Drugie Słońce widziane nad Indonezją - złudzenie optyczne czy dowód na istnienie planety Nibiru?

Kategorie: 

Źródlo: Internet

Indonezyjskie media donoszą o dziwacznym zjawisku jakie widziane było w okolicy miejscowości Kalimantan. Świadkowie twierdza, że widać było dwa Słońca na horyzoncie. Zdjęcia zamieszczone na portalach społecznościowych zdają się potwierdzać te słowa.

 

Dziwny fenomen był widoczny przez kilka minut po czym obie tarcze słoneczne zostały zakryte przez chmury. Obserwowano go w zeszły piątek między 17:49:28 a 17:50:46 czasu lokalnego. Teoretycznie w meteorologii zna się przypadki powstawania takich zjawisk, bywa to nazywane słońcem pobocznym. Tylko, że zwykle czemuś takiemu towarzyszy też efekt halo wokół Słońca i jeśli jego tarcza jest powielana to dochodzi do multiplikacji na łuku, a nie prostego jej powielenia.

 

Jednak wiele osób powątpiewa, że to co widziano to tylko niezwykłe zjawisko optyczne występujące niekiedy podczas wschodów i zachodów Słońca i sugerują, że to co zaobserwowano to nie złudzenie tylko planeta Nibiru, której ponowne nadejście zapowiadali Sumerowie. Jednak oficjalnie wiara w dodatkową planetę o wydłużonej orbicie uważana jest za niedorzeczność.

 

Warto zwrócić uwagę, że coś bardzo podobnego do obserwacji z Indonezji widziano również w Kanadzie na początku listopada. Wtedy również uznano, że to miraż powstały na skutek rozmaitych reakcji atmosfery w odpowiedzi na silne źródło światła jakim jest nasza dzienna gwiazda. Może jednak zbyt łatwo odrzucamy pozornie irracjonalne wyjaśnienia i ludzie oczekujący ponownego nadejścia planety Nibiru mogą któregoś dnia poczuć, że ich prawda w końcu zostanie dostrzeżona.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
loading...

Komentarze

Portret użytkownika zLo3000

admin nie rób sobie

admin nie rób sobie jaj
"Jednak oficjalnie wiara w dodatkową planetę o wydłużonej orbicie uważana jest za niedorzeczność."
przecierz z obliczeń naukowców wynika, że mamy jeszcze jedno masywne ciało w układzie słonecznym ale zwyczajnie jeszcze go nie dostrzegliśmy a świadczą o nim komety i inne kamienie które leca z dziwnych kierunków i nie wiadomo co tak naprawde skierowało je do centrum układu

Portret użytkownika Xerxes

Ostatnio w mass mediach

Ostatnio w mass mediach pojawiły się informacje o wykryciu dodatkowego ciała niebieskiego na skraju układu słonecznego i są 3 teorie, 1 mówi że to chłodny brązowy karzeł więc wtedy wyszło by że jesteśmy w układzie binarnym, gazowy gigant lub skalista planeta wielkości podobnej do ziemi.

Portret użytkownika dwdf

Proszę mi pokazać sumeryjskie

Proszę mi pokazać sumeryjskie zrodło historyczne które by mówiło o jakiejś planecie Nubiru. Cała ta nagonka i bajka o tej planecie powstała w chorej głowie pseudonaukowca Sitchina, który podobno chwalił się ze umie tłumaczyć starosumeryjski sprzed czasów najazdów Akadów, ale gdy mu dano do ręki glinianą tabliczkę by na żywo  zaczął czytać przetłumaczony oryginał wykręcał się ze ma za ciemno. Poza tym wiele jego tłumaczonych tekstów odbiego od oryginałów tłumaczonych przez guru tego tematu, profesora S.N. Kramera. W Polsce świetnie tłumaczyli z sumeryjskiego prof. K. Łyczkowska i prof. K. Szarzyńska. Proszę lepiej na ich tłumaczeniach opierać swoje eleboraty.

Portret użytkownika zLo3000

wp i wyborcza ŁŁŁAAAAA

wp i wyborcza ŁŁŁAAAAA ahahaha prawie spadłem z krzesła ale masz źródła no no tylko pozazdrościć
ale mina mi zrzedła jak pomyślałem sobie że Ty masz prawo do głosowania na wyborach

Portret użytkownika Trisagion

Co za idiotyzm.Planetę tej

Co za idiotyzm.Planetę tej wielkości było by widać gołym okiem .Czy ludzie nie mają nic lepszego do roboty jak straszyć się jakimiś bzdurami?Nad światem wisi groźba totalnej wojny a homo jużniesapiens gapi się bez przerwy w swoje 5-6" ekraniki i przestaje po prostu myśleć!!

Strony

Skomentuj