Tajemnice Kodu Tory – Rabin Glazerson ujawnia niezwykłe dane

Kategorie: 

http://popotopie.blogspot.com/

Wiele zostało napisane na temat matematycznych zależności Świętego Tekstu Tory, jak i całej Biblii. Istnieje wiele matematycznych prawidłowości tekstu Pisma Świętego, których nie da się wyjasnić przypadkiem! Można je natomiast zbyć śmiechem lub machnięciem ręki ignoranta.

 

Odkrycie tysięcy mumerycznych prawidłowości w Piśmie Świętym było wynikiem wieloletniej pracy Rosjanina dr Ivana Panina. Panin to geniusz matematyki, znający starożytne języki biblijne. W swoich pracach pokazał, że Biblia w językach oryginalnych jest bardzo tajemniczo ułożonym dziełem matematycznego NadIntelektu, które nie jest możliwe do odtworzenia przez ludzi, za pomocą ich możliwości !

 

W oparciu o statystyczny dowód wykazał ponad wszelką rozsądną wątpliwość nadprzyrodzone powstanie Biblii. Twierdził, że im dłużej zajmowałby się jednym fragmentem tekstu Pisma świętego, tym więcej dowodów matematycznych prawidłowości by odnalazł ! Wiele wskazuje, że w Biblii zaszyfrowano ogromną ilość informacji dotyczących m.in. historii świata, zdarzeń lub polityków. Jednym z przykładów zaszyfrowanych tam słów jest Tora (co 50-ta litera tekstu na początku Księgi Rodzaju i pozostałych czterech ksiąg Pięcioksięgu, poczynając od pierwszego zastosowania litery „taw” – „taw”, „waw”, „resz”, „he”)

[ibimage==24335==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zagadką w ujęciu matematyki tekstu Biblii, czy Tory, jest sam komputerowy program i osoba go obsługująca. Możliwe, że tak jak w przypadku chrześcijańskiego Ducha Świętego, objawiającego się u natchnionych wyznawców Jezusa Zbawiciela, tak w przypadku Kodu Tory trzeba dysponować specjalnymi Boskim predyspozycjami, by rezultaty okazały się poprawne dla zrozumienia tajemnicy ludzkości. Nie wdając się w szczegóły, o których możecie państwo przeczytać w podanych na końcu zródłowych linkach, należy przejść do izraelskiego specjalisty od Kodu Tory.

[ibimage==24336==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Zagadką w ujęciu matematyki tekstu Biblii, czy Tory, jest sam komputerowy program i osoba go obsługująca. Możliwe, że tak jak w przypadku chrześcijańskiego Ducha Świętego, objawiającego się u natchnionych wyznawców Jezusa Zbawiciela, tak w przypadku Kodu Tory trzeba dysponować specjalnymi Boskim predyspozycjami, by rezultaty okazały się poprawne dla zrozumienia tajemnicy ludzkości. Nie wdając się w szczegóły, o których możecie państwo przeczytać w podanych na końcu zródłowych linkach, należy przejść do izraelskiego specjalisty od Kodu Tory.

 

Rabin Matityahu Glazerson urodził się w Izraelu. Studiował nauki rabinackie na uczelni „Medrashiat Noam in Pardes Chana” oraz na różnych innych Yeshiwach. Jest autorem ponad 30 książek, które zostały przetłumaczone na języki: rosyjski, francuski, hiszpański i angielski. Pisał artykuły dla gazet na temat gematrii. W Polsce ukazała się książka Glazerson’a pt.: „Muzyka i kabała” Sklepy internetowe, które reklamują tą pozycję prezentują niezwykle ciekawą informację o poruszanej tam tematyce:

(…)Istnieją pewne olamot (światy), do których można dotrzeć wyłącznie za pomocą muzyki” – twierdzi autor tej książki. Skala muzyczna została w niej przedstawiana w analogii do układu sefirot, każdy dźwięk przyporządkowany konkretnej sefirze, z jej potencją i charakterystyką. Ponieważ jednak inspirująca te analizy kabała jest wiedzą o duchowych mocach zawartych w literach, które w świecie ducha są tym samym, czym pierwiastki chemiczne w świecie materialnym – to tematem tej książki okazuje się przede wszystkim święty język hebrajski, w którym „terminy muzyczne nawiązują do wielu podniosłych idei. Musimy tylko otworzyć oczy i nastawić uszu, bowiem odpowiedzi otaczają nas zewsząd, są obecne wokół nas nawet zanim zadamy pytanie(…)

Komputerowe tabele Kodu Tory

[ibimage==24337==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Jak widać z przetłumaczonego poniżej filmu – wykładu, prawdziwi Żydzi są zgodni z PRAWDZIWYMI chrześcijanami w sprawach moralnego życia ! Nie można sądzić, że istnieją jacyś „chrześcijanie”, którzy twierdzą, iż spaczenia seksualne są w jakimś stopniu poprawne z Bożymi zamiarami, lub ktoś zle interpretuje prawo biblijne ! Tu nie ma niedomówień ! Sprawę ostatecznie naświetla Kod Tory. W filmie pojawiają się tajemnice związane z czasem Noego i ludzkości sprzed potopu, dlatego po obejrzeniu tego dokumentu, wielu z państwa może zechcieć uzupełnić wiedzę w tej sprawie, dzięki aktywnemu linkowi. Wszystko zadziwiająco pasuje do tego co przedstawia wielu badaczy tej tematyki, dlatego przejście obojętnie nad pracą Glazersona było by zignorowaniem cennych faktów w sprawie.

 

W ujęciu matematycznego Kodu, Biblia może być specjalnie ‚Zapieczętowaną Księgą‚, obie wielkie biblijne Apokalipsy, czyli Księga Daniela w Starym Testamencie oraz Księga Objawienia, zwana też Apokalipsą Świętego Jana w Nowym Testamencie, zapowiadają nadejście strasznych czasów, a moment ich pojawienia się jest oczywiście ukrytą, zakodowaną informacją. Przepowiednia wypełni się „w czasach ostatecznych„, gdy zostanie odpieczętowana okryta dotąd tajemnicą księga.

 

Zgodnie z Apokalipsą Janową księga ta zamknięta jest na „siedem pieczęci„, które mogą być złamane tylko przez Mesjasza:

I ujrzałem na prawej ręce Zasiadającego na tronie księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie, zapieczętowaną na siedem pieczęci. (…) A nie mógł nikt – na niebie ani na ziemi, ani pod ziemią – otworzyć księgi ani na nią patrzeć.

Apokalipsa św. Jana 5:3 W Księdze Daniela, która jest wcześniejszą wersją tej samej opowieści, żydowskiemu prorokowi, przyszłość objawia anioł, który, na koniec, zwraca się do niego:

Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych.” Możliwe, że Kod Tory ma dużo wspólnego z tym co anioł powiedział Danielowi…, że część za zgodą Nieba udaje się czasami odszyfrować.

PS.

Zdaję sobie sprawę, że temat jest kontrowersyjny, więc proszę państwa o rozsądne komentarze, nie jest ten artykuł w temacie syjonizmu, lecz ma na celu zademonstrowanie niezwykłości i tajemnicy Kodu Tory (Biblii), Boskiego Projektu jaki został zakodowany w Świętej Księdze. Proszę także o szacunek dla rabina Glazersona, bo jak widać na filmie głosi zdrowe moralnie poglądy.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika perm

Masakryczna bzdura. W ten

Masakryczna bzdura. W ten sposób można znaleźć ulubione postaci bajkopisarzy jak Hitler czy Stalin w każdej, wystarczająco długiej książce. Wystarczy przejrzeć co którąś literę i się w końcu znajdzie.

 

Portret użytkownika H.R.

Wszystko byłoby fajne, gdyby

Wszystko byłoby fajne, gdyby nie fakt, że w czasach, gdy na przestrzeni wielu stuleci różni autorzy spisywali te swoje pomysły, narkotyczne zwidy i takie tam, nazwane potem Torą, nie istniał jeszcze ten "wspaniały" język hebrajski, który rzekomo jest taką doskonałością. Taki kit można wstawiać kompletnym ignorantom, którzy nawet niewiedzą tego, że sporo tych "świętych" tekstów, to najzwyklejsza beletrystyka, a nie jakieś "słowo boże". Z językiem u Żydów jest spory problem, ponieważ nigdy nie posiadali własnego, skrystalizowanego języka. To od zawsze była rasa niewolników i posługiwała się jako "swoim", językiem narodów wśród których funkcjonowali. M.in. w czasach antycznych używali w Judei jęz. aramejskiego. Obecnie znany jęz. hebrajski jest sztucznym tworem. To efekt prac syjonistycznej międzynarodówki, która jeszcze pod koniec XIX stulecia podjęła decyzję, że przyszłe państwo syjonistyczne (obecny Izrael) musi posiadać swój narodowy, żydowski język. Po długich pracach, chyba w latach 20 ub. stulecia, pojawił się pierwowzór obecnego hebrajskiego który stworzono w oparciu o odmianę języka używaną przez marokańskich Żydów. Co ciekawe, w owym czasie tworzenie współczesnego, sztucznego hebrajskiego, zbiegło się w czasie z takimi samymi pracami Żyda, który równolegle tworzył nowy, sztuczny język ogólnoświatowy pod nazwą "esperanto". Z kolei dla nas, Ariów, o wiele istotniejszym jest inny fakt. Rosyjscy Żydzi, zwani Jewriejami i kultywowany wśród nich starożytny język o nazwie "iwrit", który oczywiście przypisują sobie. Jednak, jest to jeden ze starożytnych języków Ariów i jest dość mocno podobny do młodszego od niego języka staronormańskiego. Kiedyś dyskutując na ten temat z pewnym Jewriejem w ramach eksperymentu przetłumaczyłem mu na bieżąco nieco tekstu iwrickiego przy pomocy staronormańskiego i zadziałało. Prowadzono prace badawcze, poszukujące pierwowzoru  języka, jakim posługiwali się Żydzi w najdawniejszych czasach. Jak dotąd udało się zidentyfikować najstarszą wersję ich rodzimego języka. Okazało się, że był dość oryginalny, ponieważ nie posiadał określeń dotyczących pojęć abstrakcyjnych. Ten skromny fakt zdje się potwierdzać tezę, że Żydzi byli od czasów swego stworzenia przeznaczeni na siłę roboczą do prac nieskomplikowanych, ponieważ forma tego zidentyfikowanego ich najstarszego języka wydaje się świadczyć, iż służył do prostej komunikacji w zakresie wydawania im poleceń, był czysto instrumentalny, a nie twórczy. Wracając do rzekomego "kodu Biblii", to lepiej zadać pytanie - który jej fragment został napisany w jakim czasie, w jakim rejonie ówczesnego świata i jakim językiem, zanim zacznie się zachwycać tymi rewelacjami skrzypka na dachu.

Portret użytkownika Homo sapiens

Ateiści i racjonaliści

Ateiści i racjonaliści twierdzą często, że ich światopogląd oraz powody, z których odrzucają oni nadprzyrodzoność, teizm, teologię, religię, Biblię i Boga, są „czysto logiczne”, „oparte tylko na samym rozumie i logice”, są „oczywistą samą logiką” itd. Kiedy jednak dokładnie przyjrzeć się tym powodom pod kątem logiki, to wtedy okazuje się, że owa negacja jest praktycznie w całości utkana z błędów logicznych ! Naukowcy owładnięci ideą samodziejstwa, wymyślają co róż to nowe łamigłówki, tak by wciągnąć nieświadomych ludzi na tory ich ślepego przypadku, mającego przedziwne właściwości modelujące rzeczywistość, w tym rzeczywistość układów żywych ! Proszę zobaczcie ten film, a przekona on was, że Biblia jest specjalnie zakodowanym przekazem !
Jezus Chrystus, DNA i Pismo Święte 2012 Edycja PL napisy
https://www.youtube.com/watch?v=TO_q6ROaJZ8
 

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika laxim

Co do innych spostrzezeń to

Co do innych spostrzezeń to ogladając wzory pisma z http://www.zbawienie.com/imie-Boga.htm tj
http://www.zbawienie.com/images/GKC-Alphabet-Chart.jpg
– i rysunek poniżej
i porównując z odkryciami p Kossakowskiego wyraźnie widać iż cos takiego jak “paleo-hebrajski” najzwyczajniej nigdy w świecie nie istniało bo to co za niego jest brane jest zwyczajnym pismem runicznym Skołotów a sama Biblia ta którą żydowscy masoreci (wedle legend) pracowicie natchnieni spisali jest tylko kradziejstwem intelektualnym z Septuaginty która jest z kolei owocem przepisania religi Słowian w forme zrozumiała w antyku (czyli na grekę). Można sobie nawet zrobić badania porównawcze Septuaginty z Wedami, powinny poza poprzekrecanymi nazwami zawierać wiele spójności. Tak jak nie ma antycznych bohaterów zydowskich tylko kradziejstwo postaciowe z herosów greckich (bo oni wraz z Zeusem walczyli przeciwko pra Słowianiom). itd itd

Portret użytkownika Fedon

Biblia, a w szczególności jej

Biblia, a w szczególności jej pierwsza księga Genesis (Księga Rodzaju ; Bereszit) zawiera sporo informacji tyczących Układu Słonecznego (odległości między planetami, określenie ich wielkości jak również Słońca), pradziejów rasy ludzkiej (manipulacje genetyczne, prawdopodobne pochodzenie Człowieka) i kosmicznej wojny (pokrótce znajduje się tam jej opis, zniszczenie piątej planety i Marsa oraz wynikłe z tego konsekwencje) wywołanej przybyciem z określonego układu gwiezdnego Obcych Przybyszy (potrójny układ Centaura), określanych mianem Elohim, JHVH i Nefilim. Tylko należy ją inaczej odczytywać (głównie za pomocą elementarnej matematyki, oczywiście mówimy o tekście oryginalnym). To zupełnie coś innego niż prezentowany tutaj materiał, czy prace Drosnina, jako że księga ta posiada wiele warstw znaczeniowych i sposobów przechowywania informacji (zresztą często uzupełniających się wzajemnie), z których poszczególne są możliwe do odczytania po osiągnięciu przez odbiorcę stosownego poziomu wiedzy.

Pracę metodycznie przedstawiająca i wyjaśniająca temat można znaleźć w sieci, np na chomiku:
"Genesis - propzycja nowej interpretacji"  Aleksander Litto Strumieński
 
/chciałem wstawić link, ale jego zapis jest tu urwany/

Portret użytkownika laxim

JHWH- Jahwah - Jahwe - jak

JHWH- Jahwah - Jahwe - jak JAwie Ku Jawie. Kujawy - zaświat, w Indonezji mamy Jawe. Biało Czerwone Polska - i Czerwono Biała Indonezja. dwa nurtu Slowian, na Sri Lance mówi się w języku Polanaskim. Więc te religijne dyrdymały nie tutaj. Jawia, Niwa, Prawia i Slavia,

Portret użytkownika sio

Homo - właściwie ten gość

Homo - właściwie ten gość kabalista mówi prawdę w pewnym sensie.
666 czyli trzy razy sex, sex, sex - kobieta,mężczyzna i jeszcze coś - czyli krzyżówka.
AIDS podobno pochodzi od małp albo z labolatorium.
W Afryce aids na pewno mają małpy. Podobnie z ebolą, której nosicielami są nietoperze.
Nostradamus wspomniał coś niecoś o człowieku podobnym do świni który zniszczy świat co niektórzy porównali do pilota bo ma maskę. Co teżjest możliwe bo widzimy z ostatnich dni że pilotowi może odbic i jest tragedia.
Gdyby jakiś uderzył na kreml albo mekkę - to by było.
Człowiek świnia też może oznaczać krzyżówkę albo kogoś niemoralnego.
W islamie nie jadają świń i w judaizmie.
Tak czy owak pismo to wielkie zwiedzenie bo ludzie utożsamiają się w tym ważnym czasie nie z tym co trzeba a z krwiopijskimi pismami.
Ten czas jest na uświadomienie że nie ma bogów nad nami - jest, ale nie jest ponad.
Wszyscy niewolnicy pójdą odpocząć w swoich  czeluściach,które nazywają niebem bo w imię Boga tu stworzyli piekło

Portret użytkownika laxim

uczepiliście się tych

uczepiliście się tych cyfr.
Matematyka ma to do siebie, że nie wierzy w zadne brednie, dla niej wykładnią są wzorce, namacalne i elementarne. tak jak masa atomowa Wodoru, gdyby atom wodoru miałby inną budową opartą na heksosześcianie nie byłoby wody, gdyż atomy tlenu nie miałyby się jak połączyć, wtedy rządził by ogień, termonuklearrny, niebyło nic poza bulgocącą we własnym sosie zupie radioaktywnej brei nie dającej żadnego biologicznego życia.

Portret użytkownika laxim

no jak coś może być

no jak coś może być zakodowane, jak tego nie ma - przecież nawet swojej światyni nie mają, wszystko wyimaginowane, skoro by było to by nie morodwali swoich braci na bliskim wschodzie, widocznie sami pochodzą od tych których HOMO opisywał wcxzesniej. Racja taka, gdy 7524 lat temu Ariowie dali łupnia rasie żółtej, Draco mocno się w q....wio i stworzyli hybryde pod tytułem hebrajczyk. Naszpikowali jego umysł wymyslnym gównem typu Rasa Panów i napuścili na spokojnie żyjących sobie ludzi. Jakby było inaczej to juz dawno by mieli swój kawałek ziemi a tak sztucznie utworzone państwo Israel za pieniądze pomordowanych obywateli Europy podczas czystek Hitlera. Ich ego jest większe od smoczka którego mają w majtach. A najlepsze krew haplogrupa J2 - kapłańska. hahahaha - chyba istot z syriusza - zwanych szarakami

Strony

Skomentuj