Odnajdowane są kolejne lewitujące skały na Marsie

Kategorie: 

Źródło: NASA/Curiosity

Od czasu gdy na Ziemię docierają zdjęcia z Marsa wykonane przez łaziki, pojawia się coraz więcej ciekawych anomalii. Część z nich tłumaczona jest jak pareidolia, czyli doszukiwanie się znajomych kształtów w przypadkowych formacjach. Teraz jednak mamy do czynienia z czymś innym - z lewitującą skałą.

 

Na zdjęciu przesłanym przez łazik Curiosity wypatrzono coś zdecydowanie dziwnego. Jest to jakby skała, która unosi się nad powierzchnią Marsa. Co więcej widać nawet cień, który odpowiada rozmiarom tej skały. Oczywiście najprostsze wyjaśnienie zakłada uznanie, że mamy do czynienia ze złudzeniem optycznym, ale czy aby na pewno?

Zresztą to nie pierwszy przypadek gdy wypatrzono coś co wygląda jak kamień lecący nad powierzchnią tej planety. Być może to kolejna dziwaczna pareidolia, ale nie można też wykluczyć, że są to jakieś rodzaje sond kosmicznych, które badają postępy ludzkości w eksploracji kosmosu.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Może pomogła mu ta bluza

Może pomogła mu ta bluza niebieska i ciuchy czy  co to tam jest ,powietrza dostały  do tego rozłożył ręce jak batman i wylądował,kierowca karetki widać był zdziwiony dawał małe szanse na przeżycie,a on sobie śmiga prawie tak jakby nic się nie stało,oby mu się ta próba nigdy nie powtórzyła,mówisz tak  zibulku jak jesteś zdenerwowany ?                                                                   http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1aaebb541bd371fc.html                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Portret użytkownika pasjonat

Przecież to dwie skały w

Przecież to dwie skały w zupełnie innej perspektywie !!!!
 

 
Admin zajmij sie czyms pozytecznym !!!
 
Np projektem ITER - pozyskanie z powierzchni księzyca HEL3 z ktorego mozna zrobic paliwo 4 generacji
Roczne zapotrzebowanie energii USA pokryje 40 ton helu3, Chin 50 ton. 250 ton pokryje swiatowe zapotrzebowanie na energie jest to paliwo ktore mimo radioaktywnosci nie zostawia odpadow. Wzmozone koreansko-chinskie starania o ekploracje ksiezyca maja na celu odzyskiwanie helu3 z powierzchni ksiezyca - obecnie szacuje sie ze poklady tego pierwiastka wynosza ok 100 tys ton. Hel 3 pochodzi z emisji slonecznej.
Planowana jest kolejna misja pojazdu "jutu" do pibierania probek z regolitu - naszpikowanego izotopami helu3
Obecnie hel3 uzyskiwany jest w malych ilosciach poprzez procesy termojadrowe co kosztuje miliardy dolarow i powoduje powstawanie olbrzymich ilosci odpadow.
 
Lewitujacy kamien...nosz kurr.... news epoki :/
 
jesli cien kamienia pada na lewo to cien kamienia lewitujacego powinien padac jeszcze bardziej na lewo a nie byc pod nim !!!!
 
za 3..2..1... Homosapiens i jego nazwiazanie do tego kamienia o hybrydach i ufosonach powodujacych demoniczna lewitacje...

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj