Coś dziwnego dzieje się z naszym Słońcem ...

Kategorie: 

pixabay.com

Niedawno na czacie portalu zmianynaziemi.pl, dyskutowałem z użytkownikami o dziwnym zachowaniu Słońca. Chodzi o to, że na zdjęciach zachodu naszej dziiennej gwiazdy, nijak nie zgadza się jego położenie porównując rok 2014 do dobiegającego końca roku 2015.

 

Artykuł będzie krótki i na pewno nie dla tych, którzy wyglądając przez okno i widząc słońce, uznają, że skoro Słońce było na niebie w tamtym roku to i w tym też jest, co znaczy, że wszystko jest w porządku Smile

 

Zdjęcia nie są najlepszej jakości, jako że robione smartfonem, jednak wyraźnie widać na nich o co mi chodzi.

 

24 grudzień 2014 godzina 15:48

[ibimage==25987==zdjecie_640-480==Oryginalny==self==null]

a tutaj dla porównania, zdjęcie z 23 grudnia 2015 rok godzina 15:48 

[ibimage==25988==zdjecie_640-480==Oryginalny==self==null]

Różnica jest widoczna, a Słońce, moim zdaniem, jest dużo niżej niż w tamtym roku. Proszę teraz zwrócić uwagę na kąt padania promieni słonecznych mniej więcej o tej samej godzinie 2014 w porównaniu do 2015.

24 grudzień 2014 godzina 15:24

[ibimage==25989==zdjecie_640-480==Oryginalny==self==null]

a tutaj 23 grudnia 2015 rok godzina 15:18

[ibimage==25990==zdjecie_640-480==Oryginalny==self==null]

Widać na zdjęciach powyżej, że podświetlenie chmur przez Słońce, następuje nie z takiej samej pozycji poniżej horyzontu jak rok wcześniej.

 

Bardzo ciekawe zdjęcie udało mi się też zrobić miesiąc wcześniej, 25 listopada o godzinie 15:46

[ibimage==25991==zdjecie_640-480==Oryginalny==self==null]

Wprawdzie niebo jest czyste i brak na nim czegoś większego co mogłoby odbić promienie słoneczne, jednak gdyby przyjrzeć się temu dokładniej, wygląda na to, że Słońce w listopadzie, było niżej o tej samej godzinie, niż w grudniu...czyli, że teoretycznie dnia powinno nam przybywać wcześniej Smile

 

Wbrew temu, co mogło by się wydawać, wielu ludzi (nawet tutaj były wzmianki ) zauważyło zmiany w zachowaniu Słońca na nieboskłonie. W przyszłym roku, jeśli dotrwamy, mam nadzieję,  wykonać więcej zdjęć i porównać dane w dłuższej perspektywie czasowej.  Napiszcie co o tym sądzicie? I czy może macie podobne obserwacje, które was zastanawiają.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
loading...

Komentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika b@ron

kolejne zdjęcie z dzisiaj

kolejne zdjęcie z dzisiaj 01.01.2016 rok godzina 15:48
[ibimage==26039==zdjecie_640-480==Oryginalny==self==null]
słońce jest tak nisko że ledwo co podświetla chmury, porównując z poprzednimi zdjęciami wysunę sugestię, że być może ziemia się kołysze i to bardzo, stąd o tej samej godzinie słońce raz niżej, raz wyżej...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Smok

Autor tego artykułu trochę

Autor tego artykułu trochę przesadza. Mieszkam w bloku na 8 piętrze, dodatkowo blok stoi na wysokiej górze zatem widok jest przedni . Tak się akurat składa , że w przesileniu zimowym słońce zachodzi dokładnie w podstawę komina odległego o jakieś 10km. Możesz mi wierzyć lub nie, ale w tej materii pozycja słońca nie odbiega od normy wieloletniej. Zaznaczam ,że chodzi o słońce widziane w całości , przy bezchmurnym niebie.

Portret użytkownika b@ron

no to jak mieszkasz na 8

no to jak mieszkasz na 8 piętrze, to może ci się w głowie kręcić i twoje obserwacje mogą być niedokładne Biggrin
"słońce zachodzi dokładnie w podstawe komina" a co z godzinami tego zachodu słońca? w tym roku, w tamtym roku, czy poprzednich latach o tej samej godzinie zachodzi w podstawę komina?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Dominik82

Gdybyście przyjęli biblijny

Gdybyście przyjęli biblijny model ziemi, to byście zrozumieli, że słońce jest pod kopułą i zmienia swoją trajektorię. Kąt padania promieni słonecznych jest tak oczywisty, że tylko głupcy mogą negować jego położenie i odległość. Ono nie znajduje się miliony km, tylko najwyżej 5000km i jest dużo mniejsze, co można wyliczyć metodami matematyki pitagorasa.  Dowodem jest też to jak rzuca spot słoneczny na ziemię, co widać idealnie na początku tego filmu i na wielu innych. 
Gdyby słońce było tak odległe to promienie padałyby pod kątem prostym. To zwykła prosta fizyka a tłumaczenia o złudzeniu optycznym są żałosne.
https://www.youtube.com/watch?v=GDaiw-G1VGE
 
Myślę, że Bóg w jakiś sposób wpływa na zachowanie słońca i jeśli widzi szkody na ziemi w jakichś częściach świata, to wpływa poprzez jego ruch na zmiany klimatu.
 

Portret użytkownika b@ron

pomijając tą wzmiankę o

pomijając tą wzmiankę o biblii, to w zupełności się zgadzam, że wszystkie odległości kosmiczne, są przesadzone...
Bajki o gwiazdach znajdujących się od nas o "lata świetlne" które my widzimy gołym okiem, to mogą opowiadać malutkim dzieciom w przedszkolu...ale i tak jest ryzyko, że bystrzaki nie uwierzą...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj