Nikola Tesla przewidział pojawienie się smartfonów i wielu innych nowoczesnych wynalazków

Kategorie: 

dreamstime

Niektóre z przewidywań Nikoli Tesli co do kierunku rozwoju technologii wydają się dzisiaj śmieszne, inne jak to z roku 1984 Orwella, do dzisiaj przerażają uniwersalnością. Gdy przeanalizuje się przewidywania względem przyszłości, jakie już na początku XX wieku wygłaszał ten słynny fizyk trzeba mu przyznać, że w większości były one bardzo trafne.

 

Tym ciekawiej brzmi jego wypowiedź z 1926 roku, kiedy to pytany o jego wizję świata przyszłości Tesla odpowiedział w następujący sposób:

 

[ibimage==25339==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

Zapewne wielu ludziom trudno w to dzisiaj uwierzyć, ale ten serbski fizyk już 90 lat temu spodziewał się powstania nie tylko telefonów komórkowych, ale i smartfonów umożliwiających połączenie z internetem bądź nawet przeprowadzanie wideo rozmów.

 

Niewiele osób wie, że to właśnie Tesla jest prawdziwym wynalazcą radia a Marconi po prostu szybciej opatentował urządzenie bazujące na jego rozwiązaniach. To Tesla wynalazł rotacyjny silnik na prąd przemienny, dynamo rowerowe, cewkę, świetlówkę, baterię słoneczną i wiele innych.Ale to nie wszystko, Tesla snuł opowieści o Internecie i miał skuteczne próby sterowania radiowego, to Tesla opatentował pierwszy pilot radiowy a turbina wodna przeniosła produkcję energii elektrycznej na nowy poziom. Stworzył całą grupę urządzeń, maszynę kroczącą, maszynę latającą i maszynę pływającą, którymi mógł sterować zdalnie za pomocą swojego pilota.

[ibimage==25342==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

W innym wywiadzie udzielonym w 1935 roku miesięcznikowi Liberty, Nikola Tesla zaczynał od utyskiwań na to jak długo musiał czekać na przyjęcie do wiadomości przewagi prądu zmiennego nad prądem stałym. W końcu Edison musiał się przekonać, że się mylił stawiając na prąd stały. Pewność, z jaką Tesla dowodził swoich racji jest uderzająca. I w większości przypadków jego rady czy przewidywania sprawdziły się. To Tesla odkrył istnienie promieniowania kosmicznego i opracował teorię radia. On pierwszy zrozumiał istotę działania wszechświata. To Tesla odkrył ziemski rezonans zwany teraz rezonansem Schumanna. Twierdził tez, że na jego podstawie działał jego bezprzewodowy system przesyłania elektryczności. Tesla twierdził, że system powstał w 1899 roku a nie jest zrozumiany do 1935 roku. Można powiedzieć więcej. Bezprzewodowy system Tesli nie jest zrozumiały do 2015 roku.

[ibimage==25343==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Wypowiedział sie on również na temat jego wizji świata w XXI wieku. Nicola Tesla przewidywał, że ludzkość pójdzie w kierunku poprawy warunków życia, zdrowia i eugeniki. Oznacza to, że Tesla już w 1935 roku przewidywał, że wkrótce chore dzieci będą usuwane z łona matki tak jak dzieje się w przypadku tysięcy płodów z zespołem Downa. Ten człowiek przewidział, że w XXI wieku w taki czy inny sposób będziemy kontrolowali ilość urodzin.

 

Nicola Tesla wypowiedział się potem na temat religii, jako takiej i przyznał, że sam nie jest zbytnio "ortodoksyjny”, ale szanuje religie, jako zbiór pewnych uproszczeń potrzebnych dla wytłumaczenia prawideł wszechświata nawet niewykształconym ludziom. Szczególnie polecał on Buddyzm i Chrześcijaństwo. Według genialnego Serba nie ma żadnego konfliktu między nauką a religią. Nauka jest według niego tylko pozornie na przeciw religii. Są to przeważnie różnice dogmatyczne. Tesla twierdzi, że wszechświat jest wielka maszyną, która nigdy nie powstała i nigdy się nie skończy. Według niego człowiek jest taka samą maszyną. Nic nie dzieje się bez naszej interakcji z otoczeniem i nasza obecność stymuluje wszechświat do istnienia w takiej akurat formie, jaka jest oczekiwana.Nie sposób nie zauważyć tu nawiązania do słynnego eksperymentu myślowego z kotem Schrödingera.

 

[ibimage==25341==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

 

 

Nicola Tesla wyprzedzał swoimi pracami całą epokę. Niektóre z jego osiągnięć po dziś dzień wzbudzaj skrajne emocje. On sam przyznał się do tego, że kiedyś przesłał prąd elektryczny dookoła globu. Kto wie czy to zdarzenie nie było jakoś związane ze zjawiskiem znanym dzisiaj, jako upadek meteorytu tunguskiego. Tesla to da Vinci naszych czasów i geniusz tak wielki, że podejrzewanie go widzenie przyszłości lub wręcz z niej pochodzenie nie jest aż tak wielką przesadą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika nowoczesny

jak zostanę posłem za kilka

jak zostanę posłem za kilka lat to zamierzam wprowadizć włączniki bluetooth do sygnalizacji swielnych zamaist zwykłych włączników przy sygnalizacjach swietlnych na przejsciach dla pieszych aby piesi włączali zielone światło za pomocą telefonu, zamierzam wprowadzić spowiedź przez telefon, zamierzam wprowadzić wszsytko sterowane telefonem. Jak zostanę Posłem zamierzam zrobić prawdziwą rewolucję i zamierzam unowocześnić Polskę do takeigo stopnia ze zamierzam zlikwidować w Polsce wszystkie muzea, zabytki, i skanseny. Trzeba inwestować w nowoczesność, bo kazda nowinka i trzeba żyć nowoczesnoscią. Jak zostanę Posłem zameirzam przenieść wszystkich sw z dnia 1 listopada na 29 lutego szkoda ze tego nei przewidział.
moje przepwoeidnie przyszłości:
- ogniska i beisiada na cmentarzach będą sie odbywać ludzie będą śpiewać piosenki biesiadne na cmentarzach i będą jeść pieczone ziemniaki z dodatkiem masłą a nawet będą pieć frytki przy ognisku
- nowe pokolenie (dzieci) będą chciały całkowitej likwidacji kultury a później jak dorosna to zlikwidują słowa tj: dzień dobry dowidzenia itp.
- Dysjkoteki przestaną istnieć ponieważ zastąpi je muzyka z bezprzewodowych słuchawek które bedą mieć muzykę z telefonu
- kina i teatry przestaną istnieć ponieważ ludzie nie będą nimi zainteresowani i będą woleli tewlefony tablety komputery i telewizję ktora bedzie rzadko oglądana przez ludzi.
- w ciągu 5 lat jasełka przestanoł istneić,
- będą wprowadzone chipy RFID które przyniosą same korzysci dla ludzi i dizeki nim ludziom będzie żyło sie lepiej, ludzie skorzystają na tym że będą chipowani, to da im szczęście na ziemi.
- ludzie przestaną palić znicze i wszyscy bedą korzystać z wirtualnych zniczy.

Portret użytkownika replikant3d

Swiatem rządzi pieniądz.

Swiatem rządzi pieniądz. Dlatego Tesla został usunięty. Był zagrożeniem dla miedzynarodowych korporacji i tajnych stowarzyszeń. To dlatego prawie całkowicie został wymazany z kart historii. Niewielu wie że Masoni i 
iluminaci próbowali namówić go by im sprzedał prawa patentowe do swoich wynalazków. Tą propozycje złożył mu
Edison który był masonem. Odmówił. Rezultat znamy..
Podobnie jest do dzisiaj. 

Portret użytkownika pasjonat

oczywiscie tak powstal lewy

oczywiscie tak powstal lewy twix i prawy twix...
 
Tesla nie chcial sie ozenic z corka swojego sponsora wiec ten ucial mu kaske na badania, kilku rozgrabilo jego majatek naukowy...ot cala prawda

Myślę, więc jestem...

Strony

Skomentuj