Badania naukowe sugerują, że świadomość może istnieć po śmierci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy udowodnili w końcu to o czym od tysięcy lat mówią ziemskie religie czy pisma duchowe - po śmierci istnieje inna forma życia. W największym w historii badaniu medycznym przeprowadzonym na ludziach doświadczających śmierci klinicznej lub doświadczeń poza ciałem, naukowcy potwierdzali, że świadomość istnieje poza ciałem, nawet jeśli już ono nie funkcjonuje.

 

Specjaliści z University of Southampton poświęcili w sumie cztery lata na skrupulatne zbadanie ponad 2000 ludzi, którzy mieli w przeszłości kłopoty z powodu zatrzymania akcji serca. Próba badawcza została wytypowana w 15 szpitalach w Wielkiej Brytanii, USA i w Austrii. Okazało się, że prawie 40 procent ocalałych po czymś takim, była w stanie określić odczuwanie swego rodzaju "świadomości" również w czasie, gdy były one formalnie w stanie śmierci klinicznej, czyli zanim ich serca wznowiły pracę. Jeden człowiek pamiętał nawet do końca jak zostawił swoje ciało i obserwował jego reanimację jakby w trzeciej osobie.

 

Wspomniany pacjent, 57-letniego pracownik socjalny z Southampton, był formalnie "martwy" przez około trzy minuty. Gdy jego akcja serca powróciła stwierdził, że wszystko pamięta i opisał w szczegółach działania personelu medycznego. Jego przypadek szczególnie zainteresował ekspertów, ponieważ według oficjalnej doktryny medycznej, mózg nie może funkcjonować, gdy serce przestaje bić. Jednak w tym przypadku, okazuje się, że mózg kontynuuje pracę przez przynajmniej trzy minuty w okresie, w którym serce już przestało bić, chociaż mózg zwykle przestaje przyjmować bodźce po 20-30 sekundach od zatrzymana akcji serca.

[ibimage==25426==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Spośród 2060 pacjentów z niewydolnością serca, których przebadano aż 330 osób doświadczyły śmierci klinicznej, z czego 39 procent przyznało, że odczuwało pewnego rodzaju świadomość podczas gdy byli reanimowani. Mimo, że wiele z nich nie mogło sobie przypomnieć szczegółów tego doświadczenia, niektórzy potrafili coś na ten temat powiedzieć. Jeden na pięciu twierdził, że czul wtedy niezwykły spokój, a prawie jedna trzecia wskazała, że odczuwali to tak jakby ​​czas zmienił swój bieg. Jedni twierdzili, że spowolnił, a inni wręcz przeciwnie, że przyspieszył. Niektórzy pamiętali słynne już jasne światło w tunelu, lub złoty błysk przypominający blask słoneczny. Inni mówili o uczuciu strachu lub tonięcia, lub odczucia, że są wyciągania przez jakąś siłę na bardzo głęboką wodę. W sumie aż 13 procent z badanych twierdziła, że czuli się wolni od przywiązania do ciała.

 

Eksperci zwracają uwagę, że wiele innych osób może mieć niezwykłe doświadczenia, kiedy są blisko śmierci, ale leki lub środki uspokajające stosowane podczas intensywnej terapii, może blokować ich zapamiętanie. Szacunki pokazują, że setki tysięcy ludzi na świecie miały doświadczenia na granicy życia i śmierci, ale dowody naukowe opisujące te przypadki są w najlepszym przeważnie uważane za szarlatanerię. Wiele osób sugeruje, że to co widzą ci ludzie to po prostu halucynacje wywołane niedotlenieniem mózgu, które wydają się nie odpowiadać rzeczywistym doświadczeniom.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika lipka

Wciąż ktoś wprowadza fałsz w

Wciąż ktoś wprowadza fałsz w proste rozumowanie bo jak można mówić, że nasze fizyczne ciała to tylko opakowanie dla duszy? Ludzie, to żywe ciało stwarza duszę, ducha który powstaje w chwili gdy ciało fizyczne zaczyna swe życie i staje się pełnym żywym układem. Tak jak dusza nie może istnieć bez żyjącego ciała tak ciało jest martwe gdy nie ma w nim ducha. Po co komlikujecie tak oczywiste sprawy. Dogmat religijny wprowadził termin "dusza nieśmiertelna" tylko pytanie w jakim celu, by samo życie miało sens? Życie to misja, to życie dla przyszłych pokoleń, to budowanie cywilizacji i budowanie nowych światów. Nikt nie rodzi się panem i sługą, ta hierarchia została wprowadzona przez ludzi dla podkreślenia wartości swego potomstwa ale nawet wśród królów rodzą się głupcy. Dusza bez ciała i po jego śmierci jest tylko ładunkiem energii, który zasila wewnętrzne struktury wszechświata ale nie ma ani pamięci ani uczuć ani czegokolwiek. Nikt nie rodzi się drugi raz choć jest to możliwe dla wysoko zaawansowanych cywilizacji, kopiowana jest każda komórka a stworzona dusza dostosowuje się do teraźniejszości. Bogowie znający życie od pojedynczej komórki do wielkich układów galaktycznych prowadzą nas drogą swego rozwoju bo jesteśmy ich 'dziećmi' i niepowodzenie nie wchodzi w rachubę.

Portret użytkownika Rodak

A  czy  ty  wiesz  co to jest

A  czy  ty  wiesz  co to jest  schozofrenia  -  to  jest  podwójne  postrzeganie  rzeczywistości i  to  tylko  tzw. psychiatrzy  uznali, że  to jest  choroba, gdy  jest  to  stan normalny u niektórych  ludzu, a  psychiatrzy  są  chorzy.

Portret użytkownika ...

Tak,tak schizofrenię można

Tak,tak schizofrenię można przypiąć każdemu kto "widzi" więcej -> np. przekazy podprogowe w reklamach itp.nie da się zmanipulować medialną papką.Rozdwojenie jaźni np. osobie wrtażliwej,empatycznej,która potrafi identyfikować się ze stanem emocjonalnym drugiego człeka.Patrzeć z punktu widzenia drugiej osoby.
Znam kogoś kogo zamęczyli takimi diagnozami i faktycznie zachorował na deprechę.

Portret użytkownika Alena

" edi " Dla Cywilizacji

" edi " Dla Cywilizacji wysokorozwinętych / być może milion lat do przodu/ to jest codzienność a dla ciebie,to  tylko shizofrenia. Ich możliwości są tak ogromne , że można ich w stosunku do naszej prymitywnej / pod pewnymi względami/Cywilizacji , nazwać rzeczywiście Bogami  Smile  Tak naprawdę , każdy z nas jest JEDNYM BOGIEM  /aktualnie w formie człowieka/  ,który ma fizyczne doświadczenie. "Największe Odkrycie Wszechczasów" You Tube

Portret użytkownika Alena

Mówią to pośrednio Ci ,

Mówią to pośrednio Ci , którzy już wiedzą , że atom jest  fundamentalnie pusty , czyli w 99.99999999999999.............../czyli ponad 66   9-tek po przecinku /. Mówią to Ci , którzy już rozumieją , że w takim razie , śmierć jest wielka iluzją - choziaż  kilka naszych zmysłów ,  mówi nam co innego . Mówia to Ci , którzy już znaja i rozumieja  fizykę kwantową / "KWANTOWA APOKALIPSA"  /you tube/ .W tym filmie  wypowiadaja się ludzie nauki a jeżeli ci to nie odpowiada , to sam spróbuj to  podważyć , bąź też  potwierdzić. Materia jako taka nie istnieje i jest czymś wyjątkowym a wręcz egzotycznym w kosmosie. MATERIA ISTNIEJE TYLKO WTEDY KIEDY ŚWIADOMY OBSERWATOR DAJE JEJ SWOJA UWAGĘ /doświadczenie z podwójną szczeliną /

Portret użytkownika Alena

To powiedz nam , jak to żywe

To powiedz nam , jak to żywe ciało,  powstało sobie z nieżywych pierwiastków ? Aby cokolwiek zaistniało najpierw musiałbyć  zamysł aby to powstało , musiałabyć świadomość .Radzę postudiować fizykę kwantową a wszystko stanie się proste. Ktoś/Coś stworzyło przecież przestrzeń i umieściło w niej fale  i te fale stale sobie drgają /Teoria Falowa Fizyka kwantowa/  Jak to się dzieje / wg ciebie/ w takim razie , że te fale tak sobie stale drgają ? Kiedyś niektórzy  naukowcy twierdzili też , że powstał wielki wybuch , tylko Kto/Co dmuchało , żeby coś wybuchło ? Posłuchaj wypowiedzi fizyka Nassima Harameina /yt/Zacznij chociażby od wykładu "Przekroczyć horyzont Zdarzeń " a potem powolutku następne wypowiedzi .

Portret użytkownika lipka

Fizyka kwantowa to jak

Fizyka kwantowa to jak oglądanie jednej cegły w wielkim murze, jak oglądanie jednej komórki krwi pod mikroskopem; czy widząc jedną cegłę wiesz jak wielki jest mur, który tworzy całą strukturę? Czy jedna komórka krwi  powie ci do kogo należy cały organizm? Bo może on należeć do człowieka albo do królika lub myszki, jak to zgadniesz z samego oglądania jednej kropli, żeby coś poznać trzeba obejrzeć całość. Nikt nie zna ludzkiego organizmu w całości a już niektórzy wiedzą, że coś da się wyjąć ze środka i to coś żyje w nieskończoność. Tak, serce można utrzymać przy życiu przez jakiś czas poza organizmem, podobnie inne narządy ale to nie znaczy, że jeśli wszystko przestanie żyć to mimo tego to coś czyli dusza - żyje, owszem żyje przez bardzo krótki czas tak jak inne narządy ale bez żywego ciała dusza będzie tak samo martwa jak serce wyjęte z klatki piersiowej.
Ludzie nie chcą uwierzyć w to, że życie tu i teraz jest najważniejsze. Myślenie, że po śmierci będzie wspaniale jest wiarą w bajki dorosłych ludzi. Równie dobrze można wierzyć w te 100 dziewic w niebie po śmierci muzułmanina bo dlaczego nie.

Strony

Skomentuj