Dziewice Kumari z Nepalu - ostatnie żyjące na planecie bóstwa

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Kumari dewi - całe swoje dzieciństwo spędzają jako boginie w Nepalu. Są traktowane jak księżniczki, ale prędzej czy później ich piękne dworskie życie się kończy. Boginie dorastają i wtedy według tradycji tracą swoje boskie prawo. Są wtedy zmuszone do powrotu do normalnego życia, co bywa bolesne.

 

Kult Kumari dotyczy dziewczynek, które jeszcze nie weszły w okres dojrzewania. Samo słowo kumari w języku nepali oznacza po prostu "dziewica". Dziewczynki, które mają szanse stać się boginiami muszą jednak pochodzić z określonej kasty. Aktualna Kumari jest zawsze czczona niczym bogini. Dzieje się tak aż do czasu gdy dostaje pierwszą miesiączkę. Wtedy oznacza to, że boskość opuściła ciało dziewczynki.

 

Jakkolwiek ubóstwianie ludzi może się wydawać dziwne to u zarania dziejów ludzkości, przedstawiciele stowarzyszeń starożytnej Mezopotamii często czcili żywe wcielenia bogów. W Rzymie i Meksyku w okresie przedkolonialnym również były podobne tradycje, ale do dzisiaj te tradycje zostały zachowane tylko w Nepalu. Swoją drogą zaczęło się to tam stosunkowo niedawno, bo dopiero w XVII wieku.

[ibimage==24828==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wyborem następnej bogini zajmuje się specjalna komisja kapłanów, którzy dosłownie robią casting na kolejną Kumari. Byłby z tego niezły teleturniej w stylu japońskim, bo aby dziewczynka mogła zostać Kumari musi wygrać z dziewięcioma konkurentkami. Dzieci przechodzą serię prób w tym przejście przez pokój pełen rzeczy wywołujących grozę i ludzi boleśnie chłostających dziewczynki. Religia potrafi być niekiedy mocno pokręcona.

[ibimage==24833==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Czasami bywa też tak, że wybiera się Kumari na konkretne uroczystości religijne i wtedy pozostaje kolejna dziewica uosabiająca dziwaczne bóstwo. Takich Kumari może być nawet kilkanaście w jednym czasie ale oczywiście stosowna komisja mnichów buddyjskich i hinduistycznych kapłanów decyduje o tej jednej jedynej najbardziej boskiej Kumari Dewi z ich certyfikatem.

[ibimage==24829==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Gdy już wybiorą tę boginię staje się ona kimś w rodzaju naszego papieża. Podczas uroczystej ceremonialnych i imprez odbywających się poza pałacem, Kumari nie wolno dotykać nogami ziemi. Publicznie wszędzie Kumari pojawia się niesiona na ramionach, w lektyce ze złota, albo jest przenoszona w specjalnym koszu.

[ibimage==24832==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

To bardzo ważne, żeby Kumari nie stąpała po ziemi, bo jej nogi stają się dla nich święte. Po dotknięciu nogi Kumari ludzie wierzą, że otrzymali błogosławieństwo aktywowania trzeciego oka. Każda z Kumari ma również swoje "trzecie oko", które jest narysowane na czole dziewczyny jako symbol szczególnej duchowej mocy. Rodziny bogini jest odpowiedzialna za jej codzienny makijaż i pomaga jej wykonywać swoją rytualną rolę przez całe swoje dzieciństwo.

[ibimage==24830==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Posiadanie dziecka, który jest uważane za Kumari, uważa się za błogosławieństwo dla całej rodziny, ale prawdę mówiąc, to raczej nie przywilej, ale upierdliwy obowiązek. Wcześniej sądzono, że Kumari nie musi się uczyć , jak inne dzieci, ponieważ początkowo czczono ją jako wszechwiedzącą. Jednak w ostatnich latach, rząd Nepalu postanowił kształcić te boginie dziewczyny.

[ibimage==24831==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

W uznaniu dla utrzymania publicznego stanu tradycji religijnych rząd płaci Kumari i ich rodzinom niewielką pensję, z której większość przeznacza się na zapłatę dla jej nauczycieli i za dostępu do Internetu, dzięki któremu Kumari uczą się o świecie zewnętrznym poza Nepalem. To może im pomóc w aklimatyzacji w normalnym świecie co nieuchronnie nastąpi dla każdej z tych nowoczesnych bogiń.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika aron jasnowidz

pytanie podstawowe .dlaczego

pytanie podstawowe .dlaczego wybieramy ciało i miejsce aby odrodzić sie w materii ,po to aby potem cale zycie spedzic na podrozowaniu w astralu ? po co uciekac tam skad sie świadomie przyszło na ziemie .Chyba że pomaga sie wielu innym śwaidomościa lub tworzy się dla nich tzw przystanek aby mogly tutaj nabrać energii do dalszej drogi .I włąsnie widzicie taki przystanek dla śwaidomości obcych ,wiele z nich ucieka przed konsekwencjami swoich poczynań we wszechświecie i każda z nich potrzebuje energii do istnienia ,a czym jest religia ,wiara bezmyslna ? własnie enrgią która daje im mozliwosc istnienia i tu mamy przykład takiego podłączenia sie do czystej energi dzieci i duszy ,nie osłonionej prawdziwa wiarą w Żródło ,poprzez byty które odpoczywaja i karmia się tym co wyprawiaja ludzie .Potem gdy dusza staje sie bardziej swiadoma i potrafi z tym walczyc uwalnia sie lub prosi o uwolnienie istoty które to potrafia i maja taką mozliwosc .Te dzieci sa tylko ofiarami bezmyslnej religii i wiary ,absurdu jakie stworzyly sobie śwaidomości obce na ziemi .Niestety ci co je chronią i utrzymuja taki absurd nie pracują dla dobra ziemi ,bo czy dobra świadomośc musi się wcielać w ciało dziecka które nic nie robi? dobra swaidomość ,wybiera sobie ciało i podłacza sie w nie po to aby zmieniac wszystko i tworzyć dobro .Złe śwaidomośći lub te co musza odpracować to co nabroiły potrzebuja takich ciał i takich miejsc aby w nich przeczekac i odzyskac siły .Sa pozstawione  w spokoju i wręcz absurdalnie czczone co daje im sile i enenrgie na dalsza droge lub pracę .Dlatego upadnie każdy taki absurd ,każa religia i zostanie jedena wiara ,nie religia ,wiara we wszechbyt ,źródło ,Stwróce wszytkiego ,pewnie też zostanie nazwa Bóg bo to prosta i łatwa nazwa .Tak abysmy nie byli wykorzystywani przez rózne byty ale mieli ochrone zawsze i wszędzie i mozliwośc decydowania samego .Tak abysmy byli wreszcie wolni i mogli sami decydować o śmierci ,zmianie śwaidomości na inna ,o wyborze miejsca na ziemi ,bez żadnych podziałow na panstwa ,religie ,kraje ,jezyk itd .Niestety aby do tego doszło musi ten sysytem sie zresetowac ale to jak to sie stanie w duzej mierze zalezy od nas samych i od tego co siejemy ,jezeli jest nienawisc to bedzie wojna ,jezeli milosc to bedzie pokój ,kazdy z was zasila wojne lub pokój ,to co jest w waszych sercach będzie stanowić wasza przyszłość ,obyscie zrozumieli to wcześniej zanim przyjdzie enenrgia zwrotna dla was .

Portret użytkownika Łupaszko

W Kościele katolickim ,

W Kościele katolickim , świętość potwierdzana jest licznymi cudami dokonanymi przez Boga. Nie ma to nic wspólnego z ubóstwianiem ludzi. I co tu jest według ciebie dziwnego ?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika baca

te oczy są czarne z rozpaczy

te oczy są czarne z rozpaczy - przecież to skandal żeby aż do pierwszej miesiączki kobiety się nie mogły spełniać zawodowo... one powinny jak reszta równieśników od trzeciego roku życia zbierać ziarnko do ziarnka na ryżowisku...
i dopiero po pierwszej miesiączce boginie powinny opuścić pole ryżowe i szybkim truchtem udać się do fabryki a tam zacząć szyć ludziom porządne buty... pumy lub adidasy...

Strony

Skomentuj