Dziwne dźwięki powróciły, "trąby apokalipsy" słyszano w Holandii, Wielkiej Brytanii i w Maroko

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Już od kilku lat, z różnych stron świata docierają informacje na temat dziwnych dźwięków niewiadomego pochodzenia, które słychać jakby z nieba. Szczególnie dużo tego typu incydentów miało miejsce w 2012 i 2013 roku. Potem doszło do uspokojenia i fenomeny te zdarzały się bardzo rzadko. Wygląda na to, że następuje odwrócenie tego trendu, ponieważ od początku stycznia dziwne dźwięki znowu słyszano w wielu miejscach na świecie.

 

Wieczorem 3 stycznia nietypowe głośne odgłosy usłyszeli mieszkańcy Casablanki, Agadiru, Tangeru i innych marokańskich miast. Większość świadków twierdziła potem, że wydawało im się, że ich źródło pochodziło z nieba. Niektórzy zdołali nawet nagrać to zjawisko i opublikowali to w serwisie YouTube.

 

Dzień później, 4 stycznia do podobnego zdarzenia doszło w Bristolu. Dźwięk jaki udało się uchwycić Brytyjczykowi przedstawiającemu się jako Steve, bardzo przypomina ten słyszany w Maroku. Nietypowy hałas niektórzy nazywali transmisją ultra niskich częstotliwości radiowych, ale na próżno szukać autora tej rzekomej transmisji.

 

Niezwykłe harmoniczne odgłosy raportowali również mieszkańcy południa Holandii, gdzie słyszano je 10 stycznia w okolicy miejscowości Pijnacker. Świadkowie twierdzili, że brzmiało to jak jakieś gigantyczne trąby. Świadek, Martijn Mastenbroek twierdzi, że trwało to kilkanaście sekund i słyszała to też jego dziewczyna. Oboje twierdzili, że dźwięki pochodzą z zewnątrz.

 

Wiele osób twierdzi, że dźwięki to nic nadzwyczajnego. Wśród najpopularniejszych wytłumaczeń są takie, że są to odgłosy miast. Tylko, że taki szum miasta jest dźwiękiem raczej jednostajnym i nie ma zmian intensywności jego natężenia. Poza tym było to słyszalne również w obszarach oddalonych od obszarów zurbanizowanych.

 

Teorie naukowe na temat pochodzenia odgłosów zostały sformułowane przez znanego geofizyka z Uniwersytetu w Baku, profesora Elchina Khalilova. Ten uznany naukowiec, jako przewodniczący instytutu przewidywania trzęsień ziemi GNFE, dysponował siecią urządzeń ATROPATENA mierzących odchylenia grawitacyjne rozmieszczonych od Dżakarty do Londynu.

 

Kilka lat temu profesor Khalilov twierdził, że we wnętrzu Ziemi dochodzi do jakichś procesów energetycznych. Spekulował, że są to zjawiska tak potężne, że muszą mieć swój początek w jądrze naszej planety. Khalilov sugeruje, że dziwne dźwięki to w istocie akustyczna postać fal grawitacyjnych, które ulegają zmianie prawdopodobnie w wyniku trwającego przebiegunowania. Jako dowód na postępowanie procesu wskazuje on przyspieszający ostatnio dryf ziemskiego bieguna magnetycznego.

 

Nikt nie wie na pewno czym są te dźwięki, ale można domniemywać, że skoro nagle słyszano je w tylu krajach świata, to nie są to jakieś lokalne dźwięki przemysłowe, ale coś innego. Ze względu na skojarzenia, dźwięki te bywają też nazywane "trąbami apokalipsy". Niektórzy twierdzą, że te nietypowe hałasy zdarzały się już w przeszłości i znajduje się wiele opisów historycznych przedstawiających być może obserwacje podobnych zjawisk nawet w zamierzchłej przeszłości.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
loading...

Komentarze

Portret użytkownika niebieski52

Tak tak czekaj na

Tak tak
czekaj na żyda;ciekawe czy nie żydzi też czekają na żyda;przypomną ze nieistniejące chrześcijaństwo było odłamem judaizmu a wyznawcami żydzi;katolicyzm zmontowany w 325 r. nie jest chrześcijaństwem mimo że się pod nie podszywa.Kto uważa się za chrześcijanina jest żydem w sensie wyznaniowym.

Portret użytkownika drako_tr.

"Będzie dany znak: "Krzyż i

"Będzie dany znak: "Krzyż i anioły z trąbami pojawią się na niebie...."jeżeli kolejność ma znaczenie, to kicha, (brak krzyża i aniołów) za to dźwięk jest niemalże identyczny jak ten w filmie  "Wojna Światów"... komuś bardzo zależy by wystraszyć ludzi, albo to głupi żart.

"JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOŚIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM"
https://www.youtube.com/watch?v=XOQeHDDYSzs

Portret użytkownika aniam

Masz rację, na niektórych

Masz rację, na niektórych filmach są wykorzystane dźwięki z tego filmu jak np. na tym filmie z arabskimi literkami. Są też filmy z dzwiękami metalicznymi i takie też sama raz słyszałam a że nie byłam sama to dwie osoby będące ze mną potwierdziły że też słyszą owe dźwięki. Ja wiedziałam z netu o takich dźwiękach dlatego szybko na nie zwróciłam uwagę, osoby będące ze mną spekulowały że może gdzieś coś robią. Może i mieli rację ale sam fakt że właśnie tak brzmiące dzwięki pojawiają się na całymnświecie jest nieco zastanawiające.

Portret użytkownika b@ron

to musi być odgłos z jakiejś

to musi być odgłos z jakiejś fabryki... nie musi być blisko, dźwięk się niesie... po co niby apokalipsa miałaby być og łaszana jakimiś trąbami ?
ps. tylko nie piszcie "bo w bibli jest napisane"

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika drako_tr.

..."po co niby apokalipsa

..."po co niby apokalipsa miałaby być og łaszana jakimiś trąbami ?" dokładnie tak samo pomyślałem, po co...?
https://www.youtube.com/watch?v=w1hURW6Vxqs
Moim skromnym zdaniem, jakiś "baran" obejrzał "War of the Worlds" skopiował dźwięk, kupił kolumny estradowe ze wzmacniaczem no i ... voilà :)... czemu w tak wielu miejscach i ten sam dźwięk..?..bo obecnie sporo jest na świecie "baranów" Biggrin i mają niezły ubaw Smile

"JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOŚIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM"
https://www.youtube.com/watch?v=XOQeHDDYSzs

Strony

Skomentuj