Ogromne kamienne kręgi odnaleziono nieopodal Stonehenge

Kategorie: 

Internet

Każdy z nas słyszał o istnieniu ogromnych konstrukcji megalitycznych, które przy poziomie rozwoju cywilizacji neolitu, zwyczajnie nie miały prawa powstać. Zapewne większość osób zaznajomiona jest głównie z brytyjskim Stonehenge. Okazuje się, że niecałe 3 kilometry od niego odnaleziono nową konstrukcję, tym razem jednak skalą przewyższa ona wszystko co do tej pory  odkryto.

 

Blisko setka ogromnych głazów, została odkryta za pomocą georadaru . Konstrukcja jest zakopana dość płytko, dzięki czemu naukowcy byli w stanie już teraz przeprowadzić wstępne testy. Na ten moment uważają oni, że nowo odkryty krąg musi mieć przynajmniej 4,500 lat co czyni go przynajmniej tak starym jak samo Stonehenge (jeśli nie bardziej).

 

[ibimage==25249==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

Nowe znalezisko leży pod konstrukcją megalityczną Durrington Walls uważaną już od dawna za jedną z największych osad neolitycznej Europy. Niektóre z kamieni zostały usunięte już tysiące lat temu, w czasie gdy inne leżą nadal pogrzebane w ziemi. Naukowcy wierzą, że zakopanie tej konstrukcji, było celowe i miało dać podstawy do zbudowania Durrington Walls. Trzeba przyznać, że jest to dość osobliwe rozwiązanie szczególnie, że niektóre bloki skalne mierzyły nawet do 5 metrów wysokości, nie wspominając już o ich wadze. Takie rozwiązanie przyjmują jednak do wiadomości naukowcy.

 

[ibimage==25250==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

W oparciu o wstępne szacunki badacze skonstruowali również animację, która przedstawia dokładnie jak mogła wyglądać ta konstrukcja w pełnej krasie. Na ten moment naukowcy nie wiedzą jednak jaką mogła pełnić funkcję. Zgodnie z tym co powiedział jeden z archeologów odpowiedzialnych za to odkrycie:

"Wszystko co zostało kiedykolwiek napisane o Stonehenge czy to jego otoczeniu czy pobliskich starożytnych monumentach będzie musiało zostać napisane na nowo" - powiedział Paul Garwood w wywiadzie dla CNN

Zdaje się, że nowe odkrycie naukowców z Uniwersytetu w Birmingham jeszcze bardziej skomplikowało badania nad i tak już zagadkowym Stonehenge. Pozostaje liczyć, że jeśli kiedykolwiek dojdą oni do prawdy, to jaka by ona nie była, usłyszymy o niej również i my.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika laszek

cudze chwalicie.... Piramidy

cudze chwalicie....
Piramidy na Kujawach w Izbicy Kujawskiej, budowano około 5,5 tysiąca lat temu. Przetrwały w lasach, usypane z ziemi i obłożone wielkimi głazami, długie na sto metrów i wysokie na dwa-trzy metry. Przy ich budowie pracowały setki robotników
Grobowce zaczęto wznosić około 3800 lat p.n.e. – prawie tysiąc lat wcześniej niż krąg kamienny w Stonehenge w południowej Anglii (2950 p.n.e.).
jakby ktoś chciał przeczytać w całości: https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/

Portret użytkownika sio

To były miejsca, w których

To były miejsca, w których próbwano kontaktować się z wyższymi siłami. Każdy kamień dokładnie i dokładnej wielkości położony jest na leylines czyli liniach o wyyższym potencjale.
Kapłan wchodził w trans i przynosił ważne informacje, leczył ewentualnie pomagał umrzeć.
Miejsce ma potężną energię i uduchowiony umysł może tam się lepiej połączyć z czym chce.
Podobnie działały piramidy oraz świątynie no, ale katole popostawiały tam te swoje budowle i tyle.
Tak czy owak zostały zamknięte te miejsca ponieważ łączono się ze złymi mocami również.
A jak raz przyjdzie to kapota. To tak jakby na to forum zawitał aron albo feniks albo sceptyk powiedział jakiś żart albo baca wypowiedział się jako naukowiec.  Nie ma już nadzieji.
 

Portret użytkownika Homo sapiens

Zgadzam się z bacą że

Zgadzam się z bacą że angielscy masoni coś tam namieszali z tym ich "stonehenge", zresztą w innych miejscach na świecie też zacierają ślady dobudowując swoje budowle do już istniejących starożytnych ! Kiedyś trzeba by napisać artykuł jak niszczą i jak oszukują historię ! Zresztą wszystko oszukują co się da ! Wciskają ludziom fałszywą teorię ewolucji jako prawdę !
(...)W południowo-zachodniej Afiyce znaleziono niezwykle wielkie pięściaki i skrobacze, których używać musieli ludzie olbrzymy. Pojedyncze pięściaki miały 32 cen­tymetry długości, 22 centymetry szerokości i ważyły 4,2 kilograma. W Syrii znale­ziono podobne egzemplarze o wadze 3,8 kilograma. Można z tego wnioskować, że istota, która ich używała, miała 4 metry wzrostu. Czyżby w mitach o tytanach nie było przesady?

(...)Nie tylko między małpami a ludźmi brak ogniwa pośredniego. Dinozaury mają być praprzodkami ptaków, ale gdzie jest łączące je ogniwo? Nie ma etapów po­średnich ani „na wpół gotowych" zwierząt, nawet jeżeli znaleziono latające jasz­czurki z piórami. Wszystkie istoty zdają się być idealnie rozwinięte. Nie znajduje­my żadnych prototypów; czyżby ewolucja się zakończyła? Odpowiedź musi jednoznacznie brzmieć „nie", bo ewolucji nie da się zakończyć. Na przykład mał­pa, przodek człowieka, nie mogła osiągnąć jeszcze swojej najwyższej fazy rozwo­jowej, bo gdyby tak było, to nie rozwinąłby się z niej kiedyś Homo sapiens. Zastanawiające, że chociaż człowiek rozwinął się jakoby z małpopodobnej istoty, jako jedyna istota żyjąca nie ma żadnego naturalnego wroga. Nienaturalne jest też, że ludzie tępią własny gatunek, bo takie zjawisko u zwierząt nie występuje.

Dlaczego w ogóle istnieją dziś jeszcze małpy?(...)Profesor Weidenreich wykładał na uniwersyte­cie w Chicago, a potem z ramienia Instytutu Pekińskiego doglądał wykopalisk, pro­wadzonych w miejscu odkrycia tzw. „człowieka pekińskiego". Jest on święcie prze­konany, że ta żuchwa i zęby należały nie do wielkiej małpy człekokształtnej, lecz do olbrzymiego człowieka. Tacy „przerośnięci" ludzie, jak również małpy człekokształt­ne, nie pasują jednak do darwinowskiej doktryny pochodzenia gatunków, ponieważ rzekomo mogła zachodzić tylko ewolucja od egzemplarzy mniejszych i prymitywniejszych do większych, wyżej rozwiniętych.(...)
 
więcej tutaj:
http://popotopie.blogspot.com/2013/10/ewolucja-czy-stworzenie.html
 
o dziwnych kombinacjach z tzw. "stonehenge" tutaj
http://www.svarogday.com/stounxendzh-kak-sozdayutsya-istoricheskie-poddelki/
zamiast pozostawić ślady zniszczeń potopu stwierdzili że muszą "odbudować i nabetonować" tak jak im się wydawało...
[ibimage==25252==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Los dał ludziom odwagę znoszenia cierpień.-Rzeczą człowieka jest walczyć, a rzeczą nieba – dać zwycięstwo.

Portret użytkownika kniaź

Anglosaskie hujstoryjki o

Anglosaskie hujstoryjki o jakimś stołnhendż, królu Arturze i rycerzach okrągłego stolca icałej reszcie łajna niewartego splunięcia. Słowiańska historia jest dużo starsza niż te plemienne, anglosaskie bajdurzenia.

Portret użytkownika eat

Naprawdę? O ile i na jakiej

Naprawdę? O ile i na jakiej podstawie? Badań archeologicznych? Jakich? 
Bo coś czuje że masz zapedy radzieckie, tak człowiek rozumny ( oczywiscie komunista ) żył , budował, już 10000 lat p.n.e

Portret użytkownika baca

a na podstawie miasta Krakowa

a na podstawie miasta Krakowa gdzie jest kopiec króla Kraka i jego córki królowej Wandy na przykład... kopce te stoją od czasów prehistorycznych...
tylko te ostrożne szacunki datują jego powstanie na około 500 lat przed tym niż jezus został niepokalanym plemnikiem...

εν αρχη ην ο λογος και ο λογος ην προς τον θεον και θεος ην ο λογος ουτος ην εν αρχη προς τον θεον

Portret użytkownika mariuszek

Potop zalewa szare komórki

Potop zalewa szare komórki takim jak ty, wierzącym w yt, fakt czy też innemedium. Poczytaj co się stało zaledwie przez 500-700 czy 1000lat w Ameryce z piramidami, ot choćby ostatnio odkryte w Tulum lub największa ponad 80 metrowa w Ekwadorze albo Meksykańska ponad 65 metrowa w Toninie.
Zachwycacie się cudzymi a nie macie pojęcia co odkopujemy w naszej pięknej Polsce, megality ziemi Łobeskiej pokazują jak zaawansowani byli nasi przodkowie, z kim mieli kontakty w Europie, jak roprawiali się z wrogami czy też w co wierzyli. 

Strony

Skomentuj