Zmumifikowany dwustuletni mnich według Buddystów jest nadal żywy

Kategorie: 

Źródło: siberiantimes.com

Kilka dni temu w Mongolii odnaleziono zmumifikowane zwłoki buddyjskiego mnicha. Jego ciało zastygło w pozycji tak zwanego kwiatu lotosu. Wezwany do pomocy biegły oświadczył ku zdumieniu władz, że jego zdaniem mnich żyje w stanie głębokiego transu medytacyjnego.

 

Niezwykłe zwłoki odnaleziono w północnej części Mongolii. Naukowcy są zdumieni, że licząca około 200 lat mumia jest zachowana w doskonałym stanie. Zdaniem dr Barrego Kerzina, lekarza Dalai Lamy, mnich ten jest w stanie głębokiej medytacji zwanym "tukdam". Co więcej lekarz twierdzi, że jeśli uda mu się przetrwać dłużej w tym stanie może się stać Buddą.

Źródło: Morning Newspaper 

Odnalezienie niezwykłej mumii było równie niezwykłe co ona sama. Mongolska policja twierdzi, że zwłoki próbowano sprzedać na czarnym rynku, co jednak skończyło się jej ujawnieniem. Obecnie mumia jest trzymana pod zamknięciem jako dowód w sprawie.

Źródło: Morning Newspaper 

O dziwnych praktykach mnichów buddyjskich słyszy się od czasu do czasu. Znane są też przypadki, gdy mnisi umierają medytując. Słynny jest przypadek lamy z wyznającej Buddyzm tybetański Buriacji. Lama Dashi-Dorzho Itigilov, który oficjalnie zmarł w 1927 roku jest do dzisiaj czczony, przebierany w ceremonialne szaty, a jego ciało jest w lepszym stanie niż ciało Lenina w mauzoleum na Placu Czerwonym w Moskwie.

 

Ostatecznie w 2002 roku wykonano dokładne badania ciała Itigilova. Rezultaty były zdumiewające, gdyż wskazywały na to, że ciało jest w stanie rozkładu, jaki powinien nastąpić kilkadziesiąt godzin po śmierci, na co wskazywał znacznie mniejszy od oczekiwanego rozpadu komórek.

 

Już wtedy pojawiły się głosy, że buriacki lama żyje tylko jest w stanie głębokiej hibernacji. Mnisi i wierni do dzisiaj traktują go jak żyjącą osobę, podają mu ręce i rozmawiają z nim. Wygląda na to, że najnowsze odkrycie z Mongolii to po prostu kolejny przypadek świetnie zakonserwowanego mnicha w pozycji kwiatu lotosu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kuzYn

"Witam Wiem jak Wskrzesić

"Witam Wiem jak Wskrzesić Tego Świętego Człowieka proszę o kontakt'
Wystarczy polecieć samolotem z Okęcia w Warszawia do Ułan Bator w Mongoli, a tam popytać się na dworcach. Wszyscy znaja tam 200 letniego lamę. Prościzna Smile

 

Portret użytkownika kamujac

To nie wada wymowy. Ten face

To nie wada wymowy. Ten face to po prostu ukrainiec albo ruski.
Ostatnio tych pierwszych zalewa nas jakieś tsunami!
Może lepiej by było, gdyby siedzieli u siebie i bronili kraju w którym rozpętali bagno, zamiast u nas odbierać pracę ?
I macie! Bełkota zamiast lektora. Problemem jest akcent i słaby polski!

Portret użytkownika bard007

Dodatkowo nie potrafi

Dodatkowo nie potrafi artykułować czytanego tekstu, przez co brzmi jak ministrant czytający w kościele biblie pod mikrofon. [ciach], którego nie da się słuchać bez odruchu wymiotnego.

Portret użytkownika sio

Tak właśnie upadła czysta

Tak właśnie upadła czysta religia błogosławionych Bóstw.
Robiono posągi i mumifikowano zwłoki aby duch w nie mógł wejść - jak wampir.
W statuetki wchodziły inne duchy aby dawać wizje a nie same bóstwa i stąd durny monoteizm.
No ok Bóg tak czy owak jest jeden, ale tamci też byli potężni i znacznie lepsi od aniołów biblijnych.
To żydzi zmienili znaczenie wszystkiego.
Jedna osoba pochodzenia żydowskiego powiedziała mi że ich problemy wzięły się z tego właśnie, że żydzi nigdy nie potrafili się zaprzyjaźnić z tubylczymi transcendentalnymi istotami. Tak jak w Polsce np.
Obecne religie mają też ten sam problem - ponieważ ich obrazami, statuetkami i wizjami posługuje się zupełnie ktoś inny.
Mumie nie są najlepszą rzeczą, chociaż może są tacy, dla których to jedyny dom.

Portret użytkownika El Koto

Tak. Widzisz wampiry nie mają

Tak. Widzisz wampiry nie mają swojego życia. To smutne. Za to wampiurów interesuje bardzo bardzo bardzo prywatny los jakiegoś przygłupiastego mnicha co schował swoje dupsko do jaskini na końcu świata. Wampiry umieją takowego jakoś zwęszyć potem wygrzebać i robią mu psychonalizę ... Po tym poznaje się wampiurów.

Strony

Skomentuj