Dziwne poczucie humoru może być pierwszym objawem demencji

Kategorie: 

tg

Zmiany w poczuciu humoru ludzi, na przykład w przy okazji tragicznych wydarzeń, mogą być wczesnym objawem zbliżającej się demencji. Do takiego wniosku doszli brytyjscy naukowcy z University College w Londynie.

 

W sumie przebadano 48 pacjentów z otępieniem czołowo - skroniowym. Analiza opinii krewnych i przyjaciół tych pacjentów, po przestudiowaniu ankiet, wykazała, że u wielu z nich rejestrowano zmiany w poczuciu humoru przez kilka lat, zanim zdiagnozowano „otępienie". U chorych obserwowano nieodpowiednie ataki śmiechu podczas tragicznych wydarzeń.

Eksperci twierdzą, że potrzebne są dalsze badania, aby zrozumieć, w jaki sposób i kiedy deformacja poczucia humoru powinna być postrzegana, jako znak ostrzegawczy o zbliżającej się demencji.

Część mózgu, która ma na to wpływ, jest odpowiedzialna za zachowanie i osobowość. U ludzi, u których rozwija się ta forma demencji, zanikają mechanizmy hamujące. Stają się oni bardziej impulsywni i okazują trudności w sytuacjach interakcji społecznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika Cabaj

Widziałem raz w hospicjum

[ibimage==25661==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]Widziałem raz w hospicjum takiego starego kapciucha(łapy całe w tatuażach- autorów chyba z przedszkola)Kiedyś "gieroj"(cwaniak myslał że nie ma wtedy nad niego)a teraz żałosny pajac...nawet dupska sam nie podetrze... i pokorniutki jak baranek.Raczej poczucie humoru juz go opuściło...bo jak "kosa"stoi na wyrkiem to chyba już nikt o czyms innym nie myśli.No ale pewnie wydawało sie mu że będzie "zbawiony"i jego bożek da mu fuche tam w "raju"w salonie tatuażu.I tam jego pała bedzie miejsce grzała przez wieczność.

Portret użytkownika MiterMan

wedlug niektorych kazdego

wedlug niektorych kazdego trzeba leczyc... nie od parady w kazdej reklamie nakazuja skonsultowac sie z lekarzem lub farmaceuta...... nie zdziwcie sie jak niedlugo wejdzie na rynek lek na demencje.... bedzie hitem....

Portret użytkownika Ogo Pogo

Komorowski w trakcie ceremoni

Komorowski w trakcie ceremoni żałobnej na lotnisku w Warszawie z uśmiechem licującym na palantyzm obudzony.Tusk obermatoł i folksdojcz wymieniający żółwiki z carem i I-szym sekretarzem ,towariszczem Putinem tuż po zamachu w Smoleńsku.No i wreszcie wczoraj zdemolowana ,zdementowana,zneutralizowana Kopaczka z mówmicy Sejmowej.Kurna jak nic demencja lecz nie starcza a przestępcza.

Portret użytkownika zadziwiony

Niby nic nie mam do

Niby nic nie mam do Brytyjczyków czy brytyjskich naukowców i , ale jeżeli "napady śmiechu podczas tragicznych wydarzeń" określają oni jako "poczucie humoru" czy też zmiany w nim - to chyba najwyższy czas się zastanowić nad tematem: "wpływ wyspiarskiego klimatu na przedwczesne otępienie".

Strony

Skomentuj