Inżynierowie twierdza, że starożytni Egipcjanie mogli mieć samoloty

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Praktycznie wszędzie na świecie znajduje się artefakty z przeszłości, które nie pasują do poziomu naszej wiedzy na temat danego okresu w przeszłości Ziemi. Gdy są one szczególnie kłopotliwe środowisko naukowe stara się takie znaleziska przemilczeć, albo interpretować w korzystny dla siebie sposób. Niewątpliwie do takiej kategorii artefaktów należy słynny szybowiec z Sakkary.

 

Niezwykły eksponat to drewniana figura samolotu, lub jak wolą inni, ptaka. Została ona znaleziona w 1898 roku w egipskiej miejscowości Sakkara. Według historyków figurka powstała w III wieku p.n.e. i zaraz po znalezieniu została sklasyfikowana jako wyobrażenie ptaka i złożona w archiwum.

 

Artefakt na światło dzienne wydobył ponownie w 1969 roku egiptolog dr Khalil Messiha, któremu wydało się dziwne, że podobne samolociki budował w młodości on sam. Wątpliwości co do klasyfikacji znaleziska ma również profesor John J. Lienhard z University of Houston. Zwraca on uwagę, że większość z wizerunków ptaków jest odwzorowywanych wraz z ich nogami, a w tym wypadku jest tylko kadłub.

Od tego czasu liczni eksperci zwracali uwagę na niezwykły kształt tej figurki. Brat ponownego jej odkrywcy, Khalila Messihy, ze względu na posiadaną wiedzę z zakresu awiacji, podjął się nawet próby wykonania pełnowymiarowej repliki tego rzekomego szybowca i skutecznie wzniósł się on w powietrze.

 

Można powiedzieć, że model ten jest prawidłowy pod względem aerodynamicznym. Pojawia się zatem pytanie czy to przypadek i niezwykła intuicja czy też jest to dowód, że starożytni Egipcjanie wiedzieli więcej o awiacji niż na się to obecnie przedstawia.

W tym kontekście przedstawia się tez słynny relief ze Świątyni Chonsu w Karnaku. Przedstawia on wizerunki bardzo podobne do szybowca z Sakkara. Zdaniem wspomnianego profesora Lienharda, stworzenie modelu urządzenia latającego lotem ślizgowym z dużym prawdopodobieństwem zostało poprzedzone konstrukcją większego prototypu, być może nawet takiego, który umożliwiał przenoszenie człowieka.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika pasjonat

pomysl sobie jaka jest

pomysl sobie jaka jest roznica miedzy napedem odrzutowym a lotem slizgowym, i jakie to ma przelozenie np sila nosna / a powierzchnia nosna przy masie i predkosci lotu.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika Q...

 http://dzieciowo.pl/wp-conte

 http://dzieciowo.pl/wp-content/uploads/2014/08/facepalm-700x357.jpg  
To nie starożytny samolot/ szybowiec ani  jego model!.
W przypadku egipskiej "jaskółki" mamy do czynienia ze starożytną wersją okrętowego WSKAŹNIKA WIATRU (bardzo pożyteczne urządzenie)  i tylko z tym!.
Na współczesnych jachtach/ żaglówkach bywają w użyciu np. takie analogi owego "ptaszka":
http://raksa.com.pl/media/products/18666aa79b7124b603ba3f9a44e5942b/images/thumbnail/big_1_e856ba755613.jpg?lm=1375678721
Nigdy nie widzieliście ruchomego kogutka na róży wiatrów, na dachu jakiegoś starego domu?.
To, w sensie idei działania,  takie samo urządzenie!.
Mniej myślenia życzeniowego... ciągle to powtarzam. Snucie teorii jest prawem każdego z nas ale widać po tej od dekad powielanej historii o starożytnym samolocie - w przypadku tej właśnie "jaskółki" - że teorie wiodą często na manowce. Dlatego optuję za znalezieniem wspólnego mianownika pomiędzy teoriami względności a teorią elektrycznego wszechświata (Wydaje się że czyni to stopniowo pan dr Osiak - Błędne interpretacje teorii względności").
Uważam że jedna i druga niosą tylko część prawdy i razem mogą dopiero stworzyć prawdziwy obraz części wiedzy o Wszechświecie!.
 
 

Portret użytkownika aron jasnowidz

To tak jak z prądem w

To tak jak z prądem w piramidach ,ślepi twierdzą że to nasz wynalazek a gdy mówi się o ogniwach po uruchomieniu których świeciły żarówki to już woda w ustach i milczenie oraz teksty e to bzdury ,Egipcjanie tak jak sumerowie mieli kontakt z obcymi i korzystali z ich technologi ,latali ,pływali mieli prąd i energię oraz kontakt z rasami które przedstawiali na malunkach ,natomiast nam w mówiono ze nie istnieją rasy o kształtach człowieka i głowie zwierzęcia ,tylko skąd na ziemi wzięły się zwierzęta?skąd taka różnorodność ? Kto je krzyżowa ,kto je przywiózł ? Skąd się wzięło pierwsze jajko ? jeżeli one są kopia swoich twórców tzn ze ich wyobraźnia musiała czerpać skądś wzory do tworzenia ,a może tylko odbijali siebie abyśmy byli przygotowani na spotkanie człowieka tygrysa czy człowieka małpy ,mój przyjaciel widzi obcych w realu i na zdjęciach i ja i estetyczne tylko w medytacji na razie ale to co widzimy i co jest nam pokazane i doczepione do ludzi jest tak przeróżne i piękne ze freski na które patrzycie nie pokazują nawet połowy istot które są kolo nas .ale dopóki się wszystkim nie pokażą to ludzie będą mówili że Egipcjanie mieli tak wybujala wyobraźnię ze rysowali ludzi z głowami zwierząt bo tak określali ze gość był szybki jak ptak ,albo zwinny jak małpa i nikt z nas nie zadaje sobie pytania po co uwiecznić kogoś na freski który miał cechy takie jak milion innych Egipcjan ,no chyba ze to nie była cecha lecz istota z którą mieli kontakt gdy tworzono tą cywilizacje .gdy wyciągnął prawdę ukryta w sfinksie ,ci co będą mieli jeszcze programy w głowie zwyczajnie zwariują bo to co usłyszą wyprą natychmiast ,tak jak się to dzieje teraz kiedy jedni mówią ze mamy czasy ostateczne a inni patrząc na to co się dzieje na świecie mowa ze to bzdury i ze to tylko takie niegroźne anomalie .tak właśnie ginęli całe cywilizacje ,gdy jedni ostrzegali większość zaopatrzona tylko w swój portfel i w swoje ego ignorowała znaki a potem był już tylko lament .szkoda ze mamy takie piękne dowody na ziemi i powiela my ten sam błąd co wszystkie cywilizacje .

Portret użytkownika pasjonat

Zmartwie Cie aron. Pierwsze

Zmartwie Cie aron. Pierwsze ogniwa powstaly po obserwacji ryb razacych prądem. Istnieje kilka ogniw w ktorych probowano uzyc skory tych zwierzat, niestety nie dalo to efektu. Stad wiadomo ze pierwowzorem był te ryby a wiek szacowany tych ogniw nie odbiega od wieku baterii bagdadzkiej.

Myślę, więc jestem...

Portret użytkownika sceptyyk

pasjonat, podaj jakieś zródła

pasjonat, podaj jakieś zródła do tego co piszesz:                                               cyt "Pierwsze ogniwa powstaly po obserwacji ryb razacych prądem. Istnieje kilka ogniw w ktorych probowano uzyc skory tych zwierzat, niestety nie dalo to efektu"                                                                                                                                  W mojej ocenie, wymyślasz  kolego jakieś "kacapoły"

Portret użytkownika aron jasnowidz

pasjonat nie martwisz mnie

pasjonat nie martwisz mnie wcale bo to co nie wygodne jest głeboko jeszcze schowane ,skad wiesz że pokazli ci wszystko co znależli w egipcie ? gdy 20 lat temu deniken pisał o prądzie w egipcie ,w piramidach był wysmiewany potem udwodnil im ze jednak byl tam prąd ,teraz temat odgrzewa nowe pokolenia z tym ze ono doczeka sie prawdy ,która na swait dzienny pokażą ci sami naukowcy kórzy je chowali przed nami ,mnie nic nie martwi ,na tym polega wolny umysł ,nie dbam o przeszłośc bo nie mam na nia wpływu ,nie martwie się o przyszłość bo to marnowanie enrgii i rożsmieszanie Stwórcy ,nie gdybam bo to nic nie daje ,skupiam cała uwage na terazniejszosc ,cała energie i w kazdej chwili tworze swoja przyszłosc ,wiec jak mozesz mnie zamrtwić przyjacielu? pisałem juz o pradzie ,obyc przylecieli na ziemie bez prądu ? budowali elektrownie po ciemku?
piramida tzw cheopsa jest elektrownią która daje energie o jakiej nam sie nie sniło ,jest portalem przez który przechodza obcy ,pod nia jest komnata do kontatowania się z obcymi ,jest tez tam kilka pomieszczeń w którym sa sarkofagi z ciałami obcych ,ale to wszystko juz odkryli tylko że nam wciskają bajki .dobrze żę prawda szybko wychodzi na wierzch ,zreszta tak jak wszędzie stad taki chaos dookoła .ale to dopiero poczatek pobudki .

Strony

Skomentuj