Naukowcy zidentyfikowali anomalie temperaturowe wewnątrz piramidy Cheopsa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Trwające ponad dwa tygodnie skanowanie termiczne Wielkiej Piramidy w Gizie wykryło zdumiewające nieprawidłowości w odczytach. Egipski Minister Starożytności, Mamdouh el-Damaty twierdzi, że odkryto wyraźne anomalie termiczne w dolnej części piramidy. Wskazuje to rzekomo na istnienie nieznanych jeszcze pomieszczeń zlokalizowanej w tej niezwykłej budowli.

 

Projekt skanowania piramid w Gizie w poszukiwaniu zmian temperaturowych okazał się strzałem w dziesiątkę. Według Ministerstwa Starożytności Egiptu, rezultatem pierwszej fazy projektu są szczególnie widoczne anomalie znajdujące się po wschodniej stronie piramidy Cheopsa.

 

Specjaliści przeprowadzili skanowanie cieplne piramidy o świcie, gdy gigantyczny budynek jest ogrzewany z zewnątrz, a następnie po zachodzie Słońca, gdy piramida stygła. Mierząc prędkość fazy ogrzewania i chłodzenia umożliwia przetestowanie szeregu hipotez, w tym wykrycie pustych miejsc w piramidzie, które zakłócają wewnętrzny przepływ powietrza powodując powstawanie możliwych do wykrycia anomalii.

[ibimage==25633==400naszerokoscbeztxt==Oryginalny==self==null]

Oczywiście od wykrycia tych nieznanych przestrzeni do ich eksploracji może być jeszcze długa droga, ale niewątpliwie wielkim osiągnięciem jest ustalenie gdzie szukać i to z pewnością przybliża moment odkrycia nowych komnat w tej tajemniczej budowli

 

Wielka Piramida, zwana też z rożnych względów piramidą Cheopsa to największa i najstarsza z trzech wielkich piramid znajdujących się w kompleksie na płaskowyżu w Gizie. Oficjalnie historycy twierdzą, że została ona zbudowana przez faraonów IV dynastii, czyli w okresie od 2589 do 2530 roku p.n.e. Jej pierwotna wysokość wynosiła aż 147 metrów i do XX wieku był to najwyższy budynek na Ziemi.

 

Rozmach konstrukcji uzmysławia fakt, że piramida składa się z około 2,3 mln wapiennych bloków ważących średnio po 2,5 tony każdy. Do dzisiaj nie wiadomo jak zbudowano kompleks w Gizie i nie brakuje opinii, że są to monumenty znacznie starsze niż Starożytny Egipt i to nawet kilkukrotnie. Być może nowe odkrycia pozwolą rzucić trochę światła na tę tajemnicę.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika H.R.

Czy nie byłoby prościej,

Czy nie byłoby prościej, gdyby archeolodzy powiedzieli otwarcie, iż jest jakieś tajemnicze grono decydenckie w skali świata i zabrania ono prowadzenia badań, publikowania własnych wyników, oraz nakazuje serwować światu idiotyczne historyjki dot. piramid, ich budowy, tzw. "grobów" w Dolinie Królów, Machu Pcchu, Nazca, Baalbeck, i wielu, wielu innych miejsc? Dziwny jest ten brak ambicji wśród archeologów. Przecież branie udziału w tej pseudo naukowej farsię pozbawia szacunku i prestiżu. Kieruję te słowa do ~mariuszka.

Portret użytkownika Won

Piramidy to śmieciowy twór

Piramidy to śmieciowy twór gnoi z oriona i powinno sie je rozwalić z bomby atomowej o dużej sile skażenia żeby tłukło tych co przylezą do krateru z płaczem oglądać co sie stało z ich żydonazistowskimi "reliktami". Nie będzie wróg stąpał po naszej Ziemi, ni plugawych budowli na niej stawiał!!!!!!
PIRAMIDY PRECZ!!!!

Portret użytkownika aron jasnowidz

20 lat temu erich von deniken

20 lat temu erich von deniken opisał dokładnie jak Japończycy prześwietlili piramidy i znalezli ukryte komnaty oraz to że bloki były odlewane na miejsu jak pustaki ,to oczywiscie sie potwierdzi ale dobrze że pokolenia otrzymuja prawdziwą wiedze tylko szkoda że niczego sie nie ucza i dalej wierza że obcy nie istneiją ,zapytałem o piramidy i odpowiedź była nastepująca 
https://www.youtube.com/watch?v=qpiEJ9EnYjU
dodam że nie to co jest w piramidzie w Gizie jest najwazniejsze ,bo to tylko elektrownia ale to co jest pod nią stanowi prawdziwa rewelacje i kilka osób spędziło tam noc tylko ich umysły nie wytrzymały spotkania z obca cywilizajcą .
 

Portret użytkownika mariuszek

Jedyne co można dowiedzieć

Jedyne co można dowiedzieć się nowego o piramidach to, to co powie pewien jegomość (tfu tfu) zawsze ubrany w koszule (zali hawass). Ten główny archeolog Egiptu to niekwestionowany szkodnik numer jeden archologii. Ileż on napsuł nam krwi, poznałem tego ch.. w 1993 roku i gdyby nie ta menda to może i kilka tajemnic piramidy dawno by opowiedziały.
Mam niemal 40 lat doświadczenia w kopaniu ale żadnej innej osoby z mojej "branży" tak nienawidzę. Szkoda słów. 
A wracając do tematu nie od dziś wiadomo że zarówno pod 2 piramidami, w obrębie 500 metrów oraz w samych budowlach jest łącznie kilkanaście konat, do których absolutnie nikt nie ma dostępu. 
AAAA dla wszechobecnych znawców tematu "jak było" jesteście niesamowici w wymyślaniu historyjek popartych ja wiem i już. Zastanawiam się tak ilu z was pseudonaukowców w ogóle było w piramidach, hmmm widziało na własne oczy piramidy?

Portret użytkownika keri

Rosyjscy naukowcy

Rosyjscy naukowcy przeprowadzili badania wskazujące, że piramidy egipskie są generatorami pola świadomości.
Wewnątrz piramidy, na jednej trzeciej wysokości znajduje się punkt z maksymalną koncentracją lewoskrętnego pola (niekorzystnego dla człowieka).

Strony

Skomentuj