

Kategorie: 

Źródło: NASA

Analizy udostępnionych publicznie zdjęć wykonanych na powierzchni Marsa przez amerykański łazik Curiosity, znowu przyniosły rezultaty. Tym razem jednak są one unikalne, bo przedstawiają trzy obiekty przelatujące na niebie.

 

Obserwacja ta jest niezwykła, ponieważ została wykonana dwoma kamerami typu Hazcam, zamontowanymi z tyłu łazika. Oba zdjęcia mają prawie tą samą datę i godzinę. Rear Hazcam: Right B 2014-12-12 03:16:20 oraz Rear Hazcam: Left B 2014-12-12 03:16:20 UTC. Jednak fakt, że są to dwie kamery powoduje, że jedno ze zdjęć zostało wykonane ułamek sekundy później.

[ibimage==23514==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

To jednak wystarczyło, aby udało się uchwycić ruch tych trzech obiektów na marsjańskim widnokręgu. Mamy zatem nie jedno, a dwa zdjęcia i przedstawiają coś, czego na Marsie po prostu nie powinno być. Z pewnością nie są to ziemskie orbitery. Jak zatem można wytłumaczyć coś takiego?

 

 

Źródła:

http://mars.jpl.nasa.gov/msl/multimedia/raw/?s=50#/?slide=835

http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images/proj/msl/redops/ods/surface/sol/...

http://mars.jpl.nasa.gov/msl-raw-images/proj/msl/redops/ods/surface/sol/...

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika js

Tematy może i ciekawe.

Tematy może i ciekawe. Komentarze, no cóż ich poziom świadczy o ich autorach. Prym wiedzie Baca, który wszystko ośmiesza i neguje. To takie typowe dla chłopka roztropka, który udaje, że wszystko wie, a w sumie jest totalnym prostakiem. Co gorsz inni usiłują Go naśladować lub być lepsi co nigdy im się nie uda bo Baca jest jedyny w swoim rodzaju i próby naśladowania Go to po prostu wielka porażka. Dlatego chyba ta stronka zaczyna upadać.

Portret użytkownika inny fan Bacy

hehehej  "...zaczyna upadać"

hehehej 
"...zaczyna upadać" tego typu smęty czytam tu już od roku i jak widać nic z tego zrzędzenia nie wynika. Stronka ma się dobrze a nawet jeszcze lepiej.
A Twoje lamenty na temat Bacy absolutnie nic nie wnosżą do powyższej dyskusji. 
Ps. Czy na Marsie w ogóle jest coś takiego jak niebo (czyt sklepienie niebieskie) żeby można było cokolwiek na nim zaobserować... ?

Portret użytkownika Pszemson

Łazik dysponuje butelkami z

Łazik dysponuje butelkami z benzyną aby się poruszać. Ta już była pusta, więc aby nie dźwigać niepotrzebnego balastu łazik się jej pozbył (tak jak startująca rakieta po kolei pozbywa się poszczególnych modułów).

Strony

Skomentuj