Odkrycia naukowe potwierdzają, że Bóg musi istnieć

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Często słyszy się opinię, że rozwój nowoczesnej nauki powoduje, że koncepcja Boga, wyższej istoty mającej pieczę nad wszystkim, jest już przestarzała. Jednak paradoksalnie to właśnie sama nauka dostarcza dowodów na to, że Bóg, czyli konstruktor tego wszystkiego, po prostu musi istnieć.

 

Aby mogło istnieć życie, konieczne jest spełnienie wielu parametrów. Przede wszystkim planeta musi się znajdować w ekosferze, czyli obszarze wokół gwiazdy, który zapewni odpowiednie warunki życiowe. Biorąc pod uwagę powszechność planet pozasłonecznych, a zarazem mnogość systemów gwiezdnych, uczeni od dawna przekonywali, że nawet w naszej galaktyce są biliony miejsc gdzie powinno rozwinąć się inteligentne życie. Mimo to przez kilka dekad nie zdołano wykryć żadnego przekonującego sygnału radiowego, który mógłby zostać zaklasyfikowany jako ślady bytności obcych.

 

To niepowodzenie skłania obecnie niektórych uczonych do rewizji swoich stwierdzeń na temat statystycznych szans na istnienie innych cywilizacji. Według amerykańskiego pisarza Erica Metaxasa życie jest zbyt nieprawdopodobne, aby tłumaczyć jego powstanie jedynie przypadkiem. Dla jego istnienia i przetrwania musi być spełnione znacznie więcej czynników niż myślano kiedyś. Westarczy, że któregoś z nich zabraknie i taka planeta nie będzie już w stanie podtrzymać życia.

 

Istotne jest nawet to, że nasz Układ Słoneczny zawiera gazowego giganta, Jowisza, którego obecność jest dla nas zbawienna, ponieważ jego silna grawitacja powoduje, że odchyleniu ulegają deszcze asteroid, które niewątpliwie byłyby niszczące dla każdego życia. Stąd tylko krok od sugestii, że Jowisz jest tam intencjonalnie, tak jak i nasz Księżyc, a wtedy powstaje bardzo ważne pytanie: kto to zbudował i czy rzeczywiście tylko ślepy los.

 

Zatwardziali ateiści mogą mieć problem, albo uznają, że to wcale nie Bóg, tylko jakaś inteligencja nadrzędna, jak zwał tak zwał. Samo jednak przyznanie do tego, że to nie przypadek i ślepy traf, tylko raczej jakaś forma kontroli rzeczy spowodowała, że świat wygląda akurat tak to spory przełom.

 

Zresztą podobnie wygląda sytuacja z całym Wszechświatem. Jest on tak ułożony, że cztery fundamentalne siły: grawitacja, siła elektromagnetyczna oraz silne i słabe przyciągania nuklearne uzyskały swoją wartość w tym samym momencie i stało się to w mniej niż jednomilionowej sekundy. Gdyby tylko któraś z nich była inna wszechświat nie mógłby powstać.

 

Zdaniem Metaxasa, to wprost nieprawdopodobne, aby wierzyć w to, że to wszystko wyłącznie przypadkowa koincydencja nieskończenie wielu idealnie pasujących do siebie elementów. Prędzej czy później nauka dojdzie do tego samego, do czego już przed tysiącami lat doszły światowe religie, będzie to tylko opis tego samego, ale z wykorzystaniem innego aparatu pojęciowego.

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika antifa

Oho, kolejny jehowiec co o

Oho, kolejny jehowiec co o sobie mi tu pisze. To jedyne co potrafisz napisać? Czemu wogóle takie posty jak twoje tutaj przechodzą, a ja muszę po kilka razy czasem napisać by przeszło? To są jakieś układy czy co? Nie masz nic mądrego do powiedzenia to zamilcz, przeżegnaj się lewą nogą, ustąp i odejdź, chyba że chcesz się ośmieszać no to dalej pajacuj. Szczerze współczuję wszystkim co cię tutaj plusują i tobie podobnych. Ale cóż świadectwo wystawiasz tylko i wyłącznie o sobie, a plusy od debili liczą się jako minusy Smile

Portret użytkownika SRF

Niestety portal ten upodobali

Niestety portal ten upodobali sobie (a może stworzyli) Świadkowie Jehowy. Jak wiemy wręcz wyczekują oni tzw dni ostatnich więc jak najbardziej porządane są wszelakie katastrofy, kataklizmy, anomalie..."Znaki KOŃCA". We wszystkie takie informacje oczywiście wplatane są religijne dywagacje. Też jest ukierunkowanie informacji, "jest tak i h... a jak się nie zgadzasz to jesteś alien, wróg itd". 
 
 
A tak przy okazji...Good night left side Biggrin

Głosuj przeciw
-57
Portret użytkownika antifa

Masz rację kolego...

Masz rację kolego... Nabuzowani krzyżowcy zewsząd. Człowiek wchodzi poczytać o ufo, kosmosie a staje pomiędzy krucjatami moherów i new age chcących nabić każdego na święte widły kosmicznej miłości i zawieźć przed oblicze fikcyjnego boga na taczce Smile

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Kązdy puknięty w dzieciństwie

Kązdy puknięty w dzieciństwie intesywnie w czółko myśli, że wszyscy są puknięci w to samo miejsce..
Jesteś po prostu idiotą wierząc w niemożliwe..
Poza Ziemią Życie nie istnieje a czym jest Bóg to twój ptasi móżdżek nie sięga..
 Bóg nie jest dziadkiem z kłamliwej biblii; Bóg nie jest materialny, przez co jako nie materia istniał zawsze.
 Potwierdza to nauka, że Wszechświat powstał z niczego... Sam w sobie eksplodował ( co oczywiście jest idiotyzmem, bo eksplozja to zniszczenie a nie poród) Ale taki półgłówek jak ty nie jest w stanie tego ogarnąć...

Portret użytkownika antifa

No ty to chyba byłeś pukany

No ty to chyba byłeś pukany intensywnie ale od tej drugiej strony bo poziom twojej życiowej nieudolności, chamstwa i tępoty jest wprost katastrofalny.
Co do reszty twojego wywodu to bez komentarza to pozostawiam bo... obciach odpisywać nawet na to.
Dużo zdrowia w nowym roku, zwłaszcza psychicznego i znajdź w końcu jakąś pracę Wink

Portret użytkownika geeg

Na jakiej podstwie twierdzisz

Na jakiej podstwie twierdzisz ze w odchałani ktorej nawet nie potrafimy sobie wyobrazic ziemia jest jedyna zamiszkąła planeta ? To nie dorzeczne i zakrawa na skrajny egocentryzm. Raczej tobe proponuje sie puknac w swój ptasi mózdzek.

Portret użytkownika Ewito

Wszystko jest wypadkową

Wszystko jest wypadkową czegoś, prostą idealnością niemożliwego Smile
Czy cokolwiek będzie nas zadziwiać, czy wręcz utwierdzać w wyuczonym rozumieniu, nie zmienia to faktu, że abstrakcyjna wręcz idealność, istnieje!
Ale jej geneza nigdy nie będzie ustalona, jedynie oparta na wzniosłych lub racjonalnych domysłach Smile
Ale jedno jest pewne, duchowość człowieka jest prostym drogowskazem, a zarówno nauka jak religia, są jej stałością, wynikającą z nieustannych poszukiwań Smile

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika Darek

"życie jest zbyt

"życie jest zbyt nieprawdopodobne, aby tłumaczyć jego powstanie jedynie przypadkiem. Dla jego istnienia i przetrwania musi być spełnione znacznie więcej czynników niż myślano kiedyś. Westarczy, że któregoś z nich zabraknie i taka planeta nie będzie już w stanie podtrzymać życia."
 
Szanowny Autorze, powyższy cytat zawiera niewątpliwie prawdziwe stwierdzenie że wystarczy że któregoś czynnika zabraknie, a powstanie życia będzie niemożliwe. 
Czynników faktycznie jest setki a może nawet tysiące.
Trzeba spojrzeć na to jednak też z innej strony. Ciał niebieskich we wszechświecie jest tyle co ziaren piasku na całej kuli ziemskiej. Czyli jest to cyfra ktra nie ma nawet swojej nazwy bo jest tak przeogromna.
Tutaj kłania się matematyka i rachunek prawdopodobieństwa wystapienia zdarzenia. 
Przy tak wielkiej ilości caiał niebieskich wystąpienie tych wszystkich zmiennych potrzebnych do powstania życia i jego utrzymania jest na tyle wysokie że z niemal 100% pewnościa można stwierdzić że we wszechświecie różnych form życia nie jest kilka ani kilkadziesiąt, a nawet nie tysiące. Jest ich dużo dużo więcej. Wiele z nich są z pewnościa na niższym poziomie niż nasza cywilizacja ale wiele też na wyższym poziomie.
Wspomniany pisarz z pewnościa zajmuje się tylko pisaniem i jest raczej średnio zorientowany w matematyce. 
 
 

Portret użytkownika sceptyyk

Darku, takie posty jat ten

Darku, takie posty jat ten Twój pow drażnią... Dlaczego? Darku, wpisz do guglarki: rachunek prawdopodobieństwa samoistnego powstania życia tzn to na co sie powołujesz w poście i zrozumiesz na jakiego durnia wyszedłeś, ubliżając autorowi arta pisząc o nim tak:   "Wspomniany pisarz z pewnościa zajmuje się tylko pisaniem i jest raczej średnio zorientowany w matematyce."

Strony

Skomentuj