Piramidy mogą być starożytnymi elektrowniami

Kategorie: 

Relief z Dendery przedstawiający rzekome wykorzystanie elektryczności

Gdyby ktoś za 4000 lat od dzisiaj prowadził wykopaliska większość struktur, jaka by po nas została mogłaby być zinterpretowana inaczej niż powinna. W długim okresie czasu możliwy jest nawet regres cywilizacyjny i zapomnienie części historii. Wydaje się, że Ziemianom zdarzyło się już to wielokrotnie.

Można założyć, że za kilka tysięcy lat odkopany panel LCD będący pozostałością naszego telewizora zostanie uznany przez przyszłych archeologów za dwudziestowieczne lustro. Wiele wskazuje na to, że właśnie tak nasi archeologowie traktują piramidy widząc w nich grobowce a pomijając zupełnie energetyczny charakter tych budowli.

 

Niezwykłe właściwości ostrosłupów o konkretnych proporcjach były już przyczyną wielu badań naukowych. Faktem bezsprzecznym jest to, że nawet papierowe modele piramid mogą służyć do ostrzenia żyletek. Teraz robienie czegoś takiego wydaje się niedorzecznością, ale w siermiężnych latach osiemdziesiątych przy niedoborach produktów takich jak żyletki, była to znana metoda, a tekturowe modele piramid do sklejania dołączane były do PRL-owskich gazet.

 

Niezwykłe jest też to, że na jednej trzeciej wysokości piramidy znajduje się miejsce, które ma najwyraźniej właściwości konserwujące. Są to obszary szczególnie silnego oddziaływania i znane są przypadki długiego utrzymywania się świeżości mięsa. Ostrosłup zdaje się kumulować jakąś energię. Być moze dlatego starożytni Egipcjanie próbowali naśladować te konstrukcje rozumując slusznie, że konserwacja ich ciał poprzez umieszczenie ich w specjalnym miejscu piramidy zadziała jako dodatkowy czynnik mumifikujący.

Słynny rysunek z Dendery przedstawiający coś co jest interpretowane jako lampa, albo żarówka

Wydaje się, że aktualne obserwowane przez nas właściwości piramid są tylko tłem, echem możliwości tych starożytnych urządzeń. Mogły one pełnić funkcję elektrowni. Prawdopodobnie przynajmniej struktury z Gizy w Egipcie nie są pozostałościami cywilizacji egipskiej, ale mogą być takimi opuszczonymi elektrowniami, prawdopodobnie zdekompletowanymi, czyli ze zdemontowanymi podzespołami. Niektóre źródła sugerują, że piramidy znajdują się na całym świecie i oplatają go, a kiedyś tworzyły sieć energetyczną. 

 

Bardzo możliwe, że Piramidy to pozostałość jakiejś zapomnianej cywilizacji, być może zbudowali je Atlanci, możliwe, że Lemurianie. Cywilizacje te mogły rozwinąć swoją technikę i naukę w zupełnie inny sposób, w jaki zrobiliśmy to my. Co więcej wcale nie oznacza to, że teraz z pewnością stoimy na wyższym poziomie rozwoju. Zbudowanie w czasach dzisiejszych Wielkiej Piramidy byłoby zadaniem tytanicznym i wcale nie jest powiedziane, że nowoczesne budownictwo wsparte GPS oraz nieograniczonymi środkami pieniężnymi zdołałoby zbudować coś podobnego. Chociażby to powinno nauczyć nas pokory wobec osiągnięć starożytnych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika realista

Piramidy zbudowaly wymyslone

Piramidy zbudowaly wymyslone przez pseudonaukowcow i fantastow cywilizacje po ktorych nie ma nawet sladu, dzieki zyczliwosci i pomocy kosmitow ktorzy tysiace lat temu odwiedzali nasza planete zeby... no wlasnie powod to tez stek bzdur  ..eh dorosnijcie  dzieciaki! Przez kilka tysiecy lat wciskano ludziom bajki o Bogach zeby rzadzic calymi narodami a za cale zlo obarczyc wina demony a teraz gdy przestaliscie w te bajki   wierzyc, wciskaja wam opowiesci  o przedpotopowych cywilizacjach i kosmitach  zeby zamydlic wam oczy ...a  cwaniaki dalej zyja waszym kosztem Nie dajcie soba manipulowac ..zacznijcie myslec samodzielnie POZDRAWIAM

Portret użytkownika promień

Nawiasem mówiąc to ciekawe

Nawiasem mówiąc to ciekawe dlaczego nigdzie nie znaleziono informacji na temat piramid. W żadnych zapiskach się o nich nie mówi. Albo to było tak oczywiste dla współczesnych, że nie czuli potrzeby odnotowania tego, albo było to ogromna tajemnicą. Albo ta wiedza jest ale ukryta. No można jeszcze pogdybać, że zgineli w czasie potopu razem z całą wiedzą. A może postawiły te piramidy cywilizacje z innych planet, nie tłumacząc ludziom po co. Ciekawe co po nas przetrwa. Może wieża Ajfla. I będą się zastanawiać przyszłe cywilizacje po co komu tyle złomu i do czego służyło? Albo znajdą podziemne miasta i będą myśleli, że my żyliśmy pod ziemią. A może w przyszłości będziemy żyć pod ziemią bo na ziemi nie będzie to możliwe. Albo zabraknie miejsca. 
Nawiasem mówiąc Chińczycy budują miasta w Afryce, w których nikt nie mieszka, ciekawe czego oni się boją. Może coś wiedzą,no bo po co? Z nandmiaru pieniędzy? Widzieliście gdzieś może takie miasto?

Portret użytkownika janusz

Kłopot z piramidami polega

Kłopot z piramidami polega także na tym że już w tzw.Pierwszym Okresie Przejsciowym(gdzieś koło 2200 p.n.e.) w Egipcie wybuchł bunt społeczny,faraona Pepiego uprowadzono a piramidy dokładnie splądrowano.Informują o tym pewne papirusy.Jeśli tam coś było to zostało wobec tego już dawno wyniesione i ślad po tym zaginął.Może ktoś częśc tego przejął,ale to już tylko nasze domysły.W kronikach arabskich jest co nieco o piramidach a głównie o tej największej.Częśc kronikarzy przypisuje jej powstanie czasom przedpotopowym a ma ona zawierać wiedzę pochodzącą z tych czasów.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Xystos

mozna przypuszczac ze

mozna przypuszczac ze pozostawili,medrcow i wiedze pisana
Coptowie wyrzneli naukowcow/kaplanow a wszystkie zwoje
ktore im w rence wpadly na stosach spalii

dzisiaj wszysto co europejskiego atyku dotyczy to tlumacena z jezyka arabskiego
wiekszosc egiptologi tez

Portret użytkownika Homo sapiens

Tylko ludzie z moralnymi

Tylko ludzie z moralnymi zasadami i rozwinięci duchowo mają szansą na poznanie tajemnic piramid ! Budowniczowie przekazali wiedzę i naukę ale tylko dla tych którzy się rozwijają duchowo i nie podążają za fałszywymi naukami złych duchów. Tajemnic nie mogą poznawać ludzie zli i wyzywający innych na forach internetowych, nie wolno się zajmować czarami i innym złem duchowym jak to jest przekazane przez wyższe istoty ! Trzeba szanować się nawzajem ! O tym wiedzą wszyscy badacze piramid z tego co mi wiadomo ! Wiedza ta iż trzeba być porządnym człowiekiem jest niezrozumiała dla ludzi opętanych !

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika rosomak

Homo  sapiens... A czymże

Homo  sapiens... A czymże innym są czary jeśli nie myśleniem życzeniowym.
Zabraniając ich, zabraniasz myśleć a co gorsza, marzyć.
Po za tym, mam wrażenie że to właśnie Ty posiadłeś patent na prawidłowy rozwój a wszyscy  będący innego zdania ulegają podszeptom złych duchów.
Pierwsze prawo magii brzmi: Smile
Ludzie uwierzą we wszystko albo dlatego, że chcą, by to była prawda, albo też dlatego, że boją się, iż to może być prawda.
Drugim prawem magii jest to, iż nasza wiara ma moc tworzenia rzeczywistości wokół nas,
Trzecie i ostatnie brzmi : na początek uwierz w siebie, odnajdź w sobie iskrę a zrozumiesz że Bóg mieszka w Tobie, nie w kościele i niepotrzebne Ci dogmaty które w nim się narzuca by iść słuszna drogą, wystarczy się wschłuchać się w głos serca.
 

 

Portret użytkownika Xardas

Hmm, co by tu napisać o

Hmm, co by tu napisać o piramidach. Może to, że przeczytałem dziesiątki opracowań na ich temat, setki artykułów i po tych latach mogę stwierdzić jedno - w piramidach każdy widzi, to co chce zobaczyć a całą swoją wiedzę nt. mogę podsumować krótko - wiem, że nic nie wiem. Pozdrawiam...

Strony

Skomentuj