Tajemniczy kamień z symbolami odnaleziony w New England

Kategorie: 

Źródlo: Internet

W Stanach Zjednoczonych ponad sto lat temu odnaleziono niezwykły artefakt. Jest to kamień w doskonałym kształcie dużego jaja. Ktoś wyrył w tym kamieniu ludzką twarz i jakieś znaki. Nikt nie wie co to reprezentuje, ani jaka kultura to wytworzyła.

 

Znalezisko zlokalizowano w 1872 roku w New Hampshire (New England). Niedaleko jeziora Winnipesaukee, podczas kopania studni robotnicy znaleźli kawałek gliny, z której wystawało coś ciemnego. Wewnątrz tej glinianej otuliny odnaleziono jajowaty kamień z bardzo dziwnymi ornamentami.

 

Na jednej stronie tego osobliwego kamiennego jaja wycięto twarz jakiejś istoty. Można również znaleźć kukurydzę, koła, spirale oraz półksiężyc. Wcześniej nikt w historii nie znalazł czegoś podobnego. Do dzisiaj nie sposób odpowiedzieć na pytanie kto stworzył kamień? Czym on jest? Ile ma lat? Jak wykonano jego obróbkę? Ladd zakładał, że ​​kamień może być symbolem porozumienia między plemionami. Inni sugerowali, że to kamień celtycki lub eskimoski. Odkrycie prawdziwego przeznaczenia tego artefaktu będzie jednak bardzo trudne, a kto wie czy nie niemożliwe.

[ibimage==25191==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

To taki rodzaj artefaktu, ze względu na ilość niewiadomych jest zmorą historyków, więc został nazwany po prostu "tajemniczym kamieniem". Za odkrywcę tego kamienia uważany jest Seneka Ladd, miejscowy biznesmen, który zatrudnił pracowników, którzy go wykopali. Potem tajemniczy kamień pozostawał w jego posiadaniu aż do śmierci w 1892 roku. W roku 1927 jedna z jego córek przekazała kamień lokalnemu społeczeństwu i od tego czasu znajduje się on w Muzeum Historii New Hampshire. Ostatnio był eksponowany w 1996 roku.

 

Ciekawostką było to, że na obu końcach kamienia były luki w różnych rozmiarach. Według analizy przeprowadzonej przez urzędników państwowych w 1994 roku, na obu krańcach kamiennego jaja znajdują się wyżłobienia, a pęknięcie w okolicy dolnego otworu sugerują, że kamień był kilkukrotnie montowany na czymś w rodzaju metalowego wału.

[ibimage==25192==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Archeolog Richard Boisvert stwierdził, że otwory są na tyle idealnie wywiercone, że trudno mu uwierzyć, żeby było to możliwe z zastosowaniem narzędzi z epoki kamiennej. Zasugerował, że otwory musiały być wywiercone za pomocą elektronarzędzi : na przełomie XIX i XX wieku. Z analizy przeprowadzonej przez geologa Eugene Boudette wynika, że ​​kamień składa się głównie z kwarcytu. Taki materiał jest utworzony w wyniku przemieszczania warstw skalnych wzdłuż uskoku. Takiego rodzaju skały nie występują w New Hampshire, zatem źródło pochodzenia kamienia również pozostaje nieznane.

 

Nic nie wskazuje na to, abyśmy mogli się dowiedzieć w najbliższym czasie czym jest ten tajemniczy kamienny artefakt. Wszystkie opcje pozostają możliwe i równie prawdopodobne jest to, że to pozostałość po jakiejś dawnej cywilizacji, jak to, że to zgrabna fałszywka z XIX wieku.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika werty

Wiem że to głupie

Wiem że to głupie wytłumaczenie, ale mi to wygląda na dzieło jakiejś istoty przybyłej na ziemię, która wyryła to co zaobserwowała. Czyli nieudolnie wyrysowana twarz człowieka, Półksiężyc, namiot oraz kukurydza. Człowiekowi mogłoby nie przyjść do głowy by rysować coś co je bardzo często. Przybysz natomiast mógł się zachwycić kształtem kukurydzy. Znajdują się tam też symbole znane tylko przybyszowi. 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika sceptyyk

Patrząc na foty tego kamienia

Patrząc na foty tego kamienia w arcie, wydawalo mi się że z tyłu kaminia wygrawerowana jest gwiazda davida. Przeszukalem neta i po znalezieniu tej foty odetchnąłem z ulgą  Smile                                                                                                                                                            

Strony

Skomentuj