Badania naukowe sugerują, że świadomość może istnieć po śmierci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy udowodnili w końcu to o czym od tysięcy lat mówią ziemskie religie czy pisma duchowe - po śmierci istnieje inna forma życia. W największym w historii badaniu medycznym przeprowadzonym na ludziach doświadczających śmierci klinicznej lub doświadczeń poza ciałem, naukowcy potwierdzali, że świadomość istnieje poza ciałem, nawet jeśli już ono nie funkcjonuje.

 

Specjaliści z University of Southampton poświęcili w sumie cztery lata na skrupulatne zbadanie ponad 2000 ludzi, którzy mieli w przeszłości kłopoty z powodu zatrzymania akcji serca. Próba badawcza została wytypowana w 15 szpitalach w Wielkiej Brytanii, USA i w Austrii. Okazało się, że prawie 40 procent ocalałych po czymś takim, była w stanie określić odczuwanie swego rodzaju "świadomości" również w czasie, gdy były one formalnie w stanie śmierci klinicznej, czyli zanim ich serca wznowiły pracę. Jeden człowiek pamiętał nawet do końca jak zostawił swoje ciało i obserwował jego reanimację jakby w trzeciej osobie.

 

Wspomniany pacjent, 57-letniego pracownik socjalny z Southampton, był formalnie "martwy" przez około trzy minuty. Gdy jego akcja serca powróciła stwierdził, że wszystko pamięta i opisał w szczegółach działania personelu medycznego. Jego przypadek szczególnie zainteresował ekspertów, ponieważ według oficjalnej doktryny medycznej, mózg nie może funkcjonować, gdy serce przestaje bić. Jednak w tym przypadku, okazuje się, że mózg kontynuuje pracę przez przynajmniej trzy minuty w okresie, w którym serce już przestało bić, chociaż mózg zwykle przestaje przyjmować bodźce po 20-30 sekundach od zatrzymana akcji serca.

[ibimage==25426==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Spośród 2060 pacjentów z niewydolnością serca, których przebadano aż 330 osób doświadczyły śmierci klinicznej, z czego 39 procent przyznało, że odczuwało pewnego rodzaju świadomość podczas gdy byli reanimowani. Mimo, że wiele z nich nie mogło sobie przypomnieć szczegółów tego doświadczenia, niektórzy potrafili coś na ten temat powiedzieć. Jeden na pięciu twierdził, że czul wtedy niezwykły spokój, a prawie jedna trzecia wskazała, że odczuwali to tak jakby ​​czas zmienił swój bieg. Jedni twierdzili, że spowolnił, a inni wręcz przeciwnie, że przyspieszył. Niektórzy pamiętali słynne już jasne światło w tunelu, lub złoty błysk przypominający blask słoneczny. Inni mówili o uczuciu strachu lub tonięcia, lub odczucia, że są wyciągania przez jakąś siłę na bardzo głęboką wodę. W sumie aż 13 procent z badanych twierdziła, że czuli się wolni od przywiązania do ciała.

 

Eksperci zwracają uwagę, że wiele innych osób może mieć niezwykłe doświadczenia, kiedy są blisko śmierci, ale leki lub środki uspokajające stosowane podczas intensywnej terapii, może blokować ich zapamiętanie. Szacunki pokazują, że setki tysięcy ludzi na świecie miały doświadczenia na granicy życia i śmierci, ale dowody naukowe opisujące te przypadki są w najlepszym przeważnie uważane za szarlatanerię. Wiele osób sugeruje, że to co widzą ci ludzie to po prostu halucynacje wywołane niedotlenieniem mózgu, które wydają się nie odpowiadać rzeczywistym doświadczeniom.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Sio

Kuzyn nie masz do siebie za

Kuzyn nie masz do siebie za grosz dystansu tylko dlatego że nie możesz się odchudzić dręczą cię koszmary nocne. Ale jakbyś zrzucił nieco tłuszczyku to brzyszydło twe nie przeszkadzałoby ci i lepiej byś spał. Rono tez miałbyś lepszy humor.
To sa dobre rady od najlepszego przyjaciela chyba. Kuzyn co z tobą na litość boską?
Już nie mówiąc o wyższych aspektach,które zamieściłem w odpowiedzi do nieświadomego beneta

Portret użytkownika kuzYn

  Coś Ci się @ sio

 
Coś Ci się @ sio poprzestawiało w główce.
Brzuszydła to maja weganie, znam paru, wszyscy to grubasy hyhy.
Ciężko jest wytłumaczyc komus kto je tylko węglowodany, że dieta powinna być zrównoważona i musi składać się zarówno z miesa, tłuszczów, jak i węglowodanów.
Wszystko z umiarem w odpowiedniej proporcji. Bo jak się je tylko cukry to hmm  ... bez komenta.
Wiadomo również że cukier=rak, a 100% cukru w pozywieniu to rak olimpijczyk Biggrin
Tak więc powiedzenie "Kochajmy wegetarian, tak szybko odchodzą" nie jest wcale żadną złośliwością.
 
[ibimage==25456==Oryginalny==Oryginalny==self==null]
 

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika Sio

To prawda Kuzyn jedzenie

To prawda Kuzyn jedzenie samych węgkowodanów i cukrów to wielki błąd.
Znam wielu wegetarian i dobrze sobie radzą jako i ja (30 lat) nawet jajka nie. Ok część cierpi bo  odżywia się żle
Ale ja trzymam sie zdrowo. Tak czy owak tu nie tylko chodzi o dietę ale i pewien zbiorowy obłęd zabijania niepotrzebnego. W oceanach jest mniej ryb i na lądzie też wiele zwierząt jest mniej. To jest w pewnym sensie holokaust dla zwierząt, który człowiek im zgotował. To są teżczujące istoty. Spójrz im czasami w oczy.
Tutaj ludzie się naśmiewają z wegan itd. Ale jeżeli ludzkość chce sie rozwijać musi coś przemyśleć.
Ponieważ teraz to jest normalna rzecz dla ludzi ale pewne rzeczy wpływają na ziemską subtelną atmosferę i jakość świadomości. Jak nie wierzysz to idź do więzienia we wronkach np albo domu wariatów i skup się. Jak masz pewne psychiczne zdolności to odczujesz jach duszno tam jest i brudno.
Ja odczuwam wiele rzeczy i to jest mój problem. Kiedy stoję obok kogoś mogę odczuć czyjes chowoby a nawet  przeszłość.
Ludzkość się źle zorganizowała i wykańcza się powoli między innymi niepotrzebnym jedzeniem mięsa.
Skąd wiesz,że agresja i wojny nie mają z tym nic wspólnego. Lew zabije nawet lwa aby chronić terytorium a człowiek podobno jest kimś wyższym. Co to oznacza? Możesz mieć zwierzęcą świadomość predatoralub wyższą - to jest wybór. A i tak ludzie się wykończą albo natura pozbędzie się wirusa i niepotrzebnych robaków

Portret użytkownika kuzYn

  Niepotrzebnie piszesz

 
Niepotrzebnie piszesz cukrów i węglowodanów, bo to to samo.
W ramach wdzięczności za porady polecam moje ulubione danie. Po nim to na pewno wszyscy weganie będą zdrowi, a nie tylko trochę zdrowi Biggrin
 
GOLONKA PO BAWARSKU
 
[ibimage==25458==Oryginalny==Oryginalny==self==null]
 
 
 

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika El Koto

Mało tego. Odradzasz się w

Mało tego. Odradzasz się w promieniu 80 km od miejsca poprzedniego zgonu. Co do 3 miesięcy to też bym polemizował bo obecnie podobno jest dłuższa kolejka gdyż wszyscy chcą być obecni na świecie podczas wielkiego pokazu fajerwerków. Na łatwe życie pracuje się ciężko w poprzednim wcieleniu, baaaaardzo ciężko. Bardzo. Tak samo dostaje się bilet ulgowy jak poprzednio bydlęta zamordowały cię zanim wypracowałeś osobistą karmę, która by nasrała nowe grzechy na twoim ponadczasowym koncie. Bezpośrednio dalej idą tylko młode kobiety które umierają w połogu i wojownicy którzy całe życie mocno pracują nad wymazaniem do czysta starej i tej obecnej karmy. Cała reszta leci z powrotem do mega-betoniary (bóg pożera) i po pobycie w bebechu stwórcy jest wysrywana na ziemie (wylatuje strumieniem świadomości z dupy boga). W każdym innymi wypadku lecisz przez z życie z karmą którą wytworzyłeś wcześniej. Zwykle następuje zamiana ról i bydlęta stają się teraz ofiarami albo kalekami albo nieuleczalnie chorymi itp czyli nauka poprzez cierpienie gdyż bydło jest otumanione przez ego-belzebuba i jak mu się mówi nie grzesz i tak na złość w szkodę lezie.

Portret użytkownika kuzYn

Hmm … mówisz że bydlęta stają

Hmm … mówisz że bydlęta stają się nieuleczalnie chorymi ?
Muszę zapytać Admina, czy mogę wywalać z forum nieuleczalnie chorych psychicznie.
W końcu tacy osobnicy nie rokują już żadnej nadziei na poprawę Biggrin

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Portret użytkownika Sio

No widzisz Kuzyn jak

No widzisz Kuzyn jak trafiłem. jesteś predatorem. Działasz tu na forum bo chcesz górować i mieć ostatnie zdanie. Jak w świecie zwierząt pomiędzy kotami ha, ha, ha np. Zamiast kochać po bratersku podlewacie każdy róg tego zacnego forum, a nuż kto lepszy i mocniejszy i walka o terytorium trwa. Toż to ja o tym piszę i apeluję Kuzynie lepsza miłość od zastraszania - można się uczyć z każdej sytuacji. No ale jak się ma głowie salceson zamiast szarych komórek no to już się nic nie da zrobić. Pozostaje wam rezonans z bacą i aronem na poziomie 0,5D - o dalsze wskazówki proszę spojrzeć we wspaniałe wpisy Aleny

Portret użytkownika kuzYn

  Co z Tobą @ sio?    

 
Co z Tobą @ sio?      Jesteś opóźniony czy co ?  Nie odróżniasz żartu od tego co na poważnie ?
A może wystraszyłeś się że mam na myśli Ciebie ?  Hyhy Biggrin
Myśle @ sio że Twoja megalomania jest wyleczalna, więc o nic się nie martw Biggrin
 

[ibimage==18164==Oryginalny==Oryginalny==self==null]

 

Strony

Skomentuj