Tajemnice Watykanu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Kolejny niesamowity i kontrowersyjny temat zostanie przedstawiony w możliwie szczegółowy sposób przeze mnie. Być może wpłynie ten artykuł na osoby wierzące jak i niewierzące wywołując agresję, ponieważ w taki a nie inny sposób reaguje większość ludzi niemogących pogodzić się z prawdą, a prawda jest tylko jedna. Prawda była i jest wciąż ukrywana nie tylko przez władze państwowe.

 

Czy Watykan również ukrywa od dawna szukaną przez nas prawdę? Jeśli tak to dlaczego ją ukrywają? Czy Vatileaks rzeczywiście ujawnia prawdę? Jak Aleksander VI wpłynął na Watykan? Czym są tajemnice fatimskie? Dlaczego Kościół Katolicki nie popiera innych Ewangelii? Kim byli Templariusze? Czy potomstwo Jezusa Chrystusa istnieje? Czym jest Całun Turyński i czy jest autentyczny? Czy obraz "Ostatnia Wieczerza" włoskiego renesansowego malarza i architekta Leonarda Da Vinci zawiera jakąś tajemnicę? Czym jest Święty Graal? Czy Tajne Archiwa Watykanu istnieją? Dlaczego Obserwatorium Watykańskie znajdujące się an Alasce wykorzystuje teleskop z Uniwersytetu Arizona o nazwie "Lucyfer"?

 

Prawda oczywiście nie przez wszystkich poszukiwana może ujrzeć światło dzienne. Pytanie czy osoby rządzące światem pozwolą na to? Czy ujawnią odpowiednie oryginalne dowody? Jak ludzie zareagują gdy poznają prawdę? Osobiście uważam, że 100% dowodów nie znajdziemy. Są one bardzo dobrze ukrywane a poznanie tego na czym nam zależy jest praktycznie nie możliwe. Zawsze pozostaje pewien niedosyt, coś czego nam brakuje. Vatileaks, tak nazwali dziennikarze aferę związaną z wyciekiem tajnych dokumentów z otoczenia byłego papieża Benedykta XVI.

 

Doszło do tego w 2012 roku w Watykanie. Zaczęło się od tego, że włoski dziennikarz Gianluigi Nuzzi opublikował listy, które arcybiskup Carlo Maria Vigano adresował do Benedykta XVI i Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej kardynała Tarcisio Bertone. W listach była mowa o korupcji. Później Nuzzi wydał książkę 26 maja 2012 roku o tytule "Jego Świętobliwość: Sekrety Benedykta XVI". Książka zawiera konkretne dowody. Warto ją przeczytać.  3 dni wcześniej, 23 maja został aresztowany Paolo Gabriele, kamerdyner Benedykta XVI, za kradzież tajnych dokumentów Watykanu. 6 października 2012 roku sąd uznał go za winnego i skazał na karę 1,5 roku pozbawienia wolności.

 

Wyrok odbył w areszcie Żandarmerii Watykańskiej. 22 grudnia 2012 roku papież ułaskawił kamerdynera. Niestety Gabriele nie może już mieszkać na terenie państwa Watykańskiego. Być może sprawa nie była tak poważna i samego winnego nie zamordowano a jego książka ukazała się bez problemu. Cofnijmy się w czasie do 11 sierpnia 1492 roku kiedy to tron papieski objął Aleksander VI (Rodrigo Borgia). Był on dobrym dyplomatą i politykiem. Wszystkie swoje dzieci obsadzał na wysokich stanowiskach w Państwie Kościelnym. Zarzucano mu również nepotyzm.

 

Oceny pontyfikatu Aleksandra VI bywają różne. Niektórzy uważają, że był on jednym z najgorszych papieży. Ludwig von Pastor, wieloletni dyrektor austriackiego Instytutu Historii w Rzymie twierdził, że panowanie Rodrigo Borgii było wielką tragedią dla Kościoła. Natomiast niemiecki historyk Ferdinand Gregorovius twierdził, że charakter człowieka zależy od czasów w jakich się znajduje. Ciekawostką jest, że Rodrigo Borgia występuje w grach komputerowych Assassin's Creed II oraz Assassin's Creed: Brotherhood. Powstał również serial telewizyjny "The Borgias", który opowiada o pontyfikacie Aleksandra VI. W jego rolę wcielił się Jeremy Irons. Uważam, że przez takich ludzi jak Aleksander VI, ludzie przestają szanować Kościół Katolicki.

 

Przejdźmy teraz do następnej kwestii jaką jest Tajne Archiwum Watykanu, które zawiera różne pisma dyplomatyczne oraz dokumenty związane w pontyfikatem papieży. Scrinium Sanctum  zostało powołane przez papieża Juliusza I w IV wieku. Do XI wieku dokumenty były pisane na materiale pisarskim otrzymywanym z trzciny papirusowej stąd dużo z nich nie zachowało się do naszych czasów. Na początku 2003 roku ujawniono dokumenty dotyczące Niemiec za okres 1922-1939 aby powstrzymać spekulacje dotyczące powiązań między Watykanem a III Rzeszą.

 

Niektórzy sądzą, że Watykan ukrywa dokumenty o istnieniu innej cywilizacji ale dowodów na to nie mają i wątpię aby były one ukrywane w Tajnym Archiwum Watykanu. Kolejną sprawą, którą chcę opisać to tajemnice fatimskie. Są to wizje jakich doznała 3 dzieci: Franciszka, Hiacynta Marto oraz Łucja Dos Santos. 2 wizje udostępniono w 1941 roku na polecenie biskupa Fatimy natomiast trzecią wizję upubliczniono w 2000 roku. Dzieci miały być świadkami objawień Matki Bożej Fatimskiej. Pierwsza tajemnica fatimska ukazuje wizję piekła, do którego idą dusze grzeszników.

 

Druga tajemnica fatimska mówi o II Wojnie Światowej. Trzecia tajemnica fatimska zrobiła największe wrażenie na wszystkich, którzy zetknęli się z objawieniami. Łucja podkreślała, że trzecia część jest przeznaczona dla samych papieży. Dokument ten złożono  w Tajnym Archiwum Watykanu. Trzecią część 26 czerwca 2000 roku  ujawnił Jan Paweł II, która mówi o białym kapłanie ginącym od kul broni palnej co niektórzy porównują to do nieudanego zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku. Czy w takim razie jedna z tajemnic się nie sprawdziła? Czy rzeczywiście wszystkie tajemnice są prawdziwe? Weźmy pod uwagę to czy dzieci potrafiły by coś takiego wymyśleć, przewidzieć aż taki scenariusz.

 

Następną rzeczą jest Ewangelia. W starożytności było to określenie nagrody dla osoby przynoszącej dobrą nowinę. Obecnie Ewangelią nazywamy pisma chrześcijańskie opisujące życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Są również apokryfy czyli pozostałe pisma przedstawiające życie Jezusa. W latach 70. XX wieku odnaleziono w Egipcie Ewangelię Judasza. Datowany metodą radiowęglową na III-IV wiek, został napisany w języku koptyjskim. Apokryf ten opisuje Judasza jako wysłannika bożego, który miał wydać Jezusa Chrystusa na jego własne życzenie.

 

O Ewangelii tej pisał w II wieku święty Ireneusz, biskup Lyonu. Określił ją jako fałszywą. W 2001 roku rozpoczęto jego odczytywanie. Współczesne kościoły chrześcijańskie uznają 4 Ewangelie: według św. Marka, według św. Mateusza, według św. Łukasza, według św. Jana. Kolejnym apokryfem jest Ewangelia Tomasza, która powstała prawdopodobnie przed końcem II wieku n.e. Tekst zawiera 114 powiedzeń Jezusa, które miał zapisać Tomasz Apostoł. Bywa również nazywana 5 Ewangelią. Co ciekawe apokryf ten występuje w filmie "Stygmaty", gdzie został przedstawiony jako teoria spiskowa.

 

Ewangelia Tomasza pojawia się również w książce Dana Browna "Kod Leonarda Da Vinci". Następnym apokryfem jest Ewangelia Marii Magdaleny. Ciekawym epizodem pojawiającym się w tej Ewangelii jest konflikt Marii Magdaleny z Piotrem. Mowa o tym również była w Ewangelii Tomasza oraz Ewangelii Egipcjan. Warto też wspomnieć o Ewangelii Filipa. Apokryf ten powstał prawdopodobnie w latach 180-350 n.e. Został znaleziony w złym stanie w 1945 roku w jaskini koło miasta położonego w środkowym Egipcie Nag Hammadi.

 

W swojej treści nawiązuje do Ewangelii Tomasza. Do naszych czasów zachowała się w języku koptyjskim. Templariusze też są dosyć kontrowersyjnym tematem ale dla mnie takich tematów nie ma. Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona to średniowieczny zakon rycerski, założony około 1118 roku przez francuskiego krzyżowca Hugues de Payns. Na czele zakonu stał wielki mistrz, którego większością głosów wybierało kolegium złożone z 13 elektorów.

 

W Europie Templariusze posiadali 13 prowincji. 25 października 2007 roku Watykan udostępnił dokumenty z procesu Templariuszy, którzy byli oskarżeni o herezję. Niektórzy sądzą, że Templariusze bronili pewnej tajemnicy, którą miała być ochrona potomstwa Jezusa Chrystusa. Święty Graal to też ciekawy temat. Są 2 różne teorie mówiące o Świętym Graalu. Jedna głosi, że jest to potomstwo Jezusa a druga głosi, że Święty Graal to kielich, który był używany podczas Ostatniej Wieczerzy.

 

Możemy się  z tym spotkać w filmie "Indiana Jones i ostatnia krucjata", gdzie główne role odegrali Harrison Ford oraz znany wszystkim Agent 007 Sean Connery.  Jeśli chodzi o obraz Leonarda Da Vinci przedstawiający Ostatnią Wieczerzę, prawdopodobnie został ukryty pewien przekaz. Jaki? Tego dowiadujemy się w książce Dana Browna. Myślę jednak, że są to tylko teorie spiskowe mające na celu obrażenie publicznie Kościoła Katolickiego. Choć sam nie jestem osobą wierząca mam swoje przekonania.

 

Całun Turyński to również kolejna zagwostka. Jak wiemy jest on lnianym płótnem zawierającym obraz dwustronnego odwzorowania ludzkiej postaci. Obecnie przechowywany jest w Turynie, w kaplicy Świętego Całunu katedry pw. św. Jana Chrzciciela. Według tradycji chrześcijańskiej w to płótno został owinięty Jezus Chrystus a umiejscowienie śladów odpowiada opisowi jego ran w Ewangelii. Czerwone ślady są krwią Jezusa. Płótno poddawano różnym badaniom np. metodą C14.

 

Teraz opiszę najciekawszą rzecz moim zdaniem. Watykan posiada teleskop o nazwie Lucyfer w Obserwatorium Watykańskim na Alasce. Watykańscy astronomowie odkryli planetę zmierzającą w kierunku Układu Słonecznego. Co ciekawe Szef astronomów watykańskich, ojciec Jose Gabriel Funes powiedział, że życie pozaziemskie nie stoi w sprzeczności z wiarą w Boga. Nie wiadomo jaka jest prawda. Natomiast prawda istnieje a Watykan moim zdaniem ją ukrywa.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Temat ciekawy i bardziej

Temat ciekawy i bardziej istotny, niż się to komukolwiek wydaje, ale tu ujęty w zdecydowanie  dziecinny sposób. Tajne archiwa istnieją w Watykanie. Składają się z dwóch części. Tajnego i ściśle tajnego. Ulokowane są obecnie w przeciwatomowych bunkrach zbudowanych na polecenie JP II. Wejście do nich wcale nie jest tak proste, jak to pokazanow Kodzie Leonarda. W czasach, gdy zdobywałem informacje w Rzymie i miałem dość dobre kontakty z ludźmi z kręgu watykańskiego udało mi się zdobyć nieco informacji na temat tych archiwów, aczkolwiek niewiele, bo to temat z najwyższej półki i bardzo pilnie strzeżony. Już sam ten fakt pilnego strzeżenia nasuwa konkluzję, że wcale nie jest w tym Kościele tak, jak on to na zewnątrz przedstawia, ale wróćmy do rzeczy. Mój informator krótko opisał procedurę umożliwiającą wstęp do tych bunkrów. Personel obsługujący te archiwa to tylko kilka osób o najwyższej klauzuli zaufania. Aby wejść trzeba na piśmie przedstawić cel, tzn. przedstawić pracę "naukową" z dziedziny teologii, którą się prowadzi, określić temat, który interesuje petenta, sprecyzować temat, który się chce zbadać itp. detale. Podanie, oczywiście zaopiniowane przez zwierzchników petenta, kierowane jest bezpośrednio do papieża. Papież po konsultacji ze strażnikami zbiorów i innymi osobami znającymi temat, określa dokument znajdujący się w archiwum, jego część, a nawet stronę, w którą będzie miał wgląd petent. Jest to umieszczone w dokumencie zezwalającymna wejście do tajnego archiwum. Znajduje się w nim również data, oraz dokładna godzina stawienia się petenta ze wspomnianym dokumentem u wejścia do archiwum. Dokument osobiście podpisuje papież. I tu zaczyna się najciekawsza część przygody. Na petenta o wyznaczonej godzinie oczekuje wyznaczony na jego nadzorcę i przewodnika strażnik zbiorów. Przed wejściem instruuje petenta w jaki sposób będzie się zachowywał podczas przebywania w archiwum. Petent ma podążać bezpośrednio za strażnikiem, który zaprowadzi go do miejsca składowania dokumentu wymienionego w zezwoleniu. Petentowi nie wolno pod żadnym pozorem rozglądać się dookoła podczas drogi w bunkrze i nie wolno niczemu się przygladać po drodze. Dokument w miejscu jego składowania otwiera strażnik na stronie wskazanej w zezwoleniu i wówczas petent może go przestudiować pod ciągłym nadzorem strażnika. Petentowi nie wolno zaglądać do innych fragmentów dokumentu, niż podane w zezwoleniu. Petentowi nie wolno się rozglądać, ani przyglądać niczemu, co znajduje się w pobliżu miejsca gdzie ma się zapoznać z dokumentem. Nie wolno zadawać strażnikowi żadnych pytań. Złamanie któregokolwiek z podanych petentowi zakazów skutkuje natychmiastowym przerwaniem wizyty w archiwum i dalszymi konsekwencjami dyscyplinarnymi. Jednak mój informator uchylił nieco rąbka tajemnicy i powiedział, że znajdują się tam rzeczy i dokumenty po prostu nie do uwierzenia. Był osobą, która miała możliwość wejścia do tych archiwów. Dodał, że gdyby te naprawdę interesujące artefakty i dokumenty ujrzały światło dzienne, to bardzo wiele musiałoby się na świecie zmienić. Tyle zdobyłem na temat tajnych archiwów. Niewiele, ale jest to istotny element rzutujący na całokształt wizerunku tej żydowskiej organizacji spiskowej i jej nieczystych intencji, które można śmiało nazwać anty humanistycznymi, czyli mówiąc zrozumiale dla co poniektórych, anty ludzkimi. Jaki będzie jej dalszy los, zobaczymy, ale coraz więcej wskazuje na to, że prawda o niej niebawem zacznie się coraz bardziej nam ukazywać.

Portret użytkownika H.R.

Jednak nie naśmiewałbym się z

Jednak nie naśmiewałbym się z przypadków nieco dziecinnego podejścia do tematu. Nikt nie potrafił wszystkiego od razu. Wszystkiego trzeba się nauczyć. Żeby się nauczyć i opanować coś, trzeba praktykować i trenować, a więc z początku musi być dziecinne. Bez tego nie awansuje się na wyższy poziom. Dla tego, jak wychodzi, to wychodzi, a dopiero trening czyni mistrza. W gorszej sytuacji są ci, którzy niczego nie próbują, bo nie mają nawet szansy, aby coś kiedyś osiągnąć.

Portret użytkownika Zenek :)

  Ciekawostka:   "Są

 
Ciekawostka:
 
"Są doniesienia o objawieniach Matki Bożej w północnym Iraku! Matka Boża pojawia się w sposób widoczny dla wielu ludzi, a Jej wizerunek, został ujęty na fotografiach. Jest to bardzo podobne do objawień jakie miały miejsce w Zeitung w Egipcie w 1968 roku.
Świadkami objawienia Matki Bożej tego niesamowitego zjawiska jest wiele osób z różnych religii, różnego wieku i wykształcenia. Co te wizje zapowiadają i dlaczego dzieją się teraz? Czy jest to przypomnienie, że Bóg istnieje, gdy ludzie czują się bez nadziei, jak chrześcijanie na Bliskim Wschodzie którzy są barbarzyńsko prześladowani i zabijani. Parę dni temu na ekranach widzieliśmy jak spalono żywcem pilota z Jordanii: Umieszczono go w klatce i podpalono !! Wiele razy widzieliśmy straszliwe ścinanie głów mężczyznom i kobietom, a nawet dzieciom, widzieliśmy szokujące tortury na Krzyżu i okropności ukamienowania kobiety na śmierć. Czy my, w 21 wieku, wyobrażaliśmy sobie, że będziemy widzieć to samo skrajne okrucieństwo i brak poszanowania dla życia, które doświadczyła ludzkość 2000 lat temu, kiedy Jezus po raz pierwszy przyszedł na ten świat? Czy to początek Jego drugiego przyjścia? Matka Boża w Medziugorju od 1981 roku do dnia dzisiejszego, a w Fatimie w 1917 roku, wskazywała na to. Drugie przyjście Jezusa Chrystusa może dokonać się na oczach ludzi tego świata!
Poniżej znajdują się zdjęcia które zostały zrobione na nocnym niebie w dniu 22 stycznia 2015 r w Al Kusz, w Iraku. To ostatnie zamieszkałe przez Chrześcijan Miasto, które jeszcze nie zajęło ISIS. Maryja była widoczna dla wszystkich i mieszkańcy wierzą że również ludzie z ISIS musieli Ją widzieć na pewno."
 
(https://adnovumteam.wordpress.com/2015/02/11/wojna-domowa-na-ukrainie-11-02-2015r-158-dzien-od-rozejmu/comment-page-2/#comment-31193)

Portret użytkownika niebieski52

Diabelskie sztuczki.Jezus

Diabelskie sztuczki.Jezus wyraźnie powiedzial że po nim nie będzie już żadnych cudów i nastąpi Wielkie Zwodzenie ludzkości przez szatana. Tzw. UFO to działanie szatana(upadłe anioły).Nie ma co liczyć na jakieś cuda;zbawieniem ludzkości jest dążyć do Dobra i każdy musi zacząć od siebie nie zwracając uwagi na to co się wokół dzieje.

Strony

Skomentuj