Naukowcy zaproponowali nowe rozwiązanie zagadki dziwnych dźwięków

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dziwne dźwięki zastanawiają naukowców już od dawna. Niestety próby wyjaśnienia tego fenomenu do tej pory się nie udają. Uczeni zaproponowali właśnie kolejną hipotezę, która ma na celu wskazanie możliwego źródła niezwykłych odgłosów.

 

Niezidentyfikowane zjawiska akustyczne wzbudzają wiele emocji wśród społeczności, które ich doświadczają. Wielu mieszkańców obszarów dotkniętych tym fenomenem twierdzi, że dźwięki uprzykrzają ich życie powodując kłopoty ze snem i nerwice.

 

Gdyby przeglądnąć wszelkie dotychczasowe teorie co do powodów występowania dźwięków można dojść do wniosku, że nie mamy do czynienia z jednym fenomenem, ale cała ich serią i mogą one mieć inne źródła. Odgłosy można podzielić na metaliczne, harmoniczne oraz na tak zwane głośne eksplozje zwane "sky quake".

 

Dotychczas sugerowano między innymi, że dziwne dźwięki mogą być wynikiem oddziaływania aktywności słonecznej z pasami Van Allena. Z kolei eksperci z Azerbejdżanu stwierdzili, że za odgłosy odpowiadają fale akustyczno grawitacyjne wywoływane przez zmiany w jądrze Ziemi. Niezwykłe odgłosy były nawet brane za rzekomą ukrytą inwazję UFO, a dźwięki to odgłosy zamaskowanych statków kosmicznych. Szalonych teorii nie brakuje i wciąż powstają nowe.

 

Najnowsza z nich zakłada, że za odgłosy odpowiadają ... prądy oceaniczne i ruchy mas wody w oceanie. Męczące ludzi dźwięki niskiej częstotliwości, które wywołują u niektórych załamanie psychiczne, mają być tylko odgłosem rezonujących fal oceanicznych. Badacze stwierdzili, że Ziemia ulega drobnym wibracjom, gdy fale w swej ilości i masie, rozbijają się o powierzchnię. Ich rezultatem ma być ten rezonujący dźwięk.

 

Autorzy badania, Fabrice Ardhuin, Lucia Gualtieri i Eleonore Stutzmann, stwierdzili, że “dźwięki te są najmniej znaną częścią ziemskiej oscylacji”. Trójka francuskich uczonych opublikowała wyniki swoich badań na temat niezwykłego dźwięku w prestiżowym czasopiśmie Geophysical Research Letters.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika ArDoR

Jeśli ktoś opanował technikę

Jeśli ktoś opanował technikę "niewidzialności", nie stelth że nie widać na radarach ale taką faktyczną niewidzialność, i używa tego penetrując Ziemię, to dlaczego miałby nie robić tego bezgłośnie... skoro potrafią zniknąć optycznie, o ileż łatwiejsze jest wyciszenie napędu.
Nawet dzisiaj jest technika która polega na odwróceniu w fazie dźwięku i przez to zniesieniu tej fali dźwiękowej (wyciszeniu), takie zjawisko wykorzystuje się np. w telefonie, gdy włącza się głośnik i rozmawia nie przykładając telefonu do ucha. Żeby sygnał się nie zapętlił i nie było piszczenia, od sygnału z mikrofonu odejmuje się sygnał z głośnika.
Cała masa UFO jakie ludzie widzą, nie wydaje dźwięków, sam nawet widziałem taki gigantyczny pojazd UFO który przeleciał nad osiedlem i nic nie było słychać... Dlatego uważam że to mało prawdopodobne żeby tu chodziło dźwięki z napędu statków pozaziemskich.
Jedyne co może mieć sens, to wykorzystywanie fal mechanicznych o częstotliwości akustycznej, np do badania lub wpływania na ludzi lub otoczenie. Ewentualnie może chodzić o jakieś ziemskie badania lub nawet świadome uzywanie technologii HAARP, i za pomocą fal elektromagnetycznych wpływanie na jonosferę która drgając wytwarza fale mechaniczne które docierają do powierzchni ziemi... ale gdyby to tak działało, już dawno byśmy do tego doszli, eksperymentując z różnymi antenami skierowanymi w jonosferę.
Wszystko jest jednak jednakowo prawdopodobne, póki nie uzyskamy ostatecznej odpowiedzi... i jakichś dowodów w sprawie Wink

Głosuj za
76

Strony

Skomentuj