Dwie największe tajemnice ludzkości

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W ludzkim życiu są dwa bardzo ważne, tajemnicze, i budzące lęk wydarzenia – narodziny i śmierć, przy czym śmierć wywołuje silniejsze przeżycia i bardziej złożone problemy. Spotykamy się ze śmiercią na każdym kroku naszego życia. Jest ona zawsze obok nas, tak jak i życie. Śmierć jest cieniem każdego stworzenia, jego koniecznym, nieuniknionym kresem. Skoro urodziliśmy się, to powinniśmy również umrzeć. Ale czy na pewno tak jest ?

 

Na temat Reinkarnacji napisano już tak wiele, że ta moja krótka notatka na ten temat jest tylko małą kropelką w morzu dociekań. Pytań jest wiele, ale tylko jedno zasadnicze. Czy narodziny i śmierć są początkiem i końcem świadomości ludzkiej, czy też nie.

 

Czytając książki i oglądając filmy na ten temat można się dużo dowiedzieć, ale tak naprawdę nikt nie podaje tam żadnej definicji na ten temat, ponieważ niestety nie ma na to żadnych istotnych dowodów. Można jedynie spekulować, i na tej podstawie wyrobić sobie jakieś własne zdanie na ten temat.

 

Przeciwieństwem jest nowy cykl filmów dokumentalnych pod tytułem ŻYCIE ŚMIERĆ I REINKARNACJA, w którym w bardzo odważny sposób wypowiadają się na te tematy niektórzy naukowcy i lekarze z całego świata.

[ibimage==24036==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

Podawanych jest wiele przykładów na to że mózg może być tylko komputerem który programuje istota (świadomość) znajdująca się na zewnątrz ciała, czyli poza nim.

 

Na przykład:

Pewien znany lekarz badając pacjenta stymulował mu elektrycznie niektóre fragmenty mózgu odpowiedzialne za ruchy kończyn. Po odpowiedniej stymulacji pacjentowi uniosła się ręka.

- Czy to pan podniósł rękę, pyta się lekarz ?

- Nie, odpowiedział pacjent, ręka podniosła się sama. Nie miałem na to żadnego wpływu.

To samo stało się z opuszczeniem ręki, i nie ma w tym niczego dziwnego, jeśli założymy że mózg nie jest źródłem świadomości tylko komputerem, fizycznym narzędziem świadomości .

No bo co każe podnieść i opuścić rękę każdemu z nas codziennie, jeśli mamy na to ochotę - albo kto, jeśli odbywa się to bez stymulacji elektrycznej osoby postronnej ?

Chcę kopnąć piłkę, i takie polecenie wysyłam do mózgu który to realizuje wysyłając odpowiednie impulsy do mięśni. ( nie ma nikogo kto by elektrycznie to stymulował) a więc kto to robi ? Gdzie znajduje się ta świadomość która tym zarządza ?
Bo na pewno nie w mózgu.

[ibimage==24037==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

Kolejnym przykładem na to że mózg jest tylko narzędziem ( sterownikiem dla ciała) a nie źródłem i miejscem istnienia świadomości może być przykład pacjenta któremu po wypadku wycięto 95% mózgu. Pacjent co prawda po operacji miał problemy z poruszaniem się, ale zachował wszystkie wspomnienia, dokładnie wszystkie, i intelektualnie nie różnił się od innego przeciętnego człowieka.

[ibimage==24045==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

To samo dotyczy pacjentów z wodogłowiem. Niezależnie od tego jak bardzo rozwinięta jest choroba, pamięć takiego człowieka działa doskonale. Jest w filmie podawany między innymi przykład chorego z wodogłowiem który w czasie choroby ukończył studia wyższe i zrobił doktorat, mając jedynie 30% aktywnego mózgu.

 

Uszkodzenie mózgu tylko zaburza postrzeganie świata. Przykład: "Jeśli wymieni się jakiś element w telewizorze, zmieni sie jakość przekazu obrazu lub dźwięku. To nie wpłynie na nadawany program, ani na stację telewizyjną która wysyła sygnał. Tej samej analogi można użyć w odniesieniu do umysłu i mózgu."

 

Czy nie jest to w pewnym sensie dowód na to że mózg jest tylko narzędziem, częścią wykonawczą ciała człowieka ? A tak naprawdę świadomość , która znajduje się poza ciałem ( wokół ciała) zawiaduje całością, jest nośnikiem pamięci, i jest nieśmiertelna ?

[ibimage==24038==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Do niedawna wierzono, że w mózgach dorosłych osobników nie powstają nowe komórki mózgowe. Mylono się. Co sekundę umiera 500 tys. komórek ciała człowieka, a dziennie 50 miliardów. Wszystkie się wymieniają, wiec można powiedzieć że co roku powstaje nowe ciało. Wciąż jednak spoglądając na dawne zdjęcia widzimy że  wyglądamy tak samo. Jak to możliwe, skoro komórki na okrągło są wymieniane na nowe ?

 

Badacz Dean Reilin pisze o tym w ten sposób:

"Całość materiału użytego by wyrazić informację zniknęła. Co powstrzymuje wzorzec, jeśli nie materia ?"
"Ludzkie doświadczenie jest związane z działaniem mózgu. Nie znaczy to ze mózg je powoduje, lecz że odzwierciedla. Mylona jest przyczyna ze skutkiem."

Swego czasu wykonywano wiele prób zważenia duszy ludzkiej. Ważono ciała przed i po śmierci licząc na to ze uda się dowiedzieć ile waży dusza ludzka, a co za tym idzie udowodnić jej istnienie. Krążyły później na ten temat opowieści dziwnej treści.

[ibimage==24046==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]
Obecnie wiadomo że nikomu to się nie udało, poniewąż jest to niemożliwe. To tak jak by zważyć dysk twardy na którym znajduje się 1 TB informacji, następnie sformatować ten dysk i ponownie zważyć. Wynik zawsze będzie ten sam, ponieważ informacja nic nie waży.

[ibimage==24050==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jak to się dzieje że ciało umiera ?

Serce przestaje bić w jednej chwili. Maszyna jakim jest ciało przestaje działać. Nie jest w stanie przepompować ani kropli krwi. Ciało przedtem ciepłe ogarnia chłód. Coś zawiodło. Zwykle 99% komórek mogłoby działać nadal. Większość DNA pozostaje nienaruszone. Jeśli ciało zostanie przywrócone do życia w ciągu 10 min zanim mózg zostanie uszkodzony, będzie funkcjonować jak by nic się nie stało. Czym jest przekraczana tu niewidzialna linia. Śmierć w jednej chwili, a życie w następnej. Czymkolwiek jest istota tej przemiany zasługuje na miano cudu."Lecz czy nie większym było by odkrycie, że nie umieramy ?

[ibimage==24049==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Teoria materialistyczna zakłada, że to mózg wytwarza świadomość. Ma ona jednak pewne wady. Jak nieświadome komórki mózgu mogą stwarzać świadomość. Dlaczego wspomnienia nie zmieniają się mimo zmian w mózgu. W jaki sposób świadomość zmienia budowę mózgu. Te pytania nie znalazły odpowiedzi przez ponad 200 lat, i nadal nie znajdują

 

Czym w takim razie jest świadomość?

"Według fizyki kwantowej świadomość jest podstawą wszelkiego bytu, zaś materia istnieje jako opcja wyboru dla świadomości. Jest możliwością doświadczania samego siebie - jako JA"

KONIEC CZĘŚCI I

cdn.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Ewito

Serce...to tu zaczyna się i

Serce...to tu zaczyna się i kończy wszystko...
Serce jest epicentrum duszy...
Serce jest kreatorem wszystkiego co tworzy człowieka i jego jaźń...

Mózg jest jedynie "narzędziem" jak zauważyłeś.

A reinkarnacja... no cóż, jest stanem świadomości duszy...to tłumaczenie dla tych, którzy mają z nią problem, a w szczególności z wiarą w nią Smile
Inkarnujemy...odrabiamy karmę...aż do odrobienia poprawnie wszystkich lekcji.

Ale jak zawsze przy takich tematach, rozważania dotyczą wiary w "coś", zatem każdy ma swoją "prawdę" Smile

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika sceptyyk

Ewito, a co z tymi po

Ewito, a co z tymi po przeszcepie serca? Czy oni utracili duszę? Smile Ewito, mam też problem ze  zrozumieniem reinkarnacji i wiarą w nią, a Twoje wytłumaczenie, że jest ona STANEM ŚWIADOMOŚCI DUSZY w niczym mi nie pomogło... Ewito, jesli możesz i potrafisz, to przetłumacz to z waszego na nasze o co w tym chodzi Smile Pozdrówka Smile

Portret użytkownika Ewito

sceptyyk...myślę, iż

Smile sceptyyk...myślę, iż przeszczep serca nie ma znaczenia...bez niego ani rusz, Twoje czy cudze...jest już Twoje Smile zatem duszę "nadwątloną" Wink nadal posiadasz... Smile
Reinkarnacja, to stan umysłu, który jest kwestią wiary. Wiara jest Twoim umysłem....a ten znajduję się w sercu, jak już wiesz....a nie w mózgu Smile
Tłumaczenie...iż reinkarnacja jest "STANEM ŚWIADOMOŚCI DUSZY" jak napisałam powyżej, jest tłumaczeniem i skrótem  dla tych którzy mają problem z wiarą w "NIĄ"....zatem powinno takowym być łatwiej oswoić się z myślą, iż to co zawiera Twoja dusza, to albo "wiara...albo pustka", albo zadomowiony "doniebnie" (siedź w niebie na wieki) Wink .....i bliżej nieokreślony stan świadomości po co tu jesteśmy i dokąd zmierzamy.... Smile Albo inkarnujesz....albo jesteś- nie bardzo wiadomo gdzie i co robisz...tam gdzie jesteś.... Wink
Ja- to wiara w reinkarnację...zatem mój stan duszy jest "pełniutki" tej świadomości....
A gdzie jest i co zawiera Twój stan duszy....?  Smile
 
pozdrówka...wesołku.... Smile

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika sceptyyk

I co? Nie można było tak od

I co? Nie można było tak od razu? Napisane przystępnym językiem, prosto, zwiężle i na temat. Teraz to nawet ja zrozumiałem Smile                                                                                                                                                                                                                                                       "Jeśli nie potrafisz wytłumaczyć czegoś w prosty sposób, to znaczy, że tak naprawdę tego nie rozumiesz"

Portret użytkownika Ewito

Problem w tym....iż człowiek

Problem w tym....iż człowiek łapiący w "lot" czyta miedzy wierszami.....niepotrzebnie zakładam zawsze, iż tutaj tacy są w przewadze... Smile Ale jak widać, człowiek często uczy się na błędach Smile
A "prosty sposób" może być mylący...gdyż nigdy nie wiesz, jak "prosto" (czytaj niskolotnie)  rozumuje oponent Wink
 
Einstein, powinien uczyć się na błędach Smile

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Portret użytkownika sceptyyk

Ewito, słusznie zakładasz, że

Ewito, słusznie zakładasz, że tu w przewadze są tacy jak TY, tzn wszystko łapiący w lot i czytający miedzy wierszami. Ewito, bądz wyrozumiała, dla takich jak ja, tzn znikomej części słabo rozgarniętych i pisz do nas zrozumiale, czyli ...... Smile Pozdrówka Smile

"Najwłaściwsza droga życiowa to ta, którą wyznacza i oświetla, gwiazda naszej intuicji"
"Dziwny jest ten świat......gdzie człowiekiem gardzi człowiek"

Strony

Skomentuj