Żyjemy w wielkim hologramie i są na to mocne dowody

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od jakiegoś już czasu pojawiają się opinie, że im bardziej zagłębiamy się w dziwaczny świat kwantowy, tym bardziej dostrzegamy to, że rzeczywistość wokół nas nie jest niczym więcej niż tylko hiperrealistyczną symulacją.

 

To zdumiewające jak trudno jest uzmysłowić sobie, że to co dzieje się wokół nas to tylko pozornie namacalna rzeczywistość. Już pionierzy fizyki kwantowej łapali się za głowy, gdy uzmysłowili sobie zadziwiające konsekwencje odkrytych prawideł. Albert Einstein, który pisał do innego wybitnego fizyka Maksa Borna, że "wierzy w Boga, który gra w kości".

 

Wszystko co wydaje się być realnym bytem okazuje się jedynie wizualizacją matematycznego rozkładu prawdopodobieństwa, który występuje tylko dlatego, że dochodzi do jakiejkolwiek interakcji wymuszającej określony stan kwantowy. Dziwne zbiegi okoliczności niekiedy dają ludziom do myślenia, ale zdecydowana większość osób przeżyje całe życie nie mając świadomości, że to wszystko, co wydaje się tak bardzo realne i namacalne, to w istocie wygenerowana pustka, która przyjmuje postać materii tylko poprzez fakt interakcji z obserwatorem.

 

Jeden z głównych naukowców opracowujących podwaliny fizyki kwantowej, Niels Bohr uważał, że kwanty nie są rzeczywistymi podmiotami tylko zapisem matematycznym fal, które mają postać cząsteczek tylko w wyniku ich bezpośredniej obserwacji. Innymi słowy, jeśli patrzymy na kwanty istnieją jako materia, ale jak nie patrzymy wracają do postaci fali.

Naukowcy raz za razem docierają do granic, które wskazują, że otacza nas jakiś rodzaj hologramu. Wyliczono nawet ile hipotetycznie wynosi wymiar czegoś w rodzaju najmniejszego "piksela" naszej rzeczywistości. To tak zwana liczba Plancka, 1,6 x 10-35 metra, najmniejsza długość mająca sens fizyczny.

 

Złudzenie realności świata wokół nas jest tak wielkie, że niezwykle trudno uwierzyć komukolwiek w jego niematerialny charakter. Gdy jednak zastanowimy się nad założeniami największych światowych religii i porównamy je do dziwnych prawideł kwantowego świata, może się okazać, iż istnieje między nimi wiele zadziwiających korelacji.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

To naprawdę prawda ja się

To naprawdę prawda ja się skontaktowalem z ludzmi jaszczurami którzy żyli na ziemi 65 milionów lat temu ale musieli ją opuścić przed uderzeniem meteorytu ich technologia jest niewyobrażalna usiadlem się na lóżku i w myślach do nich mówilem:jeżeli istniejecie dajcie znak wiem że pochodzicie od gadów itp. aż tu nagle ja p..... jakiś lomot czaski przy moim oknie potem uderzanie w ściany aż w końcu podszedl pod moje dzwi od pokoju i zaczol sapać bylem normalnie zesrany żeby tylko nie otworzyl dzwi nie moglem się ruszyć ze strachu ale zrezygnowal chyba zrozumial że już mi się odechcialo po chwili wlazl na strych i cisza ja nie żartuje oni potrafią przenikać ściany i są teraz przezroczyści (niewidzialni)przekazali mi to w myślach na razie mam dosyć kontaktów z nimi nie ma żartów istnieją naprawdę.
 

Portret użytkownika baca

Trzy pytania: 1- jeśli

Trzy pytania:
1- jeśli opuścili ziemię 65 milionów lat temu to jakim cudem są na twoim strychu?
2- rozumiem, że potrafią przenikać pzez ściany więc swobodnie przeniknęli sobie przez meteoryt po to tylko abyś się na łóżku posrał ze strachu?
3- dlaczego więc nie skorzystasz z programu pomocowego o nazwie eutanazja?

Portret użytkownika pilip123

twierdzisz ze nie ma ich na

twierdzisz ze nie ma ich na ziemi lecz nagle jeden z nich do ciebie przyszedł.
są materialni lecz niewidzialni, mimo to ich widziales.
co ci w koncu w tych myslach przekazali ?
zasady ortografii moze? Biggrin
zesrałes się - zdarza sie - ale nie musisz wymyslac takich historii zeby sie wytłumaczyc z nieokiełznanego kleksa.
 
grubo masz. aż za.
odstaw.

Strony

Skomentuj