Naukowiec planuje załadowanie swojego umysłu do komputera aby żyć wiecznie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wynalazca z San Francisco, Randal Koene, oświadczył, że ma plany załadowania swojego umysłu do komputera. Ma on zamiar dokonać replikacji ludzkiego umysłu jako systemu obliczeniowego.

 

Randal Koene nazywa to SIM (Substrate-Independent Mind) czyli Substrat Niezależnego Umysłu. Mapując mózg i redukując jego aktywność do obliczeń można próbować przedstawić to jako kod programowania. Gdyby się to udało możnaby było żyć wiecznie w pamięci komputera.

 

Za pomocą komputera można będzie emulować człowieka tak jak emuluje się Macintosha na PC. Wynalazca zaznacza, że nie można mówić o czymś takim w kategoriach sztucznej inteligencji, ponieważ będzie to prawdziwy umysł załadowany do pamięci komputera.

[ibimage==23582==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Foto: Randal Koene

Śmiałek twierdzi, że neurolodzy są prawie pewni, że mózg jest mechanizmem. Jest czymś, co liczy i spełnia funkcje. Jeśli będziemy w stanie ustalić jak się to dzieje, będziemy w stanie również replikować go skutecznie.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Domino

Tylko niech nikt mi teraz nie

Tylko niech nikt mi teraz nie mówi, że nie można żyć wiecznie. Jeśli komputer ma potencjalnie możliwość wygenerowania mocy obliczeniowej naszego mózgu to tak naprawdę nigdy nie umieramy przy założeniu, że Nasz wrzechświat jest symulacją.

Portret użytkownika Roki

No to bardzo smutne jest

No to bardzo smutne jest WALL-E masonku, WIELKI ŻAL,  bo takie niby życie, gówno warte, odrazu bym se śrubki po wykręcał, spuścił olej i pierdyknoł centralnie w scalaka (procesor odpowiedzialny za przechowywanie pamięci).
 
Wszechmogący Bóg proponuje w swej PROMOCJI coś o wiele lepszego za free (bez małego druku) tylko uwierzyć trzeba  i pójść Jego drogą, a ci którzy będą żyć przy STWÓRCY będą oglądać rzeczy jakich obecne oko nie jest w stanie zobaczyć.

Idę se przez Warszafkę patrzę i z trudem oczom wierzę. Ludzie dzieci zamiast dobra, Boga, Jezusa Chrystusa, Dobrej Nowiny, Życia Wiecznego wybierają zombi, apokalipsę, śmierć, gwałt, zniszczenie...

Portret użytkownika ggffg

wierzysz w te pier...oły?

wierzysz w te pier...oły? owszem Bóg istnieje, życie wiezne istnieje ja też jestem wierzący ale nie pier... o tym ze w niebie Bóg przygotował skarby, Bóg chce nam dać wieczne życie w samotnosci, chcesz żyć w samotnosći? chyba lepiej żyć na ziemi jako robot niż żyć w nieie jako ktoś wiecznie samotny. Czy ty naprawdę jesteś aż tak naiwny że myślisz że Bóg ci da prawdziwe skarby? niebo wygląda jak świątynia w której każdy ejst sam i sie modli calą wiecznosć rozumiesz. tylko że są ludzie którzy nei potrafia zrzumeić tego ze w niebie jest wieczna modlitwa do Boga i samotnosć.

Strony

Skomentuj